strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
poniedziałek, 27 stycznia 2020   pogoda
media

Kalendarz imprez

Imprezy z dnia 9 lipca 2015

Warsztaty Żeglarskie "Aktywni i Sprawni Żeglarze 60+"
2015.06.30
Międzynarodowe Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej
GIŻYCKI TYDZIEŃ ŻEGLARSKI
2015.07.03
Giżycko jez. Niegocin, Port Ekomarina Giżycko, plaża miejska
EXPO WODNE KRAINY
2015.07.09
Plaża miejska, Port Ekomarina, Kantyna Boyen
ORANGE KINO LETNIE w Giżycku Inauguracja
2015.07.08
Port Ekomarina Giżycko

EXPO WODNE KRAINY

05 maja 2015
dodał(a): UM Gosia
Termin od:2015-07-09
Termin do:2015-07-12
Organizator:Fundacja Wodne Krainy, współorganizator Miasto Giżycko i GCK, współpraca Biuro Promocji UM
Miejsce:Plaża miejska, Port Ekomarina, Kantyna Boyen
Telefon:501 737 727 Bogdan Żołądkiewicz
Www:wodnekrainy.pl

9. GIŻYCKI TYDZIEŃ ŻEGLARSKI


Expo Wodne Krainy


Impreza targowo–kulturalno–wystawiennicza
Giżycko 10-12 lipca 2015

OTWARCIE 10 LIPCA PIĄTEK GODZ. 13.00 PLAŻA MIEJSKA


10 lipca o 13.30 na plaży miejskiej Pokaz kulinarny Karola Okrasy i Konkurs na najlepszą zupę rybną. Promujemy mazurską rybę stynkę:)


Po raz pierwszy w Giżycku Expo Wodne Krainy! Wydarzenie odbywa się podczas IX Giżyckiego Tygodnia Żeglarskiego 2015, który zainaugurujemy w tym roku 3 lipca Giżyckimi Dniami Oldtimerów w Porcie Ekomarina, 10 lipca rozpoczynamy Expo, a 11 lipca czeka nas Święto Wody, wiele atrakcji, „Plażowy chillout” i Regaty 7 Cudów Mazur w ramach 3. edycji cyklu „Żeglarskie Grand Prix o Puchar 7 Cudów Mazur”, organizowanego przez Mikołajki, Giżycko, Mrągowo, Węgorzewo i Ryn. Zapraszamy również 17 i 18 lipca na największy polski festiwal szantowy - 23. Festiwal Piosenki Żeglarskiej i Morskiej „Szanty w Giżycku”, który po raz pierwszy odbędzie się na plaży miejskiej. Towarzyszyć mu będzie Święto Trzech Leszczy i warsztaty kulinarne z Marcinem Budynkiem. W tym roku na wszystkie festiwalowe koncerty wstęp wolny! 17 lipca Dziecięcy Przegląd Piosenki Żeglarskiej „Szantki”. 18 lipca Koncert Gwiazd XXIII Festiwalu „Szanty W Giżycku”. Zapraszamy!


To nowa, w zamyśle cykliczna, kilkudniowa impreza targowo-kulturalno-wystawiennicza o zasięgu wykraczającym poza granice naszego kraju. Nie zabraknie warsztatów, koncertów, projekcji filmowych, spotkań z podróżnikami, żeglarzami i nurkami, prezentacji kulinarnych, akcji ekologicznych, regat, czy aktywności wodniackich, będą też wystawcy z konkretną ofertą turystyczną. W dniu otwarcia odbędzie się pokaz kulinarny Karola Okrasy i Konkurs na najlepszą zupę rybną. Promujemy mazurską rybę stynkę:)


Wśród wyjątkowych atrakcji jest sobotnie spotkanie z podróżnikiem i żeglarzem Kazimierzem Ludwińskim i jego dziećmi Nell i Noe, zdobywcami „Kolosów” w 2013 roku, którzy odbyli 9-letnią podróż dookoła świata katamaranem własnej konstrukcji, a w niedzielę będzie można porozmawiać z podróżnikiem i kajakarzem Rafałem Kośnikiem oraz jego żoną Sylwią Kośnik, współautorką książki "Amazonia - piekielne piękno " na temat podróży kajakiem przez Amazonkę i Orinoko na dystansie 7 tysięcy kilometrów.


PROGRAM Expo Wodne Krainy:10 LIPCA 2015 - piątek
13.00 – Otwarcie EXPO – plaża miejska – scena
13.20 – Rozpoczęcie programu kulinarnego Karola Okrasy przy wsparciu Pawła Petrusewicza Gospodarstwo Rybackie Mikołajki oraz Mirosława Gworka i Waldemara Mierzwy – autorów książki „Zasmakuj w Mazurach” – plaża miejska
17.00 – 18.30 –koncert zespołu szantowego Załoga Dr. Bryga – plaża miejska
17.00 – Promocja książki i wieczór autorski Mirosława Gworka i Waldemara Mierzwy „Zasmakuj w Mazurach” – Kantyna Boyen
18.30 – „Wielka Pętla Mazurska” - nowy szlak żeglarski dla Mazur. Prowadzi Artur Tomkiewicz – Szkoła Żeglarska Natangia, Jarosław Andrukajtis – dokumentacja nowego szlaku wykonana przez płetwonurków - Kantyna Boyen.
20.00 – 21.30 koncert zespołu Loetzen Blues – Kantyna Boyen.


11 LIPCA – sobota
11.00 – Otwarcie Regat „ 7 Cudów Mazur” - Ekomarina w ramach 3. edycji cyklu „Żeglarskie Grand Prix o Puchar 7 Cudów Mazur” organizowanego przez MIKOŁAJKI-GIŻYCKO-MRĄGOWO-WĘGORZEWO- RYN. Na plaży miejskiej w Giżycku 11 lipca wiele atrakcji i „Plażowy chillout”!
13.00 – Spotkanie z pracownikami naukowymi Uniwersytetu Warszawskiego - Wydział Archeologii Podwodnej pod hasłem ”Czy pod wodą można kopać?” prezentacja Kierunku – Ekomarina.
14.30 – Spotkanie z podróżnikiem i żeglarzem Kazimierzem Ludwińskim i jego dziećmi Nell i Noe, zdobywcami „Kolosów” w 2013 roku, którzy odbyli 9-letnią podróż dookoła świata katamaranem własnej konstrukcji. Promocja książki "Wyspa szczęśliwych dzieci" - Ekomarina.
16.00 – Prezentacja sprzętu nurkowego oraz testy. Intro nurkowe /nurkowanie z instruktorem/, prezentacja sprzętu retro, pokazy filmów, wykłady, prelekcje o nurkowaniu.
18.00 – koncert zespołu Rockonia – plaża miejska
19.00 – koncert zespołu „Sebastian Riedel & Cree” – plaża miejska
21.00 – koncert Sylwestra Karnafela, spotkanie uczestników oraz pokaz slajdów z fotografii Prus Wschodnich z początku XX wieku - Max Popow (Rosja) – Kantyna Boyen


12 LIPCA – niedziela
13.10 – 18.00 Warsztaty rzemieślnicze (wiklina, garncarstwo , haft, malowanie) w wykonaniu Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie – plaża miejska.
13.30 – Spotkanie z podróżnikiem i kajakarzem Rafałem Kośnikiem oraz jego żoną Sylwią Kośnik, współautorką książki "Amazonia - piekielne piękno " na temat podróży kajakiem przez Amazonkę i Orinoko na dystansie 7 tysięcy kilometrów – Ekomarina.
15.00 – spotkanie z płetwonurkami z klubu „Płetwal”, projekcje filmowe – Ekomarina
16.00 – pokazy ratownictwa MOPR – Ekomarina
16.00 – projekcja filmu Romana Polańskiego „Nóż w wodzie” oraz inauguracja akcji odbudowy jachtu "Rekin" jako obiektu dziedzictwa kulturalnego kinematografii polskiej – Ekomarina.
16.30 – pokazy i testy nowoczesnego sprzętu dla płetwonurków – plaża miejska
18.00 – zakończenie Expo.
W trakcie trwania „Expo Wodne Krainy” na plaży miejskiej oraz na terenie Ekomariny będą działać stoiska handlowe oraz stanowiska promocyjne:
Mazurski Związek Międzygminny
Informacja Turystyczna w Giżycku
Promocja ryby stynki prowadzona przez Gospodarstwo Rybackie Mikołajki
Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich
Wielka Pętla Wielkopolski
Uniwersytet Warszawski
Okręg Kaliningradzki
Promocja wodnej krainy woj. zachodniopomorskiego
Lista stanowisk handlowych oraz promocyjnych otwarta do końca czerwca 2015 r


W ramach IX GIŻYCKIEGO TYGODNIA ŻEGLARSKIEGO także:
◦ 3-5 lipca GIŻYCKIE DNI OLDTIMERÓW w Porcie Ekomarina Giżycko. Zabytkowe jednostki można zwiedzać. Odbędzie się też parada!
◦ 10 lipca Akcja społeczna "Bezpieczne lato na wodzie" na plaży miejskiej, skierowana do dzieci i młodzieży. Jej celem jest podniesienie wiedzy i świadomości dzieci i młodzieży z Giżycka w zakresie bezpiecznego zachowania się nad wodą w okresie letnim.
◦ 11 lipca Święto Wody i Regaty 7 CUDÓW MAZUR w ramach 3. edycji cyklu „Żeglarskie Grand Prix o Puchar 7 Cudów Mazur” MIKOŁAJKI-GIŻYCKO-MRĄGOWO-WĘGORZEWO-RYN. Na plaży miejskiej w Giżycku 11 lipca wiele atrakcji i „Plażowy chillout”!


Zapraszamy również 17 i 18 lipca na XXIII Festiwal Piosenki Żeglarskiej i Morskiej SZANTY W GIŻYCKU” na plaży miejskiej WSTĘP WOLNY!
◦ 17 lipca Dziecięcy Przegląd Piosenki Żeglarskiej „Szantki”
◦ 18 Koncert GWIAZD XXIII Festiwalu „SZANTY W GIŻYCKU”
18 lipca ŚWIĘTO TRZECH LESZCZY i warsztaty kulinarne z Marcinem Budynkiem na plaży, w Porcie Ekomarina atrakcje Zet Cafe.Więcej o Expo Wodne Krainy


Pierwsza edycja tej oryginalnej i wyjątkowej imprezy będzie miała premierę już wkrótce w samym sercu Mazur, w Giżycku, z wykorzystaniem potencjału Krainy Wielkich Jezior Mazurskich, infrastruktury Ekomariny, kładki widokowej, Plaży Miejskiej, Twierdzy Boyen, kanałów, portów, hoteli i innych atrakcyjnych miejsc województwa warmińsko-mazurskiego.


Wydarzenie jest autorskim pomysłem Fundacji „Wodne Krainy” z Giżycka i Agencji Talent Arena. Współorganizatorem przedsięwzięcia jest Miasto Giżycko i Giżyckie Centrum Kultury. Współpracę podjął również Powiat Giżycki i Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko – Mazurskiego wraz z obszarami Krainy Wielkich Jezior Mazurskich.


EXPO WODNE KRAINY jest przedsięwzięciem trwającym trzy dni 10-12 lipca. Realizowane będą wydarzenia adresowane do uczestników o różnych zainteresowaniach. W ciągu roku w Polsce odbywa się kilka wodnych imprez targowych, wiele festiwali szantowych i folkowych, imprez kulinarnych, czy imprez regatowych. Expo Wodne Krainy ma być pierwszym przedsięwzięciem, które łączyłoby wszystkie te elementy, w ich naturalnym miejscu, w którym są organizowane. W połączeniu z wydarzeniami towarzyszącymi, ofertą turystyczną, tworzymy unikatową propozycję dla różnorodnego odbiorcy. Impreza w perspektywie kilku lat może stać się bardzo atrakcyjną, międzynarodową imprezą handlowo-kulturalną w najodpowiedniejszym miejscu i czasie:) Tego typu impreza nie powstała i nie jest realizowana nigdzie w Polsce.


Atrakcji na Expo Wodne Krainy ciągle przybywa, pozyskiwani są nowi partnerzy, osoby, firmy i instytucje, które chcą zaangażować się w długotrwałą współpracę. W założeniach ma to być największa cykliczna impreza promująca Krainę Wielkich Jezior Mazurskich, a wśród obszarów wpisujących się w ideę Expo jest Warmia i Mazury, Kaszuby, Pomorze, Okręg Kaliningradzki, Litwa, unijne regiony związane gospodarczo i turystycznie z akwenami wodnymi, żeglugą rzeczną.


Organizator: Fundacja „Wodne Krainy” z Giżycka (kontakt – Bogdan Żołądkiewicz tel. 501 737 727)
Współorganizator: Miasto Giżycko oraz Giżyckie Centrum Kultury
Partnerzy: Powiat Giżycki, Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS