strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
wtorek, 2 czerwca 2020   pogoda
media

Kalendarz imprez

Imprezy z dnia 27 czerwca 2014

Festiwal Sportów Wodnych Osób Niepełnoprawnych
2014.06.27
jez. Kisajno Międzynarodowe Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej

Festiwal Sportów Wodnych Osób Niepełnoprawnych

08 stycznia 2014
dodał(a): UM Gosia
Termin od:2014-06-27
Termin do:2014-06-29
Organizator:Mazurska Szkoła Żeglarstwa
Miejsce:jez. Kisajno Międzynarodowe Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej
Telefon:87 428 58 98
E-mail:msz@msz.org.pl
Www:www.msz.org.pl

X Festiwal Sportów Wodnych Osób Niepełnosprawnych


27-29 czerwca 2014 (piątek-niedziela)


GIŻYCKO jez. Kisajno
Międzynarodowe Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej Giżycko


Będzie to ogólnopolska impreza integracyjna z udziałem kilkuset osób, która ma udowodnić, że środowisko wodne jest łatwo dostępne dla osób niepełnosprawnych.Podczas tej imprezy do dyspozycji będzie wiele różnorodnego sprzętu wodnego: jachty kabinowe i otwarto - pokładowe (w tym dezety i katamarany), motorówki, kajaki itp. Przez dwa pierwsze dni będą prowadzone zajęcia na wodzie, a trzeciego dnia zostaną rozegrane regaty.


Udział w Festiwalu jest dla osób niepełnosprawnych całkowicie bezpłatny (zakwaterowanie, wyżywienie, sprzęt, instruktorzy, opieka medyczna i rehabilitacyjna). Organizator nie pokrywa kosztów dojazdu. Impreza jest dofinansowana przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.


Organizatorami są: Stowarzyszenie Mazurska Szkoła Żeglarstwa www.msz.org.pl, Polski Związek Żeglarzy Niepełnosprawnych www.pzzn.pl i Międzynarodowe Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej www.sail-mazury.pl.fot. Marek Winiarczyk Mazurska Szkoła Żeglarstwa msz.org.pl


Giżycko szkoli żeglarsko osoby z niepełnosprawnością i jesteśmy z tego bardzo dumni:) A Festiwal Sportów Wodnych Osób z Niepełnoprawnością to największy taki festiwal w Europie! Co roku z całej Polski około 300 osób z niepełnosprawnością przyjeżdża do Giżycka, by wziąć w nim udział. To niezwykłe wydarzenie organizowane zresztą w niezwykłym miejscu. Międzynarodowe Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej nad jez. Kisajno to jedyne tego typu miejsce, to centrum żeglarzy z niepełnosprawnością, które jest odwiedzane na taką skalę. Ośrodek jest w pełni przystosowany i jednorazowo może gościć na turnusie kilkadziesiąt osób z niepełnosprawnością, które biorą udział w regatach, zdobywają patenty, zdobywają trofea, Mazury i świat! To również baza organizowanych od 20 lat i chyba najstarszych Mistrzostw Polski Żeglarzy z Niepełnosprawnością, w których jednorazowo udział bierze około 80 osób, a także zapoczątkowanego 10 lat temu Pucharu Polski z 4 edycjami w roku, zawsze w maju, czerwcu, lipcu i sierpniu. Trzeba jeszcze wspomnieć o „Nieprzetartym Rejsie”: przez 4 dni około 250 młodych osób z niepełnosprawnością, podopiecznych ośrodków, warsztatów i szkół z całej Polski spędza czas na jachtach i kajakach. Zapewniona jest profesjonalna kadra instruktorów, a ze sztuką żeglarstwa mogą się zapoznać i popływać nawet ci, którzy nie mają na co dzień dostępu do wody.

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS