strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
środa, 25 kwietnia 2018   pogoda

Biuletyn Informacyjny Burmistrza 2010

GIŻYCKI MONITORING

25.08.2010

 

Drodzy Państwo! W celu poprawy bezpieczeństwa w naszym mieście systematycznie rozwijamy sieć monitoringu za pomocą kamer, zainstalowanych w różnych częściach miasta, z których obraz jest obserwowany przez całą dobę przez dyżurnych monitoringu miejskiego. W tej chwili w Giżycku są rozmieszczone 134 kamery monitoringowe. Zaopatrzone są w nie wszystkie miejskie placówki szkolno-wychowawcze. Poza tym kamery rozmieszczone są w następujących miejscach: Plaża Miejska (2 kamery), Targowisko Miejskie, okolice pl. Grunwaldzkiego (3 kamery), okolice ul. Warszawskiej (4 kamery), okolice ul. Olsztyńskiej (5 kamer w tym 3 w okolicy mostu obrotowego), Urząd Miejski i skrzyżowanie al. 1 Maja z ul. Kościuszki, Pasaż Portowy (3 kamery), okolice dworca PKP (11 kamer), Wzgórze św. Brunona (3 kamery), okolice osiedli mieszkaniowych w rejonie ulic: I Dywizji im. T. Kościuszki, Królowej Jadwigi, Władysława Jagiełły, Wodociągowej, Smętka i Staszica (19 kamer). Funkcjonują też tzw. kamery promocyjne, przekazujące obraz z Plaży Miejskiej i okolic mostu obrotowego do Internetu.

 

Monitoring miejski w Giżycku działa skutecznie. Dzięki całodobowej obserwacji obrazu z kamer możliwe są natychmiastowe interwencje giżyckich służb. W miesiącu lutym br. doszło do 177 interwencji Straży Miejskiej i Policji i wystawienia 11 mandatów karnych. W marcu interwencji było 172, a 5 z nich zakończyło się mandatami, zaś w kwietniu – 185 interwencji i 6 mandatów. Wiosna i lato powodują niestety przyrost niepożądanych zachowań i wydarzeń w naszym mieście. W maju na skutek obserwacji monitoringowej doszło do 245 interwencji, z których 14 zakończyło się mandatami karnymi. W czerwcu interwencji było 217 (11 mandatów karnych), zaś w lipcu – 300 (z tego aż 126 dotyczących naruszeń przepisów ruchu drogowego) i 16 mandatów. Z satysfakcją odnotowujemy natomiast spadek przypadków spożywania alkoholu w miejscach publicznych – jedynie w maju odnotowano więcej interwencji SM w tej sprawie. Monitoring w naszym mieście będzie dalej rozwijany i usprawniany. Wszystko po to, żeby nasi mieszkańcy czuli się bezpieczniej. Przypominam również numer całodobowego telefonu, pod który należy dzwonić w sprawach interwencji tel. 87 428 57 54.

 

Nadal odbywają się w naszym mieście wakacyjne imprezy kulturalno-rozrywkowe. Już w sobotę 28 sierpnia w Twierdzy Boyen ruszy „WESOŁY AUTOBUS, czyli KABARET NAKÓŁKACH” z udziałem takich formacji, jak: Hrabi, Dno, Jurki i Widelec. Giżyckie Centrum Kultury zaprasza też na kolejną odsłonę spotkań z ambitną kinematografią, które przebiegają od 29 sierpnia do 12 września w ramach Giżyckiego Lata Filmowego. Jest też jeszcze okazja uczestniczyć w ostatnich koncertach muzyki organowej i kameralnej w kościele ewangelickim.

 

Z okazji 10. rocznicy rozpoczęcia działalności serdeczne życzenia składam władzom i członkom Stowarzyszenia Polskich Dzieci Wojny w Giżycku.

 

Dziękuję za zaproszenia na wszelkie uroczystości, spotkania i imprezy, które miały miejsce w mijającym tygodniu w naszym mieście.

 

Burmistrz Giżycka – Jolanta Piotrowska

 

 

SERDECZNIE DZIĘKUJĘ

wszystkim mieszkańcom naszego miasta,

którzy z wielkim sercem wsparli giżycką akcję pomocy poszkodowanym  w powodziach na południu kraju.

 

Przekazane dary rzeczowe, zawiezione zostały w ubiegłym tygodniu

mieszkańcom Wilkowa oraz Bogatyni.

Dzięki zebranym dodatkowo pieniądzom wśród pracowników samorządowych i radnych, konkretna rodzina w Wilkowie otrzyma również niezbędny sprzęt AGD: lodówkę oraz pralkę.

 

Burmistrz Giżycka – Jolanta Piotrowska

Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS