strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
czwartek, 9 lipca 2020   pogoda
media

Kalendarz imprez

Imprezy z dnia 25 maja 2014

Giżyckie Regaty Armatorów i Wyścig po trzy leszcze DNI GIŻYCKA
2014.05.24
jez. Niegocin Port Ekomarina Giżycko
Turniej Warhammer Fantasy battle
2014.05.24
Klub 15 BZ
Amatorskie Zawody Strong Man DNI GIŻYCKA
2014.05.25
plaża miejska
GIŻYCKIE 5-10-15 PUCHAR WYSPY GIŻYCKIEJ W BIEGACH ULICZNYCH
2014.05.25
Twierdza Boyen "Wyspa Giżycka"
DNI GIŻYCKA 2014
2014.05.23
Giżycko
Turniej tenisowy z cyklu Grand Prix Giżycka o Puchar Burmistrza
2014.05.24
Korty tenisowe MOSiR

GIŻYCKIE 5-10-15 PUCHAR WYSPY GIŻYCKIEJ W BIEGACH ULICZNYCH

07 marca 2014
dodał(a): UM Gosia
Termin od:2014-05-25
Termin do:2014-05-25
Organizator:Urząd Miejski w Giżycku, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Giżyckie Centrum KulturY
Miejsce:Twierdza Boyen "Wyspa Giżycka"
Telefon:797 721 731 Arkadiusz Połojański
E-mail:biegi@gizycko.pl
Www:www.biegi.gizycko.pl

402. rocznica nadania Giżycku praw miejskich DNI GIŻYCKA 2014


GIŻYCKIE 5km-10km-15km
„Puchar Wyspy Giżyckiej w biegach ulicznych”


25 maja 2014 roku niedziela
Twierdza Boyen
Start: 11.00 minimaraton dzieci, od 12.00 biegi główne
 Puchar Wyspy Giżyckiej fot. Wydział Promocji UM Giżycko


GIŻYCKIE 5-10-15 „Puchar Wyspy Giżyckiej w biegach ulicznych”! To pierwsza edycja biegowego wydarzenia w takiej formule w Giżycku, ale w zamyśle organizatorów ma to być największa impreza biegowa na Mazurach. Zapraszamy więc do wspólnego biegania 25 maja w Giżycku letniej stolicy Polski! Bieganie i nordic walking to najprostsze formy aktywności ruchowej i właśnie w ramach tego sportowego wydarzenia chcemy je popularyzować i upowszechniać. Biegi odbędą się na dystansie 5, 10  i 15 km z elektronicznym pomiarem czasu. Trasa prowadzić będzie przez najpiękniejszą część miasta, malowniczą "Wyspę Giżycką" i wokół Twierdzy Boyen! Dodatkowo odbędzie się minimaraton dla dzieci w wieku 6-9 lat. Udział w imprezie potwierdził jeden z najlepszych długodystansowych biegaczy w Polsce Wojciech Kopeć maratończyk, wielokrotny medalista mistrzostw Polski, członek kadry narodowej w latach 2004-2006.
Sponsorem głównym imprezy jest Miasto Giżycko oraz ES-System Wilkasy.
Łączna pula nagród finansowych wynosi 9000 zł. Zwycięzca każdej z kategorii  otrzyma nagrodę pieniężną oraz Puchar Wyspy Giżyckiej, do najlepszej giżycczanki i giżycczania powędrują specjalne statuetki, wszyscy uczestnicy otrzymają również wyjątkowe "twierdzowe" medale. Wśród wszystkich zawodników rozlosowane zostaną bardzo atrakcyjne nagrody, nowoczesne tablety, zabiegi SPA i pobyt weekendowy w luksusowym Hotelu St. Bruno****, dwa dni w klimatycznych apartamentach "Cesarskiego",  a także przelot samolotem podczas Międzynarodowego Zlotu Przyjaciół Lotnictwa Festynu Lotniczego Mazury organizowanego przez Aeroklub Krainy Wielkich Jezior.  Uczestnicy niedzielnych biegów będą mieli również  szansę na otrzymanie specjalnej Karty Rabatowej Mazury, uprawniającej do zniżkowych zakupów i usług turystycznych, w zestawie z kubeczkiem Mazury Aktywne:)


Na stronie BIEGI.GIZYCKO.pl REGULAMIN, TRASA I ZAPISY!
Zapraszamy na naszego FB facebook.com/biegigizycko


Twierdza Boyen i Wyspa Giżycka z lotu ptaka fot. hotelmasovia.pl
Spot Radio Zet Gold do posłuchania:)


Program imprezy:
8.30 Otwarcie Biura zawodów
8.30 - 11.30 Rejestracja zawodników. Zwiedzanie Twierdzy Boyen.
11.00 Start „Minimaratonu” dzieci 6-9 lat
11.40 – 11-55 Ustawienie zawodników w strefie startowej. Wspólna rozgrzewka w strefie startowej z FIT Giżycko.
11.55 Oficjalne otwarcie
12.00 Start biegu głównego – 5 km
12.05 Start biegu głównego - 10 km
12.10 Start biegu głównego 15 km oraz Nordic Walking
14.30 Zamknięcie trasy biegów.Wręczenie i losowanie nagród. (Strefa startowa)
15.00 Zamknięcie imprezy.
Strefa startowa:
· Atrakcje dla dzieci – mini park zabawy i rozrywki – Ośrodek Wypoczynkowy Gwarek Piękna Góra
· Stoiska handlowe i promocyjne
· Stoisko gastronomiczne – punkt wydawania posiłków regeneracyjnych
· Punkt medyczny, Biuro zawodówBEFORE PARTY Pucharu Wyspy Giżyckiej
Przed sportowymi zmaganiami w Pasaż Klubie w sobotę 17 maja odbyło się specjalne Before Party. Podczas imprezy rozdawane były gadżety, rozlosowano też 10 miejsc startowych.Start i meta są w Twierdzy Boyen, na dziedzińcu przed Koszarowcem nr 1 XIX-wiecznej fortyfikacji. Twierdza Boyen w Giżycku jest jednym z najciekawszych europejskich obiektów architektury militarnej, nigdy nie zdobyta, usytuowana na tzw. "Wyspie Giżyckiej". To najcenniejszy zabytek naszego miasta, unikatowy na skalę nie tylko Polski ale i Europy. W tym roku z okazji 100. rocznicy wybuchu I wojny światowej i działań wojennych na froncie mazurskim szczególny wymiar będzie miało sierpniowe Święto Twierdzy Boyen z widowiskową inscenizacją "Bój o Twierdzę". Turyści i mieszkańcy będą mogli zobaczyć jedyną w regionie inscenizację historyczną bitwy o twierdzę z czasu I wojny światowej z sierpnia 1914, w którą zaangażowanych będzie ponad 150 rekonstruktorów i fanów militariów z kraju i z zagranicy. W Twierdzy na turystów czekać będzie również kiermasz rękodzieła i regionalnych kulinariów, zabawy z historią Giżycka i plenerowe pokazy filmów z gatunku „Wojaka Szwejka”. Będzie można się spotkać z dawną sztuką ludową, zwiedzić fortyfikację  z przewodnikiem, również nocą z pochodniami, zobaczyć dioramy, czyli obozowiska rekonstruktorów. To wszystko w sierpniu, a my zapraszamy jeszcze w maju na wspólne bieganie! W tym roku nasze miasto obchodzi 402. urodziny i biegi odbywają się w ramach Dni Giżycka. A więc Giżycko! 25 maja! Start!


Giżycko obchodzi w tym roku 402. rocznicę nadania praw miejskich, a nasza sportowa impreza odbywa się w ramach Dni Giżycka. Będzie to więc wspólne urodzinowe bieganie:)


Organizatorem imprezy  jest Urząd Miejski w Giżycku, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Giżycku oraz Giżyckie Centrum Kultury. KONTAKT do koordynatora biegów: Arkadiusz Połojański tel. 797 721 731 biegi@gizycko.pl.


KONTAKT W SPRAWIE STOISK w Twierdzy Boyen w tym dniu (np. wata cukrowa, kukurydza, gofry): Giżyckie Centrum Kultury tel. 87 428 43 26


Z REGULAMINU

Trasa i elektroniczny pomiar czasu
Podstawową trasą wszystkich biegów jest pętla
o długości około 5 km. Uczestnik biegu pokonuje odpowiednią ilość pętli w zależności od dystansu, w którym uczestniczy. Trasy będą oznaczone co 1km. Na trasie będą znajdowały się punkty kontrolne pomiaru czasu, dokonywanego elektronicznie przy wykorzystaniu chipu zwrotnego. Ominięcie któregokolwiek punktu będzie skutkowało dyskwalifikacją. Wszystkich zawodników, niezależnie od dystansu, obowiązuje limit czasu wynoszący 2h:30min:00s liczony od momentu startu wspólnego.
Limit uczestników na każdym dystansie biegu to 300 osób, z możliwością zmiany, natomiast łącznie w trzech biegach liczba uczestników nie może przekroczyć 900. O udziale Uczestników w Biegu decyduje kolejność zgłoszeń oraz termin wniesienia opłaty startowej.
Podczas Biegu na 5km, 10 km i 15km prowadzone będą następujące klasyfikacje: klasyfikacja generalna kobiet i mężczyzn na poszczególnych dystansach, klasyfikacja wiekowa i najlepszy giżycczanin.


Zapisy: Kto?
Prawo startu mają osoby, które najpóźniej 25 maja 2014 r. ukończą 13 lat, ale poniżej 18 roku życia wymagana jest zgoda opiekuna. Zgłoszenia przyjmowane są do 20 maja poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.biegi.gizycko.pl lub bezpośrednio w dniu zawodów, ale wówczas wyłącznie w Biurze zawodów.


Opłata startowa
Opłata startowa wynosi 10 zł opłacona do 15 kwietnia, 25 zł opłacona w terminie 16 kwietnia-20 maja i 30 zł opłacona w dniu imprezy w Biurze zawodów. W ramach opłaty startowej uczestnicy otrzymają pakiet startowy. Prawo bezpłatnego startu pod warunkiem zgłoszenia się do 10 maja mają osoby powyżej 70 roku życia. Uczestnicy nordic walking całkowicie za darmo!


Losujemy Atrakcyjne Nagrody!
Wśród wszystkich uczestników zostaną rozlosowane bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe! Dodatkowo zwycięzcy w kategorii generalnej kobiet i mężczyzn otrzymają nagrody finansowe: I miejsce 500 zł, II miejsce 300 zł, III miejsce 200 zł.Wszyscy, którzy ukończą poszczególne biegi otrzymają też medale.


Ubezpieczenie
Każdy uczestnik biegu w czasie jego trwania jest ubezpieczony od nieszczęśliwych wypadków na zasadach ogólnych. Ubezpieczenie indywidualne na wypadek kontuzji lub innego nieszczęśliwego zdarzenia, wymaga osobnej polisy wykupionej indywidualnie.
Organizator  ma prawo do wprowadzania zmian w Regulaminie.


CZASOWE ZAMKNIĘCIE ULIC 25 maja
Uprzejmie informujemy, że w związku z organizacją imprezy sportowej GIŻYCKIE 5-10-15 „Puchar Wyspy Giżyckiej w biegach ulicznych”, w dniu 25 maja 2014 roku (niedziela) w godz. 11.00-16.00 w Giżycku nastąpi czasowe zamknięcie następujących ulic:
- Moniuszki (na odcinku od ul. Obwodowej do WKU),
- Św. Brunona (na odcinku od wjazdu do LOK do ul. Moniuszki),
- Turystycznej (na całym odcinku). Przejazd ulicą Obwodową i przez most obrotowy wolny. Przepraszamy za ewentualne niedogodności w ruchu drogowym.


www.BIEGI.GIZYCKO.pl
www.facebook.com/biegigizycko


ORGANIZATORZY:  Urząd Miejski w Giżycku, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Giżycku, Giżyckie Centrum Kultury (Twierdza Boyen)
SPONSOR GŁÓWNY: Miasto Giżycko oraz ES-System Wilkasy
SPONSORZY: Centrum Aktywnego Wypoczynku Gwarek, Hotel St. Bruno****, Cesarski Pokoje i Apartamenty, Hotel Masovia***, Drogerie Natura, Wytwórnia Wód Mineralnych „Augustowianka”
PARTNERZY: DomTel Sport Timing, Fit-Giżycko, Klub Pasaż i C-Project, Akcja Biegam bo lubię BBL ogólnopolskie, BBL Giżycko, Sklep Biegowy.com, Stowarzyszenie Kochamy Mazury, Nadleśnictwo Giżycko
MEDIA patronat: TVP Olsztyn, Radio Zet Gold, Gazeta Giżycka, serwis internetowy MaratonyPolskie.pl, Mazury.info.pl, Mazury Aktywne, Portal „Kobietki biegają”, ImprezyMazury.com.pl, 7 Cudów Mazur, gizycko.pl

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS