strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
poniedziałek, 1 czerwca 2020   pogoda
media

Kalendarz imprez

Imprezy z dnia 28 czerwca 2014

Festiwal Sportów Wodnych Osób Niepełnoprawnych
2014.06.27
jez. Kisajno Międzynarodowe Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej
Happy JAZZ NAD NIEGOCINEM im. Grzegorza Brudki
2014.06.28
Port Ekomarina Giżycko
Poprzez morza i oceany z Sindbadem - czerwcowe spotkanie Akademii Odkrywców
2014.06.28
Centrum Aktywnego Wypoczynku Gwarek

Happy JAZZ NAD NIEGOCINEM im. Grzegorza Brudki

31 grudnia 2013
dodał(a): UM Gosia
Termin od:2014-06-28
Termin do:2014-06-28
Organizator:Giżyckie Centrum Kultury
Miejsce:Port Ekomarina Giżycko
Telefon:87 428 43 26
E-mail:info@gizyckiecentrumkultury.pl
Www:www.gizyckiecentrumkultury.pl

Happy JAZZ NAD NIEGOCINEM im. Grzegorza Brudki


28 czerwca 2014 (sobota) godz. 19.00
Port Ekomarina Giżycko


NA KONCERTY W PORCIE WSTĘP WOLNY

Specjalny rejs statkiem z jazzem na pokładzieSwingowo i jazzowo rozpocznijmy tegoroczne wakacje! 28 czerwca od godz.19.00 na specjalnie zaaranżowanej scenie w Tawernie MARINA wyjątkowe widowisko muzyczne. Wystąpią światowej sławy zespoły jazzowe,które zachwycą każdego.
Tegoroczną edycję Happy Jazzu nad Niegocinem uświetnią:


JAZZ BAND BALL ORCHESTRA - Armstrongowska tradycja, to fundament, na którym zbudowana jest muzyczna machina JBBO. Jazz Band Ball Orchestra to Satchmowski tradycjonalizm, Lunefordowsko - Goodmenowsko - Elingtonowski Swing, szczypta Boogie, Latynowska furia echo Rhytm & Bluesa, wszystko to wymieszane, uzupełnione showem i twórczą parodią. Taka jest najkrótsza definicja muzyki JBBO, którą fani ze Wschodu i Zachodu oklaskują już piątą dekadę.


DETKO BAND - Grają standardy jazzu tradycyjnego - "happy jazz" ,swing, dixieland, pop i muzykę taneczną całego świata od Glenna Millera poczynając, poprzez The Beatles, na własnych aranżacjach współczesnych przebojów także muzyki rockowej/ kończąc. Występowali w wielu programach telewizyjnych, na wielu eventach oraz na festiwalach jazzowych: Złota Tarka, Sopot Molo Jazz Festiwal, "Herbatka u Tadka".


OLD TIMERS – polski zespół jazzu tradycyjnego, założony w Warszawie w 1965 przez trębacza Henryka Majewskiego, pianistę Wojciecha Kamińskiego i puzonistę Jerzego Kowalskiego. W trakcie formowania składu dołączyli do nich: perkusista Krzysztof Adamek, klarnecista Adam Halter, kontrabasista Roman Radiuk i grający na banjo Jacek Bieńkowski.


SAKSOFONARIUM - Kwartet powstał w listopadzie 2009 roku w Krakowie. Tworzągo cztery saksofonistki, studentki i absolwentki krakowskiej Akademii Muzycznej. Repertuar zespołu jest zróżnicowany stylistycznie, obejmuje zarówno muzykę klasyczną, standardy jazzowe, jak i aranżacje muzyki filmowej i rozrywkowej – od renesansowych suit, przez ragtime i swing, do argentyńskiego tanga. Saksofonarium jest rezultatem zderzenia różnych muzycznych temperamentów, które połączyła fascynacja kameralistyką saksofonową.
Na wszystkie koncerty wstęp wolny.


Tego dnia koncertujemy również na wodzie!
Miłośnikom jazzu tradycyjnego oraz pięknej mazurskiej przyrody proponujemy rejs Łabędzim Szlakiem z zespołem OLD TIMERS.
 Wiatr, woda i muzyka na żywo doskonale komponują się ze sobą i zawsze podobają się zarówno publiczności na statku, jak i napotkanym podczas podróży żeglarzom. Muzyczny rejs statkiem Tałty potrwa od godz.15.40 – 17.30. Bilety w cenie 40 zł do nabycia w kasie Żeglugi Mazurskiej. Serdecznie zapraszamy.Koncert Jazzowy 2009 fot. UM Giżycko


Jazzowe klimaty jak co roku królują nad wakacyjnym Niegocinem. W różnych miejscach na terenie miasta, w Twierdzy Boyen, porcie Ekomarina, na plaży miejskiej, czy miejscowych knajpkach, organizowane są większe koncerty i bardziej kameralne recitale.  Ale z jazzem można poobcować nie tylko na lądzie.


Koncertujemy również  na wodzie! Po mazurskich jeziorach odbywa się rejs statkiem, na którym artyści koncertują oczywiście na żywo. Jazz, wiatr i woda doskonale komponują się ze sobą i  zawsze bardzo podobają zarówno publiczności na statku, jak i napotkanym podczas podróży żeglarzom.


Na koncertach w Giżycku gościmy zawsze  wielu znakomitych artystów, zaproszenie przyjęli do tej pory między innymi: Krzysztof Ścierański, Marianna Wróblewska, Asocjacja Hagaw, Maciej Zakościelny, Old Timers, Grażyna Łobaszewska.

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS