pogoda
Jubileusz 15-lecia muzykowania obchodził w piątek 12 lutego Zespół Ludowy „Jarzębiny” oraz Mazurska Kapela Ludowa.
Zespoły działające na co dzień przy Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Wilkasach zaprezentowały część swojego dorobku artystycznego. Wieczór był poświęcony nie tylko ciekawym wspomnieniom z dotychczasowej współpracy śpiewających „Jarzębin” i muzyków Kapeli. Podczas spotkania jubilaci odebrali mnóstwo gratulacji od zaproszonych gości, przyjaciół i sympatyków ludowej tradycji.
Burmistrz Giżycka Jolanta Piotrowska osobiście pogratulowała śpiewaczkom i muzykom za ich dotychczasową działalność artystyczną i kulturalną:
Z okazji Jubileuszu 15-lecia działalności kulturalnej Zespołu Ludowego „Jarzębiny” oraz Mazurskiej Kapeli Ludowej pragnę złożyć serdeczne gratulacje. Wyrażam podziw i uznanie dla Państwa szczególnych osiągnięć kulturalno – artystycznych.
Państwa zdolności i twórcza postawa oraz społeczne zaangażowanie w krzewienie kultury w naszym regionie, zmieniają codzienną rzeczywistość.
Dotychczasowa działalność Zespołu Ludowego „Jarzębiny” oraz Mazurskiej Kapeli Ludowej na rzecz rozwoju kultury i upowszechniania pięknej ludowej tradycji sprzyja budowaniu wizerunku Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Wilkasach, całej gminy Giżycko oraz miasta Giżycka (…)
12.02.2010
Asystent Burmistrza - Renata Jurgielewicz