strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
sobota, 6 czerwca 2020   pogoda
media

Kalendarz imprez

Imprezy z dnia 17 kwietnia 2014

Koncert charytatywny "Giżycko UGANDZIE"
2014.04.17
Giżyckie Centrum Kultury

Koncert charytatywny "Giżycko UGANDZIE"

28 lutego 2014
dodał(a): UM Gosia
Termin od:2014-04-17
Termin do:2014-04-17
Organizator:Kościół Zielonoświątkowy Zbór Jezusa Chrystusa w Giżycku
Miejsce:Giżyckie Centrum Kultury
Telefon:604 217 029 Daniel Romańczyk
E-mail:romanczyk.d.a@gmail.com

Koncert charytatywny "Giżycko UGANDZIE"


17 kwietnia 2014 (czwartek) godz. 18.00
Giżyckie Centrum KulturyProjekt "Giżycko Ugandzie"  zakłada cykliczne organizowanie koncertów charytatywnych na rzecz dzieci z Ugandy. W tym roku impreza zorganizowana będzie 17 kwietnia w GCK. Zagrają "Kola" hip hop oraz Michał Król. W trakcie koncertu przedstawimy prezentacje multimedialne przygotowane przez osoby zajmujące się adopcją na odległość dzieci z Ugandy. Wystąpi również Ambasador/rzecznik Europejski światowej Organizacji Invisible Children Jakub Soroko. Organizacja ta dąży do powstrzymania najdłuższej wojny w historii Afryki pomiędzy ludnością cywilną a partyzantką LRA. Przeprowadzona zostanie licytacja bransoletek zrobionych przez dzieci z Ugandy. Celem projektu „Giżycko Ugandzie” jest zbiórka pieniędzy na rzecz najuboższych dzieci z Ugandy, szerzenie informacji na temat sytuacji ekonomicznej i życiowej tego kraju, prowadzenie działalności charytatywnej, promowanie tolerancji międzykulturowej oraz pozyskiwanie rodziców adopcyjnych.


Działamy przy misji „Sunrise-pomagamy dzieciom”, która od lat zajmuje się organizowaniem pomocy dla dzieci z Ugandy poprzez adopcję na odległość. Programem tym obecnie objętych jest około 1000 dzieci, około 230 z nich sponsorowanych jest przez Polaków.


Pieniądze zebrane podczas giżyckiego koncertu przeznaczone zostaną na opiekę medyczną, wyżywienie i potrzeby szkolne dzieci objętych naszym programem.


Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Poseł na Sejm RP John Abraham Godson oraz Burmistrz Miasta Giżycka Jolanta Piotrowska

Misja „Sunrise-pomagamy dzieciom”
Nazwa „Sunrise” oznacza dosłownie „wschód słońca” , początek nowego rozdziału w życiu dzieci pozbawionych opieki i wszelkiej pomocy. Misja została rozpoczęta około 26 lat temu przez małżeństwo ze Szwecji, które odwiedziło Ugandę. Widząc ogrom potrzeb, a przede wszystkim pozbawione jakichkolwiek środków do życia dzieci, postanowili w miarę swoich możliwości odpowiedzieć na te potrzeby. Ich głównym celem było pozyskanie sponsorów, którzy poprzez swoje środki finansowe zapewnialiby utrzymanie dla jak największej ilości dzieci w Ugandzie. W ten sposób zrodził się pomysł na tzw. adopcję na odległość. Pieniądze zebrane od sponsorów zapewniają dzieciom edukację, wyżywienie oraz opiekę medyczną.
Do tej pory opieką objęto ok. 1000 dzieci. Oczywiście to tylko kropla w morzu potrzeb ale wszystko ma swoje małe początki. W Polsce jest ok. 200 sponsorów. Każdy z nich płaci kwotę ok. 100 zł miesięcznie co pozwala na pokrycie podstawowych potrzeb tych dzieci. Gdy ktokolwiek zdecyduje się być sponsorem dziecka w Ugandzie, nazywamy to „adopcją na odległość”. Trzy razy do roku sponsor otrzymuje informacje o działalności SUNRISE w Afryce, a raz do roku informacje o swoim dziecku wraz z aktualnym zdjęciem.


www.GIZYCKO.pl
kursnaGIZYCKO

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS