strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
poniedziałek, 16 lipca 2018   pogoda

Kalendarz imprez

Imprezy z dnia 13 października 2017

Koncert Marek Gałązka
2017.10.13
Restauracja Puzzle Smaku

Koncert Marek Gałązka

dodał(a): PuzzleSmaku
Termin od:2017-10-13
Termin do:2017-10-13
Organizator:Restauracja Puzzle Smaku
Miejsce:Restauracja Puzzle Smaku
Telefon:882-847-494
E-mail:puzzlesmaku@gmail.com
Www:http://www.puzzlesmaku.pl/
Z ogromną przyjemnością zapraszamy na kolejne wydarzenie w Puzzlach Smaku :)
Jest to koncert Pana Marka Gałązki, który odbędzie się już w ten piątek (13.10) o godzinie 20.
Coś o artyście:

MAREK GAŁĄZKA ur. 17. II. 1954 r. w Szczecinie – twórca, artysta, animator i menedżer kultury. Bard, gitarzysta, ceniony wykonawca i kompozytor piosenek do słów Edwarda Stachury i własnych. Jest autorem wielu artystycznych programów poświęconych temu poecie. Założyciel Grupy Balladowej „Po drodze” (1980-2000), z którą otrzymał Główną Nagrodę Ministra Kultury i Sztuki na Festiwalu „Śpiewajmy poezję” Olsztyn 1981 r. Jego obecny zespół stanowią synowie: Marcin - gitarzysta oraz realizator-producent muzyczny, Filip – perkusista, ostatnio współpracujący z Robertem Brylewskim „Kryzys”, „Brygada Kryzys”. Skład uzupełnia młody basista Gdańskiej Sceny Alternatywnej Przemek Bartoś. Gałązka na swoim koncie ma 7 oficjalnych wydawnictw fonograficznych w ramach których współpracował m .in. w 2 przedostatnich z Tymonem Tymańskim. Ostatnio wydał zupełnie autorską samodzielną płytę, nagraną z grupą bardzo młodych, zdolnych muzyków, również w formacie vinylowym pt. „Pistolet w dłoni Ojca”. Zapis ostatnich 2 lat swojego życia, jak sam określa: „Karkołomnych lotów nad kukułczym gniazdem” we Freudowskich przestrzeniach i różne duchowe i duszne doświadczenia, które przełożyły się na emocjonalne powroty do zdarzeń z dzieciństwa, młodości, relacji z rodzicami, miłości, walki z nałogami, niezgodę na dzisiejsze nieadekwatne zachowania „wielkich i mniejszych” do jego pacyfistycznego pojmowania widzenia świata.
Był twórcą off - owych grup teatralnych i reżyserem spektakli, a także autorem muzyki i wykonawcą w spektaklach Teatru Adekwatnego w W-wie i Teatru Współczesnego w Szczecinie. Przez wiele lat sprawował funkcję dyrektora Festiwalu Przystanek Olecko (1994-2007), którego był pomysłodawcą. Jest autorem Europejskich Spotkań Bardów - SOPOT BARDS MEETING 2008 w Operze Leśnej w Sopocie. Ponadto występował we Francji, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Luksemburgu, Bułgarii, Węgrzech i na Litwie, a także w Grodnie i Mińsku na Białorusi wraz z dysydenckimi twórcami. Laureat wielu nagród w dziedzinie kultury przyznanych przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego m.in. Animatora Kultury w 2000 r i Medalu Gloria Artis w 2007 r.

Rozpoczynamy o godzinie 20.
Bilety do nabycia w restauracji Puzzle Smaku (20zł).
ul.Pasaż Portowy 11
11-500 Giżycko
tel. 882 847 494
-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS