strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
piątek, 16 listopada 2018   pogoda
media

Kalendarz imprez

Imprezy z dnia 7 stycznia 2017

KONCERT NOWOROCZNY „Opowieści o miłości”
2017.01.07
Sala Biłas i Synowie, ul. Portowa 2

KONCERT NOWOROCZNY „Opowieści o miłości”

21 grudnia 2016
dodał(a): UM Dawid
Termin od:2017-01-07
Termin do:2017-01-07
Organizator:Giżyckie Centrum Kultury
Miejsce:Sala Biłas i Synowie, ul. Portowa 2
Telefon:+48 87 428 16 37
E-mail:info@gck.gizycko.pl
Www:http://gck.gizycko.pl/koncert-noworoczny-2/

KONCERT NOWOROCZNY „Opowieści o miłości”


7 stycznia (sobota), godz. 17.00


Sala Biłas i Synowie, ul. Portowa 2


 


IMPREZA BILETOWANA - 25 ZŁ


  


Już dziś zapraszamy Państwa na KONCERT NOWOROCZNY, na którym wystąpią najwybitniejsi artyści scen warszawskich. W ich wykonaniu usłyszymy najsłynniejsze szlagiery operetkowe , za sprawą których przeniesiemy się w bezpieczny, pełen ciepła, magiczny świat miłości.


Śpiewakom operowym towarzyszyć będzie Kwartet Smyczkowy „IMPRESSIONE” oraz taneczna para baletowa (po raz pierwszy w Giżycku!).


 


Zapewniamy, że KONCERT NOWOROCZNY 2017 przypadnie do gustu każdemu, nie tylko wielbicielom operetki .


 


 


Historia de un Amor – Opowieść o Miłości


Miłość to najczęściej wykorzystywany motyw w każdej dziedzinie sztuki. Nieprzerwanie pojawia się od początku działalności artystycznej człowieka i przewija przez każdą epokę.


https://www.youtube.com/watch?v=KXUhPBGblOY To Były Piękne Dni (Дорогой Длинною)


Milena Lange sopran


Tomasz Rak baryton


Wiktoria Szubelak gitara klasyczna


Mirosław Feldgebel fortepian


Kwartet Smyczkowy „Impressione” i Duet Baletowy


Andrzej Krusiewicz konferansjer


 


MILENA LANGE – sopran


Jest jedną z najbardziej utalentowanych, młodych polskich śpiewaczek.


Ukończyła studia na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, gdzie uzyskała dyplom z wyróżnieniem w klasie śpiewu solowego Bożenny Saulskiej oraz dyplom w klasie fortepianu Elżbiety Gutkowskiej-Bardos.


Artystka o szerokim kręgu zainteresowań muzycznych; uczestniczka i laureatka wielu przeglądów i konkursów wokalnych dla młodych wykonawców. Współpracuje z wieloma orkiestrami symfonicznymi oraz kameralnymi w Polsce m. in. z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Podkarpackiej, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Świętokrzyskiej, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Kaliskiej, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Zabrzańskiej, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Częstochowskiej oraz z Warszawską Orkiestrą „Impressione”.


W trakcie swojej dotychczasowej działalności brała udział w licznych projektach muzycznych:


Benefis Konrada Mastyło w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego, gdzie wystąpiła obok znamienitych osobistości polskiej sceny Zbigniewa Wodeckiego, Jana Kantego Pawluśkiewicza, Grzegorza Turnaua, Zbigniewa Preisnera, Jana Nowickiego …


Koncert otwierający festiwal filmowy „Dwa Brzegi” w Kazimierzu Dolnym i Puławach z orkiestrą pod dyr. Adama Klocka.


Koncert muzyki filmowej Wojciecha Kilara z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Świętokrzyskiej pod dyr. Piotra Wijatkowskiego.


Koncert Trzech Polskich Tenorów z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Częstochowskiej pod dyr. Adama Klocka.


Koncert Noworoczny z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Zabrzańskiej pod dyr. Sławomira Chrzanowskiego.


Koncert Szlagiery Wszech Czasów z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Kaliskiej pod dyr. Adama Klocka.


Koncert Z Batutą i Humorem Po Świecie z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Podkarpackiej pod dyr. Macieja Niesiołowskiego.


Koncert Historia de un Amor z Warszawską Orkiestrą „Impressione”.


Koncert piosenek Anny German – Melodie z Czterech Stron Świata.


Koncert muzyki filmowej – Polskie Przeboje Wielkiego Ekranu z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Świętokrzyskiej pod dyr. Piotra Wijatkowskiego.


W swoim repertuarze artystka posiada liczne arie operowe, operetkowe, musicalowe, pieśni, utwory oratoryjno-kantatowe. O jej wszechstronności świadczy fakt, iż chętnie wykonuje utwory z kręgu muzyki filmowej, rozrywkowej, jazzowej i negro spirituals.


Obecnie kontynuuje naukę na Wydziale Wokalno-Aktorskim w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie śpiewu prof. Anny Radziejewskiej.


 


TOMASZ RAK – baryton


Solista Warszawskiej Opery Kameralnej


Solista Opery Bałtyckiej w Gdańsku


W 2005 r. ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Łodzi – studiował na Wydziale Wokalno-Aktorskim, w klasie prof. Piotra Micińskiego. Będąc studentem zadebiutował w 2003 r. partią Guglielma w Cosi fan tutte Wolfganga Amadeusa Mozarta na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi. W tym samym roku został solistą Teatru Muzycznego w Łodzi, gdzie do tej pory wykonuje główne partie barytonowe.


W 2003 r. otrzymał nagrodę na Konkursie Pieśni im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy, rok później został wyróżniony na Pierwszym Ogólnopolskim Konkursie Operetkowym im. Iwony Borowieckiej w Krakowie.


W 2007 r. został solistą Warszawskiej Opery Kameralnej, gdzie zadebiutował w roli Figara w operze Cyrulik Sewilski Gioacchino Rossiniego. Od tamtej pory wykonuje partie Papagena w operze Czarodziejski Flet i Guglielma w Cosi fan tutte na wszystkich Festiwalach Mozartowskich Warszawskiej Opery Kameralnej. W 2010 roku wystąpił w roli Nicka Shadowa w realizacji opery Żywot rozpustnika Igora Strawińskiego. Brał udział w tournées Warszawskiej Opery Kameralnej po Japonii, Hiszpanii i Francji występując jako Papageno w operze Czarodziejski Flet, Figaro w operze Wesele Figara oraz Guglielmo w Cosi fan tutte.


W lutym 2007 roku brał udział w niemieckiej realizacji przedstawienia Samson i Dalila Camille’a Saint-Saënsa w Filharmonii Berlińskiej. W 2008 r. został zaproszony do udziału w prestiżowym Festiwalu Muzyki Współczesnej, który odbywał się w Gdyni i Gdańsku. Owocem tej współpracy były prawykonania dzieł kompozytorów: Georgios Kissas (Grecja), Adrian Williams (Anglia), Sylvia Filus (Francja), Jacek Rządkowski (Polska).


Współpracował z filharmoniami i orkiestrami – Kraków , Białystok, Płock, Częstochowa. Śpiewał na scenie Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie. W 2009 r. wystąpił na I Festiwalu Muzyki Polskiej w Bangalore w Indiach. W 2010 r. wziął udzial w uroczystym otwarciu sopockiej Ergo Areny, gdzie zaśpiewał przy jedenastotysięcznej publiczności z towarzyszeniem trzech połączonych orkiestr. W tym samym roku na zaproszenie warszawskiej Stołecznej Estrady wziął udział w Festiwalu Krajów Nadbałtyckich w Karshamn w Szwecji. Artysta występował również na wielu innych prestiżowych, europejskich scenach takich jak: Palais des Beaux-Arts w Brukseli, czy Koningin Elisabethzaal w Antwerpii. W 2011 roku zadebiutował w Operze Bałtyckiej w Gdańsku tytułową rolą w operze Eugeniusz Oniegin Piotra Czajkowskiego. W tym samym roku wystąpił tam w jednej z głównych ról w prapremierze opery Madame Curie Elżbiety Sikory, którą wystawiono w siedzibie UNESCO w Paryżu. W Operze Bałtyckiej występuje również w roli Escamilla w operze Carmen Georgesa Bizeta.


Artysta ma w swoim repertuarze wiele operowych i operetkowych partii barytonowych, między innymi takich kompozytorów jak: Wolfgang Amadeus Mozart, Jan Stefani, Georges Bizet, Piotr Czajkowski, Stanisław Moniuszko, Carl Maria von Weber, Johann Strauss…


 


WIKTORIA SZUBELAK – gitara klasyczna


Jest jedną z najbardziej utalentowanych młodych polskich gitarzystek klasycznych. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie gitary klasycznej prof. Ryszarda Bałauszko. W czasie swej edukacji artystycznej brała udział w licznych kursach i lekcjach mistrzowskich prowadzonych przez słynnych wirtuozów gitary takich jak: Carlo Marchione (Włochy), Marco Socias (Hiszpania), Pavel Steidl (Czechy), Thomas Müller-Pering (Niemcy), Marcin Dylla (Polska), Łukasz Kuropaczewski (Polska), Tomasz Zawierucha (Polska). Jest laureatką licznych konkursów gitarowych m. in. I Nagrody w kategorii solowej oraz duetu na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Gitarowej Gryfice-Trzebiatów, I nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Gdańskie Spotkania Gitarzystów oraz nagród na Międzynarodowych Spotkaniach Gitarzystów w Sanoku i na Międzynarodowym Konkursie Gitarowym im Czesława Droździewicza Krynica 2010. W listopadzie 2011 roku została finalistką Międzynarodowego Konkursu Gitarowego w Llerenie w Hiszpanii.


Była finalistką polskiej edycji Konkursu Eurowizji dla Młodych Muzyków, występując w Studio Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie z Polską Orkiestrą Radiową pod dyrekcją Wojciecha Rajskiego. Była dwukrotną stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci oraz Samorządu Wrocławia w Dziedzinie Kultury i Sztuki dla Młodych.


Występowała między innymi na Zamku Królewskim w Warszawie, w Centro Cultural de España


w Limie, w Jazz Zone w Limie, w Teatro Gran Mariscal w Sucre, w Casa Polaca w Buenos Aires, Centro Cultural Peruano-Japones w Limie, Casa de Las Primeras Letras w Caracas. Artystka wystąpiła m. in. na XVI Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej w Łodzi, IV Festival Internacional de Guitarra GuitarFestPeru w Limie, II Festival Internacional de Guitarra en La Ciudad Blanca, V Festival Internacional de Guitarra Cuerdas Al Aire w Limie. Grała koncerty w Polsce, Hiszpanii, Turcji, Bośni i Hercegowinie, Peru, Boliwii, Argentynie i Wenezueli.


 


MIROSŁAW FELDGEBEL – fortepian


Absolwent Wydziału Instrumentalnego w klasie fortepianu, studiował także na Wydziale Teorii, Kompozycji i Dyrygentury w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Ceniony pianista i kameralista. Partnerował wielu najwybitniejszym artystom polskim i zagranicznym. Jest laureatem kilku międzynarodowych konkursów pianistycznych (między innymi I nagroda w Torneo Internazionale di Musica w Turynie, III nagroda w XII Concorso Musicale Europeao Citta di Moncalieri).


Od wielu lat zajmuje się również wykonawstwem muzyki dawnej na instrumentach historycznych – na klawesynie (szef artystyczny zespołu Mercurius), na harfach średniowiecznych i renesansowych (współpraca z zespołami: Academia dell ‚Arcadia, Ars Nova, Concerto Polacco, Dancereye, Open Folk) oraz na pianoforte.


Mirosław Feldgebel występował w wielu prestiżowych salach koncertowych Europy i Ameryki (między innymi w Sali Pleyela w Paryżu, Wiener Musikverein, Vredenburgsaal w Utrechcie, Gran Teatre del Liceu w Barcelonie, Studiu im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie).


Uczestniczył w obchodach 150 rocznicy śmierci Fryderyka Chopina. Brał udział w wielu międzynarodowych festiwalach muzycznych, między innymi: Wratislavia Cantans, Festiwal Chopinowski w Dusznikach Zdroju, Warszawska Jesień, Ukraina i Świat Baroku w Kijowie, Międzynarodowy Śląski Festiwal Muzyczny pod patronatem Kurta Masura, Międzynarodowy Festiwal Duetów Fortepianowych w Ŝiauliai na Litwie, Holland Festival.


Jako jeden z niewielu pianistów polskich miał zaszczyt koncertować na zabytkowym fortepianie Pleyel z roku 1840 w koncercie poświęconym pamięci Fryderyka Chopina, odbywającym się w ramach IX Festiwalu Muzyki Dawnej na Zamku Królewskim w Warszawie. W październiku 2004 roku wraz ze skrzypaczką Katarzyną Dudą występował z recitalem w Carnegie Hall w Nowym Jorku, a w marcu 2005 roku w sali słynnej Concertgebouw w Amsterdamie. Koncerty te zostały owacyjnie przyjęte przez publiczność oraz otrzymały bardzo pochlebne recenzje.


Od 2006 roku prowadzi autorskie projekty w Warszawskiej Operze Kameralnej. W ramach jednego z tych projektów, artysta wraz z kwintetem smyczkowym, wykonuje koncerty Fryderyka Chopina w ich historycznym brzmieniu na instrumentach romantycznych.


Mirosław Feldgebel jest również współautorem przedsięwzięcia zatytułowanego CHOP IN Brass. Kwintet dęty blaszany i fortepian są w nim pretekstem do stworzenia nowych aranżacji i swobodnego, z przymrużeniem oka spojrzenia na muzykę Chopina.


 


ANDRZEJ KRUSIEWICZ


Absolwent filologii rosyjskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.


W pracy magisterskiej napisanej pod kierunkiem doc. dr hab. Bohdana Galstera poddał analizie teorię i praktykę przekładu literackiego w okresie od romantyzmu po współczesność.


W Polskim Radio – od 1977 roku. Zdobył duże doświadczenie spikersko-lektorskie, realizując różne formy: reklamy, teksty informacyjne, felietony, prozę literacką, poezję. Wieloletni współautor cyklu nocnych programów poświęconych zachowaniom emocjonalnym i zjawiskom społecznym, gdzie kanwę do rozmów ze słuchaczami stanowiły sztuki teatralne. Współautor kilkudziesięciu audycji historycznych z cyklu Kronika 1939 roku.


Stale współpracuje w charakterze lektora z Polskim Związkiem Niewidomych.


Czyta listy dialogowe w filmach przygotowywanych do emisji i na żywo w kinach.


Ma bogate doświadczenie w prowadzeniu koncertów estradowych o różnej formule: oficjalnych, okolicznościowych, typu show, poświęconych muzyce rozrywkowej i poważnej, zgodnie z zapotrzebowaniem – także dwujęzycznie (angielski).

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS