strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
poniedziałek, 25 maja 2020   pogoda
media

Kalendarz imprez

Imprezy z dnia 26 lipca 2015

Regaty Puchar Mazur
2015.07.25
jez. Niegocin Port Ekomarina Gżycko
Warsztaty Żeglarskie "Aktywni i Sprawni Żeglarze 60+"
2015.07.15
Międzynarodowe Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej
Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej 2015
2015.07.26
Kościół Ewangelicko-Augsburski
Literatura na wodzie - Andrzej Klim
2015.07.26
Statek Olimpia
JAZZ NAD NIEGOCINEM i koncert gwiazdy JBBO with Stanley
2015.07.26
Pasaż Portowy
Koncert POLSKA MUZYKA FILMOWA
2015.07.26
Pasaż Portowy
Ogólnopolskie Mistrzostwa Mazur w Pływaniu Długodystansowym
2015.07.26
plaża gminna w Wilkasach
Letni Zlot Motocykli w Twierdzy Boyen
2015.07.23
Twierdza Boyen
Multimedialny pokaz McDonald's koncerty Majka Jeżowska BEMY Żuki
2015.07.25
plaża miejska
GIŻYCKIE LATO Z G.F. HÄNDLEM Koncert na Wodzie
2015.07.25
W okolicy mostu obrotowego na kanale Giżyckim

Koncert POLSKA MUZYKA FILMOWA

20 lipca 2015
dodał(a): UM Gosia
Termin od:2015-07-26
Termin do:2015-07-26
Organizator:Giżyckie Centrum Kultury
Miejsce:Pasaż Portowy
Www:www.gizycko.pl

Koncert POLSKA MUZYKA FILMOWA


26 LIPCA 2015 (NIEDZIELA) godz. 18.00
Pasaż Portowy


Wystąpi Strauss Ensemble z solistką Marzeną Trzebińską


Zespół Strauss Ensemble zaprezentuje perełki polskiej muzyki filmowej. Repertuar obejmuje zarówno kino współczesne jak i okres międzywojenny. Przeboje takie jak Powróćmy Jak Za Dawnych Lat, Ach Jak Przyjemnie.., Miłość Ci Wszystko Wybaczy, Już Nie Zapomnisz Mnie, Ja Się Boję Sama Spać, To Przecież Ja Lulu usłyszą Państwo w wykonaniu Marzeny Trzebińskiej, którą Giżycka publiczność miała okazję podziwiać podczas ubiegłego Koncertu Noworocznego. W wersji instrumentalnej usłyszą Państwo między innymi muzykę z takich filmów jak Polskie Drogi, Noce i Dnie, Ziemia Obiecana, Dom, Człowiek z Żelaza. Mamy nadzieję, że ten koncert z Polską Muzyką Filmową wpisze się na stałe w kalendarz kulturalny Giżycka:)Strauss Ensemble to zespół muzyki wiedeńskiej działający od 1999 roku. Tworzą go w większości muzycy Filharmonii Świętokrzyskiej. Od początku istnienia Strauss Ensemble cieszy się ogromną popularnością i uznaniem krytyki. Zespół posiada szeroki repertuar.   Oprócz muzyki wiedeńskiej  wykonuje także  przeboje muzyki rozrywkowej, muzykę filmową,  taneczną i swingową. Strauss Ensemble koncertuje na terenie całego kraju i za granicą. Bierze udział w festiwalach, prestiżowych imprezach i  okolicznościowych spotkaniach. Akompaniuje najbardziej znanym śpiewakom Polskim - W. Ochman, G. Brodzińska, M. Walewska oraz zagranicznym - G. Bradley.


Marzena Trzebińska sopran liryczny


Absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie prof. Krystyny Rorbach. Naukę śpiewu solowego rozpoczęła w Państwowej Szkole Muzycznej II st. im. Ludomira Różyckiego w Kielcach w klasie mgr Marty Złotnickiej. Swoje umiejętności doskonaliła biorąc udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez Udo Reinemanna, Stefano Patarino i Teresę Żylis-Gara. Zadebiutowała partią pierwszego sopranu w Magnificat BWV 243 Johanna Sebastiana Bacha na XIV Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki w Łodzi. Brała udział w koncercie Festiwalowe Debiuty na XX Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym im. Krystyny Jamróz w Busku Zdroju. Repertuar artystki obejmuje utwory od baroku do współczesności; są wśród nich liczne arie z oper i operetek, utwory muzyki sakralnej i pieśni. Jest również solistką zespołu Chmielnikers wykonującego muzykę klezmerską.

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS