strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
piątek, 16 listopada 2018   pogoda
media

Kalendarz imprez

Imprezy z dnia 20 stycznia 2017

Mazury Challenge 2017
2017.01.20
Popówka Duża

Mazury Challenge 2017

17 stycznia 2017
dodał(a): UM Dawid
Termin od:2017-01-20
Termin do:2017-01-22
Organizator:ZIELONA STRONA net - Łukasz Tulej
Miejsce:Popówka Duża
Telefon:+48 501 137 372
E-mail:ltulej@gmail.com
Www:www.ZielonaStrona.net

Mazury Challenge 2017


20-22 stycznia (piątek-niedziela)


Popówka Duża 


Nieszablonowe podejście do nauki sztuki przetrwania, połączone z nauką ratowania ludzkiego życia i auto-ratownictwa – wszystko jak za namową Jacka Pałkiewicza, bo „szkoła przetrwania, powinna kuć charaktery”.


 


To co wyróżnia Mazury Challenge, to atmosfera ciągłego działania i zaskakujące sytuacje, w których musicie wykazywać się nie tylko inicjatywą, ale opanowaniem i kontrolą sytuacji. Jak w życiu, nawet gdy upadasz, kontroluj co robisz w taki sposób, aby jak najmniej bolało – a może da radę upaść bez reperkusji i wstać po więcej? Tylko działanie, akcja-reakcja i kolejne mocne wyzwania.


 


Tu w zasypanym śniegiem Giżycku, nad skutym lodem Kisajnem, nie usłyszysz o procedurach, o specjalistycznym sprzęcie i de facto tym, co przykuwa ludzkie masy do survivalu. Tutaj kujesz samego (samą) siebie, walczysz z mrozem, walczysz z fizjologią i podejmujesz wyzwania, które sprawiają, że realnie zaczynasz patrzyć na kwestię przetrwania. Na wyprawie nie potrzebuję kogoś, kto nie jest autonomiczny lub fantazjuje w dziedzinie, której daleko od fantastyki. Internetowe triki nie mają tu zastosowania. Stań się człowiekiem, którego witają na całym świecie – człowiekiem, na którym można polegać. 


 Podczas tego trzydniowego szkolenia wyrabiasz w sobie moc do działania, zdolność ratowania i inicjatywę niezbędną do podejmowania wyzwań we właściwym czasie.


 


Szkolenie jest możliwe do realizacji tylko dzięki władzom miasta Giżycko – które od lat wspierają tę inicjatywę wynikającą z pasji, oraz dzięki Wam – bo chcecie się doskonalić, dotknąć realnego świata poza cywilizacją.


 


Impreza pod patronatem BURMISTRZA GIŻYCKA -
Wojciecha Karola Iwaszkiewicza.


 


Liczba miejsc na szkoleniu jest ograniczona, dla mnie najważniejsza jest jakość, która nie zawsze idzie w parze z ilością..


O naszych dobroczyńcach (sponsorach i partnerach) jeszcze będę pisał – wiedzcie, że szkolenie wspierają najlepsi.


 


Szkolenie zaawansowane – dla osób, które już były na szlaku, uprawiają turystykę, prowadzą aktywny tryb życia, szukających mocnej przygody i nowych doświadczeń.  Szkolenie zimowe przygotowanie do ekstremalnych wypraw zimowych 4×4.


 


Opis szkolenia:


Obóz przygotowujący do zimowej wyprawy 4×4 np. na Syberię. Obsługa aut terenowych, pierwsza pomoc outdoor w trudnych warunkach, sztuka przetrwania i morsowanie – tak w skrócie prezentuje się program ekstremalnego szkolenia, które od lat stanowi markę szkoleń outdoor.
Instruktorzy/praktycy z pasją i bagażem doświadczenia, pirotechnika, sztuczna krew i zaskakujące sytuacje. To szkolenie wyróżnia, nieszablonowe podejście do procesu nauczania i energia działania!


 


Wartości dodane


- umiejętność uratowania ludzkiego życia w zimowych warunkach


- wzmocnienie i sprawdzenie własnej wiedzy i umiejętności z zakresu sztuki przetrwania


- świadomość poprawnych postaw społecznych


- znajomość podstaw komunikacji (w tym międzyludzkiej)


- znajomość technik obsługi auta terenowego oraz sprzętu awaryjnego


 


 


W programie szkolenia:


- ekstremalna pierwsza pomoc outdoor


- sztuka przetrwania w niesprzyjających warunkach


- obsługa i naprawa aut w trudnym terenie


- Próba lodu (morsowanie lub ice breaking drill)


 


Założenia szkolenia:


Uczestnicy poddani są ciągłemu działaniu warunków pogodowych i dodatkowo obciążeni zadaniami wyznaczonymi przez organizatorów.


Survival zimowy – czyli jak przetrwać w dobrej kondycji psychicznej i fizycznej na otwartym powietrzu w zimę, przez czas dłuższy niż kilka godzin… Sama nasza egzystencja w obozie będzie wymagała od uczestników odpowiedzialności i sprawnego działania, również zespołowego. Tutaj eksperci dziedziny survival będą czuwać nad poprawnymi/zalecanymi zachowaniami w zimowej scenerii Mazur.


Ratownictwo outdoor – do współpracy zapraszamy najlepszych czyli CSU Medaid i HKR M.A.S.H. Szkolić nas będą ratownicy z krwi i kości, którzy co dzień jeżdżą do wypadków, by ratować ludzkie życie – od nich nauczymy się praktycznych zachowań przy udzielaniu pierwszej pomocy. Zapomnijcie o nudnych wykładach – tylko krew, pot i łzy, tylko praktyka pod okiem profesjonalistów!


Auta 4×4 – czyli zimowa obsługa terenówek: od odpalania na krótko, przez przeprawy, po zmianę koła – tylko praktyka. Program szkolenia ułożony został, tak by zapewnić odpowiedni poziom świadomości każdemu, kto podróżuje cross-country autem 4×4. Prawdziwa gratka dla amatorów offroad.


Program opracowany we współpracy z psychologami podróży, nurkami pod-lodowymi, ratownikami, ekspertami sztuki przetrwania.

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS