strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
niedziela, 5 lipca 2020   pogoda
media

Kalendarz imprez

Imprezy z dnia 7 sierpnia 2014

Wystawa fotografii WŁODZIMIERZA PUCHALSKIEGO "Wyspa Kormoranów"
2014.08.05
Świetlica wiejska w Dobie
Bajkowe Lato ze Świetlicą 7 sierpnia
2014.08.07
Gimazjum nr 2
Warsztaty Perkusyjne
2014.08.04
Młodzieżowy Klub Integracji Społecznej "Pełna Chata"
MAZURY HIP-HOP FESTIWAL Giżycko 2014
2014.08.07
Twierdza Boyen, plaża miejska, WakePark Giżycko
FILMOWE GIŻYCKO 2014 "Scoop - Gorący temat "
2014.08.07
Port Ekomarina Giżycko
Szanty Dominik i Michał z Załogi Dr. Bryga
2014.08.07
Stanica Wodna Stranda

MAZURY HIP-HOP FESTIWAL Giżycko 2014

31 grudnia 2013
dodał(a): UM Gosia
Termin od:2014-08-07
Termin do:2014-08-09
Organizator:Fundacja Centrum Informacji Kulturalnej, współpraca Miasto Giżycko, Giżyckie Centrum Kultury
Miejsce:Twierdza Boyen, plaża miejska, WakePark Giżycko
E-mail:kontakt@mhhf.pl
Www:www.mazuryhiphopfestiwal.pl

MAZURY HIP – HOP FESTIWAL Giżycko 2014


7-9 sierpnia 2014 (czwartek-sobota) od godz. 19.00


Twierdza Boyen amfiteatr


XIII edycja Mazury Hip Hop Festiwalu to nie tylko koncerty na scenie amfiteatru Twierdzy Boyen. Po zeszłorocznym debiutanckim rozdaniu pierwszej w historii nagrody od MHHF dla DonGuralesko, po raz pierwszy rozdane zostaną 3 Złote Felgi, pierwsze niezależne nagrody dla polskich wykonawców hip-hop. Tegoroczny MHHF o także różne propozycje aktywności w mieście. Specjalnie na tę okoliczność organizatorzy przygotowali mapę – przewodnik po festiwalowych działaniach, z podziałem na 3 dni.


Jedną z imprezz towarzyszących będzie jam graffiti i "Malowanie Mostu" przez profesjonalnych grafficiarzy. Odbędzie się także 2. edycja współorganizowanego przez Urząd Miejski w Giżycku KONKURSU GRAFFITI "Graffiti Combat". Finał i wystawa prac odbędą się 9 sierpnia przy miejskim skateparku godz. 12.00. Na plaży miejskiej w piątrek 08.08.2014 od godz. 18.00 odbędzie się również letnia edycja organizowanego przez GCK Międzynarodowego Turnieju Tańca "Step to the beat".


Na terenie nowo otwartego WakeParku Giżycko tuż przy Twierdzy Boyen, po drodze z pola namiotowego do amfiteatru przewidziane są liczne atrakcje dla festiwalowiczów, a wśród nich: oficjalny before przed koncertami, strefa chill leżaki, opalanie, boisko do siatkowki free, tor do skimboardu free, instruktorzy free, pokazy wake, Dj’e na żywo, z karnetami mhhf -10% do 14.00, happy hours na bar, specjalne menu pod Hiphop festiwal, fresbee, trickboard.


W Twierdzy Boyen poza SCENĄ GŁÓWNĄ będzie też MAŁA, tzw. STREFA URBAN CITY, gdzie odbywać się będą koncerty, dj sety, chillout spot i konkursy z nagrodami.


Uwaga! W tym roku po raz pierwszy Festiwal organizuje w 100% swoje oficjalne pole namiotowe. MHHF Camping zlokalizowany jest tylko 300 m od Twierdzy Boyen na terenie Ośrodka Przygotowań Olimpijskich COS OPO w Giżycku.

Z HISTORII MHHF


Mazury Hip Hop Festiwal jest najstarszym i jedynym polskim festiwalem muzyki hip-hop realizowanym z tak wielkim rozmachem. Jego historia sięga 2002 roku, co sprawia że stał się najstarszą i kultową imprezą hip hopową dla kilku pokoleń festiwalowiczów. Pierwsza edycja była jednodniowa, kolejnych sześć dwudniowych,a od 2010 roku festiwal trwa 3 dni. Od wielu lat nazywany jest „Świętem polskiego hip hopu” i obchodzą go festiwalowicze z całej Polski,a także zza granicy, którzy coraz chętniej przyjeżdżają do Giżycka.


Olbrzymią popularność MHHF zdobył nie tylko dzięki długoletniej tradycji koncertowej, ale też dzięki magii miejsca, w którym impreza się odbywa- stara pruska Twierdza Boyen. Początek sierpnia, sam środek wakacji, piękne, dzikie Mazury i amfiteatr „z duszą”. Nic nie dorówna takiemu klimatowi wakacyjnemu i festiwalowemu.


Na deskach amfiteatru Twierdzy Boyen w ramach MHHF’u wystąpili m.in.: Molesta Ewenement, Pezet, Flexxip, Łona, WWO, Tede, Peja, Grammatik, Włodi, Gural, Abradab, WSZ i CNE, O.S.T.R., Paktofonika, Caliber 44, Jamal, Sokół & Pono, L.U.C., Eldo, Grubson, Waldemar Kasta, PIH, Paluch, Zeus, Miuosh, Proceente, Małpa, Hemp Gru, Bisz B.O.K., Sokół i Marysia Starosta, VNM, M.O.P. (USA) i wielu innych.Od 2013 roku MHHF wprowadził swoje autorskie, jedyne branżowe i niezależne nagrody „Złote Felgi”. Pierwsza za całokształt twórczości trafiła do DonGuralesko. Od 2014 roku wspólnie z fanami i mediami organizatorzy festiwalu wybierają najlepszych artystów w kilku kategoriach.


Zadanie realizowane przy wsparciu finansowym Urzędu Miejskiego w Giżycku
-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS