strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
sobota, 7 grudnia 2019   pogoda
media

Kalendarz imprez

Imprezy z dnia 24 lutego 2012

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w klasie Monotyp XV
2012.02.24
jez. Niegocin, biuro regat: Rydzewo Gospoda pod "Czarnym Łabędziem"

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w klasie Monotyp XV

29 grudnia 2011
dodał(a): UM Gosia
Termin od:2012-02-24
Termin do:2012-02-26
Organizator:Polska Flota Monotyp XV, Jerzy Nowakowski Gospoda pod Czarnym Łabędziem w Rydzewie
Miejsce:jez. Niegocin, biuro regat: Rydzewo Gospoda pod "Czarnym Łabędziem"
Telefon:601 803 311 Jerzy Nowakowski
E-mail:biuro@gospoda.pl
Www:www.gospoda.pl

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski 2012
w klasie Monotyp XV


International Polish Championship


24-26 lutego (piątek-niedziela) 2012
jez. Niegocin, baza: Gospoda pod Czarnym Łabędziem w Rydzewie


Regaty zaliczane do Pucharu Polski

Akwen: Mistrzostwa rozegrane będą na Jeziorze Niegocin przy Gospodzie pod Czarnym Łabędziem w Rydzewie, bądź na akwenie rezerwowym w maksymalnej odległości 50 km od Rydzewa.


Organizator: Polska Flota Monotyp XV biuro@gospoda.pl  tel. 601 803 311, Jerzy Nowakowski – właściciel Gospody pod Czarnym Łabędziem w Rydzewie www.gospoda.plfot. www.gospoda.pl


Planowany Program Mistrzostw:

24 lutego
- Przyjazd i Zakwaterowanie w Gospodzie pod Czarnym Łabędziem


25 lutego
- Ceremonia otwarcia mistrzostw
- Pierwszy dzień regat Międzynarodowych Mistrzostw Polski 2012


26 lutego
- Drugi dzień regat Międzynarodowych Mistrzostw Polski 2012
- Ceremonia zakończenia Mistrzostw, wręczenie nagród


Przepisy: Oficjalne przepisy Monotype XV z 29 Maja 1999
http://www.sisf.se/isjakt/sisf/XV/rules.htm
http://www.sisf.se/isjakt/sisf/xv/rules/Right-of-way-rules-XV.pdf


Opłata wpisowa: 80 zł / osoba
Ubezpieczenie: Ubezpieczenie jest obowiązkowe.
Zgłoszenia: Zgłoszenia można dokonywać za pośrednictwem formularza na adres e-mail: biuro@gospoda.pl bądź bezpośrednio u Jerzego Nowakowskiego najpóźniej do 24 lutego 2012


Zakwaterowanie:
Zakwaterowanie uczestników Mistrzostw oraz osób towarzyszących w komfortowych, rustykalni urządzonych pokojach w Gospodzie pod Czarnym Labedziem www.gospoda.pl tel. 601 80 33 11
Specjalna propozycja cenowa z okazji Mistrzostw:
Pokój jednoosobowy – 100 zł za dobę, Pokój dwuosobowy – 160 zł za dobę (cena zawiera śniadanie, opłatę klimatyczną, parking, korzystanie z Internetu WiFi)


O Monotypach trochę....

Ślizgi klasy Monotyp XV są jednostkami bardzo widowiskowymi i różnią się znacznie od bojerów nowych klas. Załoga Monotypa składa się z dwóch osób: sternika oraz załoganta, który pełni różne funkcje podczas lotu ślizgu. Prędkości maksymalne osiągane przy sprzyjających warunkach są naprawdę oszałamiające, ponieważ nie rzadko oscylują wokół 130 km/h. Monotyp jest konstrukcją niemałą i nie lekką, więc podczas lotu towarzyszy specyficzny odgłos wiatru oraz stukotu płóz o lód. Kto zaznał przyjemności przejażdżki taką konstrukcj,ą ten nie zapomni tego doznania na długie lata i na pewno będzie chciał je powtórzyć.


Klasa Monotyp XV po swojej wspaniałej powojennej historii została trochę zapomniana, ze względu na wejście nowoczesnych konstrukcji typu DN, obecnie przeżywa swoją drugą młodość zarówno w Europie jak w kraju. W promieniu kilkudziesięciu kilometrów od Giżycka bez problemu znajdziemy kilkanaście „odkurzonych” i wyremontowanych ślizgów tego typu, pamiętających wczesno powojenne stocznie, ale pojawiły się też konstrukcje całkiem nowe.


W roku 2009 Międzynarodowa Federacja Regatowa Monotyp XV przyznała Polsce organizację najbardziej prestiżowej sportowej imprezy w tej klasie ślizgów lodowych, czyli Mistrzostw Świata i Europy, które wraz Otwartymi Mistrzostwami Polski odbyły się 22-28 lutego 2009r.właśnie na jez. Niegocin (biuro regat w Gospodzie pod Czarnym Łabędziem w Rydzewie). Czołówka Europejska w bojerach klasy Monotyp XV po ponad trzydziestu latach zagościła w Polsce i właśnie na Mazurach. 


Była to  najważniejsza i największa impreza zimowa na Mazurach. Profesjonalna organizacja zawodów i niezapomniane wrażenia zdecydowały o lokalizacji imprezy na jez. Niegocin również w roku 2010. Flota Holenderska Monotyp XV, organizatorzy Mistrzostw Świata i Europy w 2010 r. ze względu na lepsze warunki lodowe zdecydowali jednak, że zawody odbędą się w Holandii na Jeziorze Gouwzee.  Do Holandii wybrały się wówczas 2 nasze ekipy: P6 Robert Śliwiński, Jerzy Kulewicz i P10 Jerzy Nowakowski i Jan Nowakowski.  

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS