strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
wtorek, 2 czerwca 2020   pogoda
media

Kalendarz imprez

Imprezy z dnia 16 lutego 2014

Międzynarodowy Turniej Futsalu Służb Mundurowych
2014.02.16
Hala sportowa MOSiR przy SP4
Puchar Hotelu Robert`s Port w klasie Monotyp XV
2014.02.15
jez. Tałty Stare Sady Hotel Robert's Port
Spotkanie z HISTORIĄ Od niemieckiego Lötzen do polskiego Giżycka
2014.02.16
Hotel Masovia

Międzynarodowy Turniej Futsalu Służb Mundurowych

27 stycznia 2014
dodał(a): UM Gosia
Termin od:2014-02-16
Termin do:2014-02-16
Organizator:Ludowy Klub Sportowy „Amators”
Miejsce:Hala sportowa MOSiR przy SP4
Telefon:696 425 581 Mirosław Gołaszewski Areszt Śledczy
E-mail:zdzislawbrzozowski@onet.pl
Www:www.gizycko.pl

VI Międzynarodowy Turniej Futsalu Służb Mundurowych


16 lutego 2014 godz. 8.40 - 16.00
Hala sportowa MOSiR przy SP4
Giżycko ul. 3 Maja 21
Rozpoczęcie rozgrywek planowane jest o godz. 9.00


ZAPRASZAMY KIBICÓW PIŁKI NOŻNEJ HALOWEJ

W tegorocznym Turnieju Futsalu Służb Mundurowych wystartuje 8 drużyn formacji mundurowych reprezentujących Policję, Wojsko, Straż Pożarną i Służbę Więzienną. Patronat nad wydarzeniem objęła Burmistrz Giżycka oraz Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Białymstoku.


Co roku areszty organizują rozgrywki sportowe z udziałem swoich pracowników, co jakiś czas organizowane są też Mistrzostwa Polski. A sześć lat giżycczanie, pracownicy aresztu, zawodnicy Mamry Giżycko i Vęgorii Węgorzewo pomyśleli o zorganizowaniu turnieju piłki halowej w wydaniu mundurowym właśnie w naszym mieście. Skontaktowali się Mariampole na Litwie, zaprosili kolegów po fachu na Mazury i wtedy po raz pierwszy odbył się Turniej Piłki Nożnej Halowej o Puchar Dyrektora Aresztu Śledczego w Giżycku. W kolejnych edycjach imprezy tradycyjnie udział biorą pracownicy służb mundurowych, cywilnych i grup zawowodowych,  goście z Litwy, również  z Trok, naszego miasta partnerskiego. Z okazji Millenium Świętego Brunona w roku 2009 gościła nawet drużyna Wyższego Seminarium Duchownego z Ełku. W tym roku zagrają litewskie drużyny reprezentujące zakłady penitencjarne w Mariampolu i Kybartai, a z Polski Areszt Śledczy w Giżycku, Wojsko Orzysz, Policja Ełk, Policja Grajewo, Ochotnicza Straż Pożarna Pozezdrze oraz Zakład Karny Grądy Woniecko.Impreza współfinansowana ze środków budżetowych miasta Giżycka


www.GIZYCKO.pl
kursnaGIZYCKO


O historii turnieju mjr Mirosław Gołaszewski:

Międzynarodowy Turniej Futsalu Służb Mundurowych jest rozgrywany od 2009 roku. Wcześniej w latach 2004-2008 giżycki Areszt Śledczy był organizatorem Turnieju Piłki Nożnej Halowej o Puchar Dyrektora Aresztu Śledczego w Giżycku. Rozegrano 5 edycji turnieju i było to doskonałe doświadczenie organizacyjne, logistyczne i sportowe do przeprowadzenia zawodów z udziałem drużyn z zagranicy.


W pierwszym turnieju międzynarodowym wzięły udział zespoły z Litwy, zaproszeni goście z Urzędu Miejskiego w Giżycku, Policji z Trok oraz drużyna z Zakładu Karnego z Marjampola na Litwie. Drużynę z Zakładu Karnego z Marjampola zaproponował Departament Więziennictwa Litwy jako jednostkę najbliższą Giżycku.


Szczęśliwym trafem w Zakładzie Karnym w Marjampolu znaleźli się funkcjonariusze, którzy byli pasjonatami zaangażowanymi w działalność sportową, a przewodził im zastępca dyrektora jednostki.


W ramach współpracy sportowej zespoły z Litwy gościły u nas pięciokrotnie, natomiast nasza drużyna była 2 razy na Litwie z okazji 85-lecia Zakładu Karnego w Marjampolu oraz 90-lecia istnienia Więziennictwa na Litwie.


Staramy się zmieniać formułę Turnieju, tak aby w naszych zawodach zaprezentowały się różne ekipy także cywilne.


W roku 2009 z okazji Millenium Świętego Brunona, gościła na przykład drużyna Wyższego Seminarium Duchownego z Ełku. W roku ubiegłym zagrał team FC ZPU Prawda Olecko – zakład z branży przemysłu drzewnego, potentat zatrudnienia w Olecku, a zarazem organizator największego turnieju piłki nożnej halowej w regionie.


W tym roku zaprezentują się nowe drużyny: 15. Batalion Saperów z Orzysza oraz Zakład Karny Grądy-Woniecko. Staramy się, aby Turniej miał charakter masowy. W zawodach uczestniczy 80-90 zawodników z różnych służb mundurowych i cywilnych grup zawodowych. W ostatnich latach Areszt współpracuje z LKS Amators Pozezdrze i na organizację imprezy pozyskiwane są miejskie granty. Przy organizacji zawodów zaangażowany jest sztab wolontariuszy, bez których impreza nie miałaby miejsca. Obecnie nasz turniej trwale wpisał się sportowy kalendarz Giżycka, ma swoją rangę i dużo chętnych zespołów do wzięcia w nim udziału, z czego ogromnie się cieszymy.

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS