strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
środa, 13 listopada 2019   pogoda

Kalendarz Burmistrza

Młodzi radni o swoich pomysłach

10 lutego 2010
dodał(a): UM Małgorzata Kulas-Szyrmer

Młodzieżowa Rada Miasta Giżycka spotkała się 10 lutego 2010 r.  Podczas sesji młodzież omówiła koncepcję organizacji w szkołach giełdy pomysłów. 

 

Zamiarem radnych jest wyłonienie w konkursie najlepszych przedsięwzięć i dofinansowanie ze środków, którymi Młodzieżowa Rada Miasta dysponuje.  Giełda pomysłów powstała na wzór grantów. Dlatego też burmistrz Jolanta Piotrowska, która uczestniczyła w spotkaniu, wyjaśniła młodzieży zasady przeprowadzania konkursów grantowych i ich ogłaszania dla organizacji pozarządowych.

 

Ponadto młodzi radni omówili szczegóły organizacji  koncertu Underground Hip-hop Show, który zaplanowali 20 marca w Giżyckim Centrum Kultury oraz udziału przedstawicieli  rady w Festiwalu Konkursu Piosenki Europejskiej. Młodzież dyskutowała również o organizacji ciekawych  akcji, w które mogą zaangażować swoich rówieśników.

 

Wśród najciekawszych znalazły się propozycje czytania przedszkolakom bajek,  organizacji w szkołach zbiórki korków plastikowych na cele charytatywne czy zabawy terenowej z okazji 20-lecia samorządności. Uczniowie giżyckich szkół ponadgimnazjalnych chcą, by ich koledzy wiedzieli, czym Młodzieżowa Rada Miasta się zajmuje. Zamierzają wykorzystać  tablice informacyjne w szkołach, gdzie będą zamieszczać najważniejsze i najciekawsze informacje o swoich przedsięwzięciach. Niewątpliwie to spotkanie młodych radnych obfitowało w pomysły i nie brakowało chętnych do ich realizacji.

 

Tak duże zaangażowanie giżycczan wywarło ogromne wrażenie na pani burmistrz, która chętnie współpracuje z młodzieżą przy różnych przedsięwzięciach. Jolanta Piotrowska obiecała skorzystać z zaproszenia na koncert hip-hop w GCK.

 

 

10.02.2010
Asystent Burmistrza - Renata Jurgielewicz

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS