strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
czwartek, 4 czerwca 2020   pogoda

Edukacja aktualności

NABÓR DO KLASY POŻARNICZO-RATOWNICZEJ W GIMNAZJUM Nr 2

27 marca 2011
dodał(a): UM Małgorzata Kulas-Szyrmer

OGŁOSZENIE

O NABORZE DO KLASY POŻARNICZO RATOWNICZEJ W GIMNAZJUM Nr 2 im. CHWAŁY ORĘŻA POLSKIEO W GIŻYCKU

 

 

  1. Szkoła prowadzi nabór uczniów na rok szkolny 2011/2012 do pierwszej klasy o rozszerzonym zakresie nauczania – klasa pożarniczo- ratownicza.
  2. Zajęcia będą się odbywały w ramach lekcji techniki i edukacji dla bezpieczeństwa.  Zwiększona zostanie liczba godzin o 1 w tygodniu  w całym cyklu nauczania wraz  z  podziałem na 2 grupy.
  3. Uczniowie będą brali udział w pozalekcyjnych zajęciach poszerzających program nauczania o zagadnienia teoretyczne i praktyczne. Dodatkowe zajęcia będą organizowane we współpracy z wysokiej klasy specjalistami z Państwowej Straży Pożarnej, Powiatowej Komendy Policji, Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz z zawodowymi żołnierzami.
  4. Program szkolenia uwzględniać będzie wszystkie niezbędne dla absolwenta szkoły umiejętności z zakresu bezpieczeństwa ogólnego i przygotowania na wypadek zagrożeń życia i zdrowia.  Na zajęciach gimnazjaliści dowiedzą się min. jak postępować w przypadku powodzi, pożaru, wypadku drogowego, czy ataku terrorystycznego. Nauczą się jak udzielać pierwszej pomocy,  jak przeprowadzić ewakuację oraz co zrobić w przypadku poparzenia, wyziębienia i przegrzania, zatrucia pokarmowego i chemicznego, porażenia prądem oraz złamania i zwichnięcia.
  5. Uczniowie uczący się w klasie pożarniczo – ratowniczej będą mogli ubiegać się o odpowiednie uprawnienia związane ze specjalnością pożarniczo – ratowniczą.  Wpłynie to na preferowanie absolwentów klasy podczas dalszej edukacji ukierunkowanej  na pracę w różnego rodzaju służbach ratowniczych.

 

Wszystkich odważnych uczniów, pragnących poznać tajniki niesienia pomocy  potrzebującym osobom oraz chętnych do przeżycia przygody proszę  o zgłoszenie się do nas.

 

Zapisy do klasy pożarniczo – ratowniczej odbywają się przez odpowiednią deklarację na podaniu  o przyjęcie do szkoły.

 

Podania do pobrania:

  • Gimnazjum nr 2 im. Chwały Oręża Polskiego w Giżycku ul. Warszawska 39, sekretariat
  • strona internetowa szkoły www.gim2gizycko.pl

 

Dyrektor Gimnazjum nr 2

im. Chwały Oręża Polskiego  w Giżycku

Jan Kulas

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS