strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
środa, 8 lipca 2020   pogoda

Aktualności

OGŁOSZONY PRZETARG NA RESTAURACJĘ W „EKOMARINIE” W GIŻYCKU

24 stycznia 2011
dodał(a): UM Małgorzata Kulas-Szyrmer

PRZETARG NA RESTAURACJĘ W EKOMARINIE 28 lutego 2011

 

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Giżycku ogłosił przetarg ustny nieograniczony na najem lokalu użytkowego położonego w budynku głównym kompleksu portowego „EKOMARINA” w Giżycku przy ul. Dąbrowskiego 14 z przeznaczeniem na prowadzenie restauracji.

Przetarg odbędzie się w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Giżycku przy al. 1 Maja 14  w dniu 28 lutego 2011 r. o godz. 11.00 w formie ustnej licytacji wysokości miesięcznego czynszu netto z tytułu najmu lokalu.

 

W skład lokalu wchodzą pomieszczenia o łącznej powierzchni 239,54m² wyszczególnione w sposób następujący:
sala restauracyjna - o powierzchni 94,64 m2
zaplecze kuchenne - o powierzchni 144,90 m²
Dodatkowo do lokalu przynależą:
- ogród zimowy - o powierzchni 90,50m2
- taras o powierzchni 215,80 m² przyległy do lokalu
- pomieszczenie toalet powierzchni 28,60 m²

 

Czas trwania najmu – oznaczony na okres 5 lat z możliwością przedłużenia umowy do lat 10. Wysokość stawki wywoławczej miesięcznego czynszu netto z tytułu najmu lokalu -  8000 zł. O wysokości postąpienia decydują uczestnicy przetargu (postąpienie może wynosić wyłącznie 100 zł lub wielokrotność tej kwoty). Warunkiem uczestnictwa w przetargu jest wniesienie wadium w wysokości 10000 zł nie później niż na 3 dni przed dniem otwarcia przetargu. Uczestnik przetargu przed przystąpieniem do przetargu jest zobowiązany do zapoznania się ze stanem technicznym i funkcjonalnym lokalu oraz możliwościami prowadzenia w lokalu działalności w branży gastronomicznej. W tym celu  należy zgłosić się do siedziby Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Giżycku przy ul. Moniuszki 5, w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 – 15:30.


SZCZEGÓŁY PRZETARGU W BIPIE

www.bip.gizycko.pl (zakładka Przetargi) zobacz...

 

kontakt w sprawie przetargu:
Marian Mieńko Dyrektor MOSiR tel. 500 080 893 biuro@mosirgizycko.pl

 

Wkrótce zarządca, czyli Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji  w Giżycku ogłosi również konkursy na dzierżawę czterech lokali na usługi i handel
(20,4 m2; 31,6m2; 34,6m2; 24,5m2).


fot. Urząd Miejski w Giżycku

www.ekomarina.gizycko.plWłaściciel Ekomariny - Miasto Giżycko
kontakt:

Zastępca Burmistrza Paweł Czacharowski

Urząd Miejski w Giżycku
al. 1 Maja 14
11-500 Giżycko
Tel.: +48 87 428 23 65, Fax: +48 87 428 52 41
e-mail: czacharowski@gizycko.pl


Ekomarina - największy na Mazurach nowoczesny port pasażerski nad jez. Niegocin ze 138 miejscami do cumowania wkrótce otwarty!!

 

Ekomarina to doskonała oferta dla żeglarzy, turystów i inwestorów. Giżycko jest otwarte na współpracę  z podmiotami chcącymi inwestować w Ekomarinę np. na zasadzie partnerstwa publiczno-prywatnego. Port rozpocznie działalność od kwietnia 2011 roku. Uroczyste otwarcie planowane jest na Majówkę i Wielkie Otwarcie Sezonu, które co roku tradycyjnie odbywa się 2 maja z paradą jednostek pływających po kanale Łuczańskim i konkursem na najładniej udekorowaną jednostkę pływającą. Na budowę portu o wartości ponad 19 mln zł Giżycko pozyskało środki unijne na 50 % wartości inwestycji.

Port jest usytuowany w bardzo atrakcyjnym miejscu, pomiędzy molem spacerowym nad jez. Niegocin a torami kolejowymi, przy głównej trasie spacerowej Giżycka, jaka może powstać pomiędzy terenami turystycznymi nad Niegocinem. W pobliżu Ekomariny budowana jest kładka nad torami, ze schodami po obu stronach promenady oraz windą dla osób niepełnosprawnych i osób z wózkami.  Będzie to doskonały punkt widokowy, ale co najważniejsze kładka połączy port i nabrzeże jez. Niegocin  z centrum miasta i pasażem, przy którym powstaje kompleks usługowo-turystyczny i kamienice z kawiarniami, restauracjami, apartamentami.

Basen portowy to keja dla jednostek pływających (106 stanowisk do 12 m długości i 32 stanowiska powyżej 12 m), 6 stanowisk serwisowych oraz slip. Żeglarze będą mieli dostęp do energii elektrycznej i wody. Na terenie portu będzie możliwość zimowania jachtów. Marina będzie Eko. Port wyposażony jest w system odbioru ścieków i nieczystości z jednostek pływających. Obiekt będzie ogrzewany i podgrzewany wodą z pomp cieplnych i systemów solarnych.
 
W budynku głównym portu o powierzchni blisko 2500 m2 ma się znajdować centrum informacji turystycznej, wieża widokowa, kapitanat portu i kasy portowe, centrum monitoringu ekologicznego dróg i akwenów wodnych, galeria do wystaw fotografiki i form wizualnych o tematyce wodniackiej i związanej  z jeziorami, ośrodek szkoleniowy ratowników, wodniaków, żeglarzy, nurków, wędkarzy, ekologów, posterunek policji, WOPR, pomieszczenia dla osób poszkodowanych podczas wypadków na wodzie, pomieszczenia usług związanych z obsługą wodniaków i motorowodniaków.

W budynku obok będą sanitariaty (412 m2), a budynku techniczno-gospodarczym (146m2) kuchnia do obsługi portu i pralnia. Cały teren został uzbrojony w sieć energetyczną, oświetlony, wybudowano 2900 m2 chodników, drogi, place wewnętrzne oraz parking na 172 miejsca postojowe: 168 dla samochodów osobowych i 4 dla autobusów. Parking przed mariną będzie całodobowo monitorowany.

 

 

 

 Projekt pn. „Budowa portu pasażerskiego EKO-MARINA  w Giżycku"

dofinansowany  ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS