strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
sobota, 28 marca 2020   pogoda
media

Wojsko

Orkiestra Wojskowa

ORKIESTRA WOJSKOWA W GIŹYCKU

 

fot. Orkiestra Wojskowa w Giżycku

 

ORKIESTRA WOJSKOWA W GIŻYCKU

 

       Orkiestra Wojskowa w Giżycku powstała w 1989 roku. Na co dzień swoje zadania wykonuje na terenie północno-wschodniej części Polski. Okazją do zaprezentowania swoich osiągnięć artystycznych Orkiestry jest cykliczny udział w festiwalach i konkursach orkiestr a zwłaszcza Ogólnopolskim Konkursie Orkiestr Wojska Polskiego w Świeradowie Zdroju czy Warszawie. Orkiestra występowała również zagranicą, między innymi w uroczystościach patriotycznych takich jak otwarcie kwatery pomordowanych Polaków na cmentarzu w Ponarach Litewskich, czy przy grobie marszałka Józefa Piłsudskiego na cmentarzu Rosa w Wilnie. Z uwagi na bliskość poligonu, orkiestra uczestniczy w uroczystościach wojskowych w trakcie ćwiczeń NATO, a także ćwiczeń przygotowujących do misji pokojowych w ramach ONZ.

        Muzycy orkiestry, to absolwenci Państwowych Szkół Muzycznych II stopnia, oraz absolwenci i studenci Akademii Muzycznych.

        W swym repertuarze orkiestra posiada wiele znanych utworów muzyki polskiej i zagranicznej o charakterze zarówno klasycznym jak i rozrywkowym. Z uznaniem słuchaczy spotykają się także pokazy musztry paradnej w trakcie których orkiestra wykonuje układy choreograficzne, przy wykorzystaniu elementów muzyki regionalnej. Orkiestra systematycznie doskonali swój kunszt i poszerza swój repertuar. Na stałe wpisała się w życie kulturalne Giżycka i regionu.

        Obecnie orkiestrą dowodzi kpt. Cezary RZĄCA, a tamburmajorem jest st. chor. szt. Waldemar PESTKA.

 

Kontakt:

Orkiestra Wojskowa w Giżycku

al. 1 Maja 11-500 Giżycko, tel.: 26 133 56 93

 

Informacje: Orkiestra Wojskowa w Giżycku

 

Pozostałe artykuły

Historia

Historia

15. Giżycka Brygada Zmechanizowana im. Zawiszy Czarnego
-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS