strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
środa, 19 lutego 2020   pogoda
media

Kalendarz imprez

Imprezy z dnia 13 czerwca 2014

OSCAR SHORTS 2014 Pokaz fabularnych filmów krótkometrażowych

09 czerwca 2014
dodał(a): UM Gosia
Termin od:2014-06-13
Termin do:2014-06-13
Organizator:Giżyckie Centrum Kultury
Miejsce:Giżyckie Centrum Kultury
Telefon:87 428 43 26
E-mail:info@gizyckiecentrumkultury.pl
Www:www.gizyckiecentrumkultury.pl

OSCAR SHORTS 2014
Pokaz fabularnych filmów krótkometrażowych


13 czerwca 2014 (piątek) godz. 18.00
Giżyckie Centrum Kultury, sala widowiskowa


bilet: 5 zł


Pokaz fabularnych filmów krótkometrażowych nominowanych w tym roku do najważniejszej nagrody filmowej na świecie. W programie OSCAR SHORTS 2014, zobaczymy najważniejsze światowe zjawiska 'krótkiego' kina ostatnich miesięcy. Wśród nich znalazły się zarówno obyczajowe komedie, jak i przejmujące, zaangażowane obrazy. Statuetka OSCARA przypadła tylko jednemu z nich, ale ceniący jakościowe kino bezwzględnie powinni obejrzeć pełen zestaw. Filmy jakie zobaczymy: Do I have to take care of everything? (2013) - Finlandia, Helium (2013) - Dania, Just before losing everything (2013), That wasn't me (2013) - Hiszpania, The voorman problem (2013) - UK.Future Shorts to największa na świecie platforma prezentacji i promocji filmów krótkometrażowych. Powstała w roku 2003 i cały czas się rozwija, zdobywając coraz większe uznanie w oczach publiczności, twórców, przemysłu filmowego oraz mediów.


Wybrane filmy z całego świata prezentowane są regularnie w 20 kinach w Wielkiej Brytanii oraz 30 miejscach w Europie, Afryce, Ameryce Północnej i Południowej oraz Azji. Future Shorts obecne jest na dużych festiwalach muzycznych m.in.: Glastonbury i The Big Chill.


Katalog filmów dostępnych w dystrybucji Future Shorts tworzony jest bardzo starannie, filmy wybierane są spośród propozycji prezentowanych na licznych międzynarodowych festiwalach, jak również z dużej liczby zgłoszeń bezpośrednich. W wyjątkowo zróżnicowanym tematycznie i gatunkowo programie obok prac utalentowanych debiutantów z całego świata można znaleźć krótkie metraże uznanych twórców kina, wśród nich krótkie fabuły, dokumenty, animacje, filmy eksperymentalne i teledyski, wyróżniające się oryginalną estetyką, ciekawym pomysłem i intrygującą tematyką.


Future Shorts dba o staranny dobór partnerów, miejsc, warunków i atrakcyjnej oprawy projekcji filmów. Unikalny charakter pokazów, podkreślają towarzyszące im muzyczne live acty, wizualizacje i instalacje. Future Shorts to nowy model całorocznego, ogólnoświatowego festiwalu filmowego.
o projekcie: www.futureshorts.pl

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS