strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
środa, 19 lutego 2020   pogoda
media

Kalendarz imprez

Imprezy z dnia 19 czerwca 2014

PUCHAR TRZECH RYB Energa Sailing Cup 2014
2014.06.19
jez. Niegocin Port Ekomarina Giżycko

PUCHAR TRZECH RYB Energa Sailing Cup 2014

31 grudnia 2013
dodał(a): UM Gosia
Termin od:2014-06-19
Termin do:2014-06-21
Organizator:Uczniowski Klub Żeglarstwa Regatowego "Niegocin", Międzyszkolna Baza Sportów Wodnych
Miejsce:jez. Niegocin Port Ekomarina Giżycko
Telefon:602 686 577 Alicja Klimaszewska
E-mail:ukzr.niegocin@op.pl
Www:www.ukzr.pl

PUCHAR TRZECH RYB Energa Sailing Cup 2014


19-21 czerwca 2014 (piątek-niedziela)


jez. Niegocin Port Ekomarina Giżycko


NAJWIĘKSZA IMPREZA ŻEGLARSKA NA MAZURACH


REGATY w klasach Optimist gr. A i B, Laser 4.7 oraz Techno
ELIMINACJE do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży klasa Optymist
STARTUJE ponad 250. zawodników z Polski, Litwy, Białorusi, a nawet z Izraela
ATRAKCJE: Wielkie Regatowe Puszczanie Lampionów, Zabawy dla dzieci "HappyS-Port", Turniej piłki nożnej Ekomarina Futbol Show, Berlinkowóz, Wieczór żeglarski i bal z niespodziankami:), Spacer po Twierdzy Boyen
Rozegrany zostanie również "Puchar Małych Leszczy" z udziałem początkujących żeglarzy, dla których będą to pierwsze w życiu regaty:)

19 czerwca godz. 10.15 uroczyste otwarcie regat, start do I wyścigu godz. 11.30, zakończenie sobota godz. 16.00


PROGRAM REGAT


Już wkrótce otwieramy w Giżycku największą imprezę żeglarską na Mazurach - Puchar Trzech Ryb ENERGA Sailing Cup! Od 19 do 21 czerwca 2014 sportowe zmagania oraz dobra zabawa na jez. Niegocin i nowoczesnym Porcie Ekomarina Giżycko!


Młodzi żeglarze rywalizować będą na jeziorze Niegocin w klasach Optimist gr. A i B, Laser 4.7 oraz Techno. Zawodnicy w klasie Optimist grupa A walczyć będą o możliwość startu w Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży klasy Optymist. Puchar Trzech Ryb ENERGA Sailing Cup to również kolejna impreza z cyklu najważniejszych regat klasy Optimist grupy A, odbywających się w całej Polsce. Startujący w nich zawodnicy gromadzą punkty do łącznej klasyfikacji końcowej cyklu stanowiącej podstawę wyłonienia najlepszych żeglarzy, którzy wezmą udział w wielkich regatach finałowych Programu w Sopocie. Giżyckim regatom sędziować będą znani w żeglarskim świecie BarbaraGrabarz i Dariusz Juszczak. Swój "Puchar Małych Leszczy" rozegrają również maluchy, które w żeglarstwie stawiają pierwsze kroki:)Nagrodą dla zwycięzców będzie włączenie na kolejny sezon do specjalnie utworzonego funduszu rozwoju młodych talentów ENERGA Sailing Development Program. Najlepsi żeglarze otrzymają od Polskiego Związku Żeglarskiego i Grupy ENERGA wsparcie finansowe na kontynuowanie sportowej kariery.


W giżyckiej imprezie już jest zgłoszonych ponad dwustu pięćdziesięciu zawodników, a to jeszcze nie koniec... Nad Niegocinem zagoszczą żeglarze regatowi z Krakowa, Poznania, Chojnic, Gdyni, Białegostoku, Pisza, Bydgoszczy, Goleniowa, Mrągowa, Lublina, Warszawy, Grudziądza, Ustki, Iławy, Mikołajek, także z Litwy i Białorusi,  a nawet Izraela.


Uczestnicy regat po sportowych zmaganiach będą mogli korzystać z przygotowanych w Giżycku atrakcji. Przewidziany jest spacer po zabytkowej XIX-wiecznej Twierdzy Boyen, turniej piłki nożnej Ekomarina Futbol Show, dla wszystkich, którzy odwiedzą Port Ekomarina hot-dogi serwowane z Berlinkowozu:0, w czwartek 19 czerwca Wieczór Żeglarski nad jez. Niegocin z dobrą zabawą i Wielkie Regatowe Puszczanie Lampionów! W sobotę 21 czerwca ostatnie wyścigi, a o godz. 16.00 uroczyste zakończenie regat.


Bazą regat jest Port EKOMARINA Giżycko kamera internetowa w porcie. Organizatorzy z Giżyckiej Grupy Regatowej (Uczniowskiego Klubu Żeglarstwa Regatowego NIEGOCIN i Międzyszkolnej Bazy Sportów Wodnych ) mają pełne ręce roboty, do pomocy przy organizacji imprezy zgłosiła się duża grupa wolontariuszy - przyjaciół i miłośników żeglarstwa, m.in. profesjonalną obsługę gastronomiczną regat zapewnią uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych w Giżycku.


Zawiadomienia o Regatach na stronie organizatora


Impreza współfinansowana ze środków budżetowych miasta Giżycka
-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS