strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
poniedziałek, 1 czerwca 2020   pogoda

Kalendarz imprez

Imprezy z dnia 20 marca 2012

Lodowy Puchar Giżycka w klasie Monotyp XV
2012.03.19
jez. Niegocin, port regat: MBSW
Spotkanie z KRZYSZTOFEM KAMIŃSKIM Życie i legenda ojca Klimuszko
2012.03.20
Giżyckie Centrum Kultury sala widowiskowa

Spotkanie z KRZYSZTOFEM KAMIŃSKIM Życie i legenda ojca Klimuszko

08 marca 2012
dodał(a): UM Gosia
Termin od:2012-03-20
Termin do:2012-03-20
Organizator:Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej
Miejsce:Giżyckie Centrum Kultury sala widowiskowa
Telefon:87 429 13 36
E-mail:cpuis@gizycko.pl
Www:www.centrumprofilaktyki.pl

Spotkanie z Krzysztofem Kamińskim
"Życie i legenda ojca Klimuszko"


w ramach cyklu wykładów na Giżyckim Uniwersytecie III Wieku


20 marca 2012 r. godz. 13.00
sala widowiskowa GCK


Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej zaprasza
na spotkanie z autorem nie tylko studentów GUTW,
ale wszystkich zainteresowanych osobą ojca Klimuszko.

Krzysztof Kamiński - absolwent studiów technicznych i dziennikarskich, reporter o bogatym dorobku zawodowym, popularyzator medycyjny naturalnej i ekologii, redaktor naczelny kwartalnika "Porady na zdrowie". Zaintereswanie ziołami spowodowało jego fascynację postacią ojca Klimuszki. Dokumentowanie życia wybitnego franciszkanina stało się największą przygodą dziennikarską autora. Jej plonem są trzy książki "Kllimuszko - zielarz, jasnowidz - uzdrowiciel", "Franciszkanin z Elbląga" oraz "Ojciec Klimuszko - życie i legenda". Ponad dwadzieścia lat trwało zbieranie materiału do tej ostatniej książki. Autor odwiedził miejsca pobytu zakonnika, rozmawiał z jego pacjentami, krewnymi, przyjaciółmi, współbraćmi; zbierał listy, recepty, wycinki prasowe, docierał do dokumentów kościelnych i świeckich, włącznie z archiwami IPN.


Biografia ojca Klimuszki zawiera nieznane dotąd fakty, wyjaśnione przez jasnowidza zagadki kryminalne, przepowiednie dotyczące różnych osób i Polski oraz rady jak zdrowo żyć, korzystając z darów natury. Ukazuje o. Klimuszkę jako wiernego naśladowcę św. Franciszka, w wyjątkowy sposób odczuwającego „tętno przyrody”, także jako wielkiego patriotę i charyzmatyka, którego paranormalny zmysł uchronił od śmierci w czasie okupacji niemieckiej, a po wojnie od prześladowań przez bezpiekę. Z relacji wielu osób, które ojciec Klimuszko wyleczył z nieuleczalnych chorób bądź tylko utrzymywali z nim bliskie kontakty, wyłania się sylwetka kapłana o fenomenalnej wrażliwości.


Choć pomógł tysiącom innych, sam cierpiał z powodu swej odmienności. Do dzisiaj budzi kontrowersyjne opinie, o czym wspomina jego biografia. Są w niej także relacje osób, dla których spotkanie z zakonnikiem było przełomowym wydarzeniem, zmieniającym ich życie.

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS