strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
piątek, 19 lipca 2019   pogoda
media

Kalendarz imprez

Imprezy z dnia 20 lipca 2016

Żeglarska Wystawa "Mazury światłem malowane"
2016.07.01
Ekomarina
Światowe Dni Młodzieży "Dni w Diecezji" Giżycko
2016.07.20
Wzgórze św. Brunona, plaża miejska
Film "Czarownica" w GOKiR Wilkasy
2016.07.20
GOKiR Wilkasy

Światowe Dni Młodzieży "Dni w Diecezji" Giżycko

17 marca 2016
dodał(a): UM Gosia
Termin od:2016-07-20
Termin do:2016-07-25
Organizator:Diecezja Ełcka, giżyckie parafie i wspólnoty, współpraca Miasto Giżycko
Miejsce:Wzgórze św. Brunona, plaża miejska
Www:www.gizycko.pl

Światowe Dni Młodzieży „Dni w Diecezji”


#ŚDM Wizyta pielgrzymów w Giżycku
20-25 lipca 2016


Przyjadą do nas Litwini i mieszkańcy wyspy Guam


W Giżycku zaplanowano m.in. mszę św., spotkania ewangelizacyjne 
i integracyjne na Wzgórzu św. Brunona i plaży miejskiej

Z okazji Światowych Dni Młodzieży do Giżycka przyjedzie 51 pielgrzymów z Litwy i blisko 300 gości z leżącej między Hawajami a Filipinami wyspy Guam, a także wyspy Kiribati, Saipan  i Hawajów. Wizyta uczestników ŚDM odbędzie się w ramach „Tygodnia Misyjnego w Diecezji Ełckiej”. Młodzi Guamczycy, Litwini i pozostali pielgrzymi z Giżycka, pojadą oczywiście do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży z udziałem papieża Franciszka, które potrwają od 26 do 31 lipca. Do diecezji ełckiej w czasie ŚDM ma przyjechać około trzech tysięcy młodych ludzi z całego świata.


ULOTKA INFORMACYJNA - WERSJA POLSKA


ULOTKA INFORMACYJNA - WERSJA ANGIELSKA (Leaflet - English version)


www.krakow2016.com


W Giżycku zaplanowano mszę św. pod przewodnictwem biskupa ełckiego, spotkania ewangelizacyjne i integracyjne na Wzgórzu św. Brunona z udziałem gości z Litwy, którzy zamieszkają na czas pobytu w naszym mieście u giżyckich rodzin. W niedzielę 24 lipca na Wzgórzu św. Brunona odbędzie się Festyn Wiary i Radości.


Wieczorem w niedzielę na Mazury dotrą również goście z wyspy Guam i innych wysp północnego Pacyfiku. Będzie można się z nimi spotkać w poniedziałek 25 lipca po południu na giżyckim molo i plaży miejskiej  w ramach spotkania  ewangelizacyjnego (15.00-17.00). Guamczycy gościć będą u rodzin na terenie Giżycka i pobliskich miejscowości m.in. w Wilkasach.


A dlaczego w Giżycku mieszkańcy właśnie z wyspy Guam? Guamczycy dowiedzieli się o istnieniu Giżycka i zdecydowali na przyjazd właśnie do naszego miasta, ponieważ na wyspie od lat pracuje misjonarz pochodzący z Mazur. Wyspa Guam leży w południowej części archipelagu Marianów, między Hawajami a Filipinami. Politycznie Guam jest terytorium zależnym od USA, a jego mieszkańcy są obywatelami USA (jednak bez prawa głosowania w wyborach prezydenckich w Stanach). Wyspą Guam rządzi wybierany w wyborach gubernator.


SZCZEGÓŁOWY PROGRAM pobytu młodzieży z Litwy


-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS