strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
środa, 25 kwietnia 2018   pogoda

Biuletyn Informacyjny Burmistrza 2010

UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU

15.09.2010

 

Drodzy Państwo! Jeśli uznamy za słuszne twierdzenie, że młodzież stanowi przyszłość narodu, to jego współczesność tworzą pokolenia dojrzałe, które swoją mądrością oraz doświadczeniem moszczą do owej przyszłości drogę. Demografia rządzi się swoimi naturalnymi prawami i w Giżycku, tak jak w Polsce i w całej Europie, przybywa osób w kwiecie wieku, którzy już kończą lub zakończyli swoją aktywność zawodową, ale nadal chcą być życiowo i społecznie aktywni, stanowiąc jeden z ważnych filarów naszej lokalnej społeczności.

 

Z myślą o giżyckich seniorach podjęliśmy wspólnie z Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej inicjatywę utworzenia w naszym mieście Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Celem działania Uniwersytetu jest idea nieustającego samodoskonalenia oraz umożliwienie miłego, twórczego i ciekawego spędzania wolnego czasu przez mieszkańców naszego miasta powyżej 50 roku życia. W oparciu o lokal Klubu Seniora przy ul. Królowej Jadwigi oraz lokale Prywatnej Wyższej Szkoły Zawodowej, przy współpracy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, co najmniej dwa razy w miesiącu prowadzone będą wykłady w dziedzinie: medycyny, historii, geografii, wiedzy o regionie, informatyki, psychologii, literatury, sztuki i problematyki społecznej, które realizować będą nauczyciele akademiccy oraz profesjonalni specjaliści w danym zakresie. Zajęcia będą się odbywały w sekcjach: dydaktycznej, sztuk artystycznych i sportowo-rekreacyjnych, a ponadto w kilkunastu kółkach zainteresowań, m.in.: muzycznym, plastycznym, teatralnym, robótek ręcznych, fotograficznym, kulinarnym, zielarskim, tanecznym, gimnastycznym, szachowym, aerobiku, nordic-walking, turystycznym oraz imprez masowych. Uczestnikom Uniwersytetu Trzeciego Wieku będą proponowane ciekawe zajęcia terenowe, jak również wycieczki krajowe i zagraniczne. Program dydaktyczny będzie dostosowywany do wymagań i możliwości słuchaczy oraz na bieżąco, elastycznie modyfikowany w oparciu o sugestie Rady Programowej i Rady Słuchaczy. Żadnych egzaminów wstępnych do UTW nie będzie, a opłata wyniesie 30 zł za semestr, czyli pół roku. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszam. Zgłoszenia przyjmujemy w Klubie Seniora przy ul. Królowej Jadwigi 9 B, tel. 87 428 64 76.  Życzę naszym studentom wielu radości i satysfakcji z zajęć na Uniwersytecie Trzeciego Wieku oraz jak najwięcej kreatywnej aktywności w życiu naszego pięknego miasta.

 

17 września przypada 71 rocznica napaści Rosji Sowieckiej na Polskę, a jednocześnie obchodzony jest Dzień Sybiraka. Uroczystości rozpoczną się o godz. 11:00 Mszą Świętą w kościele pod wezwaniem Świętego Ducha Pocieszyciela. Na placu Piłsudskiego odbędzie się również tego dnia o godz. 18.00 koncert finałowy 45. KONKURSU ORKIESTR REPREZENTACYJNYCH WOJSKA POLSKIEGO "Giżycko 2010". Wszystkich Giżycczan zapraszam do aktywnego udziału w obchodach.

 

Dziękuję za zaproszenia na wszelkie uroczystości, spotkania i imprezy, które odbywały się w naszym mieście w mijającym tygodniu.

 

Burmistrz Giżycka – Jolanta Piotrowska

Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS