strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
poniedziałek, 23 listopada 2020   pogoda

Biuletyn Informacyjny Burmistrza 2008

ZMIANY W BUDŻECIE MIASTA

Drodzy Państwo! Dzisiaj o godz. 16.00 odbędzie się kolejna sesja giżyckiej Rady Miejskiej, na której pod rozwagę radnych podane zostaną ważne dla przyszłości naszego miasta kwestie. Najpoważniejsze z nich dotyczą zmian w budżecie miasta na rok bieżący.

 

W związku z potrzebą uporządkowania majdanu Twierdzy Boyen (zlikwidowanie wszelkich pozostałości po zakładach przemysłowych i splantowanie terenu), proponuję przeznaczenie na ten cel kwoty 400 tys. zł. Pragniemy też przystąpić do realizacji monografii naszego miasta, która powinna ukazać się na 400-lecie Giżycka w 2012 r. Na pierwszy etap prac z tym związanych proponuję przeznaczyć 25 tys. zł. Wymiar wręcz symboliczny ma też realizacja giżyckiej ekspozycji historycznej w Twierdzy Boyen, na co planujemy przeznaczyć wstępnie 10 tys. zł. Natomiast 100 tys. zł należałoby przeznaczyć na rzecz bardzo praktyczną – realizację wstępnego etapu (dokumentacja techniczna) wprowadzenia w Giżycku dostępu do szerokopasmowego Internetu (łącza światłowodowe).

 

Do giżyckiego budżetu należy też wprowadzić pozyskane przez miejskie instytucje środki. 435 tys. zł, pozyskane z UE przez MOPS na realizację społecznych działań integracyjnych, ok. 43 tys. zł, pozyskane z MEN na dalsze remonty w giżyckich szkołach oraz 31,5 tys. zł, pozyskane z PFRON na likwidację barier architektonicznych w Przedszkolu Nr 1 przy ul. Drzymały.

 

Radnym zostaną też przedłożone do akceptacji realizacje kilku nowych planów zagospodarowania przestrzennego w mieście oraz gotowy już plan zagospodarowania przestrzennego tzw. Wyspy Giżyckiej, realizacja projektu Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta na lata 2008 – 2013 (dotyczy między innymi Twierdzy Boyen wraz z okolicami oraz osiedli wielkopłytowych), a także projekt zmian w statucie GCK w związku z przejęciem Twierdzy Boyen.

 

Dziękuję za zaproszenia na wszystkie uroczystości, spotkania i imprezy, które odbyły się w Giżycku w ubiegłym tygodniu. Szczególne podziękowania składam współorganizatorom i uczestnikom uroczystości rocznicowych 1 Września.

 

Na ręce prezesa Polskiego Związku Gimnastycznego i komentatora sportowego w TVP – Pana Ireneusza Nawary, a prywatnie – mieszkańca Giżycka, składam serdeczne gratulacje z okazji złotego medalu Leszka Blanika na Olimpiadzie w Pekinie.

 

Burmistrz Giżycka – Jolanta Piotrowska

Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS