"MAZURSKO. (...)" | Trzecia część także z giżyckim akcentem!

"Mazursko. Miasteczka, porty, jeziora, ludzie" czyli trzecia część przewodnika po mazurach autorstwa Agi Żelazko, która miała swoją premierę 10 lipca 2023 r., znów zawiera giżycki akcent! Autorka na trzech stronach swojego przewodnika opisała szczegóły działalności Stowarzyszenia Miłośników Mazurskiej Przyrody, które za pomocą niezwykle ciekawych środków przybliża chętnym więdzę o życiu i zwyczajach głównie mazurskich ptaków, ale i borsuków, wilków, a nawet żubrów!

"Mazurska Przyroda" to grupa pasjonatów, którzy organizują wycieczki ornitologiczne (dla dzieci i dorosłych), spacery po lesie, rejsy po mazurskich jeziorach i cykliczne Giżyckie Konferencje Ornitologiczne, na które zapraszane są największe autorytety w tej dziedzinie. Stowarzyszenie współtworzą Wojciech Kucfir, Krzysztof Juchniewicz, Krzysztof Pawlukojć i Elżbieta Witek-Pawlukojć. 

 

Strony z przewodnika

Fot. oryginalne fragmenty książki "Mazursko. Miasteczka, porty, jeziora, ludzie"

 

Dzięki publikacji odkryjemy jeszcze wielu innych ludzi, którzy robią na Mazurach świetne rzeczy i kolejne przepiękne miejsca. Jak pisze na swoim profilu autorka:  

 

"W tej części przeczytacie m.in. o Mikołajkach, Starych Sadach, Notyście, zamglonym Bobrówku, Karwicy, słynnych Krzyżach, Wiartlu, jeziorze Śniardwy i wioskach usianych wokół niego (m.in. Zdorach i Nowych Gutach). Dowiecie się więcej o Piszu, Jabłoni, Ubliku, malowniczych Budrach i Baniach Mazurskich. Pojedziemy aż pod granicę do Zabrostu Wielkiego i zobaczymy też tajemniczą Piramidę w Rapie, pod którą są ponoć skarby? Okładka książki Na łamach tej książki poznacie fajnych ludzi, którzy robią na Mazurach jeszcze fajniejsze rzeczy? Karolina Puzio i Marek Kisiel z Przechowalnia Marzeń, Bogusz Szmigiel i jego Rodzinka z Gospoda u Kaczorka, Natalia Aydin i jej mąż Serhat z Hotel Jabłoń • Lake Resort, Edyta Kołodziejczyk i Cez Kolod z Czułe Miejsce - Odpocznij w klimatycznym zakątku Mazur, Ada Kawęcka i Tło dla Mew, Stowarzyszenie Miłośników Mazurskiej Przyrody, Marta Florkowska i Paweł Szymański oraz ich Garncarnia, Ania Jaworowska Świadomy oddech i joga Anna Jaworowska, Marta Bura Janowska i Janusz Janowski oraz ich domek Lille Bornholm, Monia Wojsław, czyli instruktorka SUP❤️?   Oczywiście z książki dowiecie się gdzie zjeść najlepszą mazurską rybkę, najlepsze placki ziemniaczane na cały talerz oraz obłędne wytrawne brownie z kwaśną śmietaną ?   W książce zobaczycie też piękne zdjęcia m.in. Agnieszka Wróblewska, Łukasz Sawicki, Izabela Filc-Redlińska, Justyna Koleśnik, Ania Rzepko ?"