20 milionów z Polskiego Ładu na giżyckie inwestycje

25 października przed południem Premier Polski Matusz Morawiecki ogłosił wyniki naboru w ramach Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”. Do Giżycka i okolicznych miejscowości spłynęły informacje o pozytywnych rozpatrzeniach wniosków składanych w ramach programu. Region zyska ok. 380 milionów na realizację lokalnych inwestycji, a całe województwo ponad 1 miliard! Miasto Giżycko już może planować rewitalizację parku przy ul. Gdańskiej znanego jako "Małpi Gaj" za 11 mln zł, a Starostwo Powiatowe w Giżycku przebudowę Al. 1 Maja za 9 mln zł.

 

Tego samego dnia na konferencję prasową do giżyckiej Ekomariny zaprosiła Senator Małgorzata Kopiczko, która wyraziła radość z tego, że takie duże środki wpłynęły do całego województwa i jej regionu senackiego. Senator podziękowała obecnym na spotkaniu przedstawicielom samorządów, burmistrzom, starostom i wójtom, za ciekawe projekty, za kreatywność i inicjatywę, a także za liczne rozmowy o potrzebach i problemach mieszkańców, które to mogła przekazywać do rządu na przestrzeni ostatnich lat. 

 

Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych ma na celu zwiększenie skali inwestycji publicznych przez bezzwrotne dofinansowanie inwestycji realizowanych przez JST. Program realizowany jest poprzez promesy inwestycyjne udzielane przez BGK. Pierwsza edycja pilotażowego naboru wniosków rozpoczęła się 2 lipca i trwała do 15 sierpnia 2021 roku. Szczegółowe informacje o programie.

 

Zrzut_ekranu_2021-10-26_o_12-52-13_kopia

 

Fot. gizycko.pl/ J. Maciejewska-Kucfir