strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
sobota, 22 lutego 2020   pogoda
media

Kalendarz imprez

Imprezy z dnia 12 stycznia 2014

WOŚP w Mazurskim Centrum Sportów Lodowych
2014.01.12
Kryte lodowisko
Turniej Tenisa Stołowego na rzecz WOŚP
2014.01.12
Gimnazjum nr 2
22. Finał WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY
2014.01.12
Giżyckie Centrum Kultury, Kryte lodowisko, Gimnazjum nr 2

22. Finał WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

31 grudnia 2013
dodał(a): UM Gosia
Termin od:2014-01-12
Termin do:2014-01-12
Organizator:Giżyckie Centrum Kultury współpraca MOSiR, Pełnomocnik Burmistrza ds. Rodziny, Wydział Promocji
Miejsce:Giżyckie Centrum Kultury, Kryte lodowisko, Gimnazjum nr 2
Telefon:87 428 43 26
E-mail:info@gizyckiecentrumkultury.pl
Www:www.gizyckiecentrumkultury.pl


Już w niedzielę gramy z Jurkiem Owsiakiem!
To już 22. finał WOŚP!


WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W GIŻYCKU


12 stycznia (niedziela) 2014


Podczas 22. Finału WOŚP pod hasłem "Na Ratunek" zbieramy na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.

Gramy w Giżyckim Centrum Kultury i Mazurskim Centrum Sportów Lodowych, o 19.00 symulacyjna akcja ratunkowa na placu Piłsudskiego
w Giżycku a o godzinie 20.00 tak jak w całej Polsce "Światełko do Nieba"!


LICYTACJE: w GCK m.in. gadżety od Jurka Owsiaka, najlepsze graffiti z konkursu Mazury Hip-Hop Festiwal, piłka z turnieju "Gwiazdy dzieciom" z autografami piłkarzy ekstraklasy wychowanków z Giżycka Łukasza Brozia, Marcina Budzińskiego, Pawła Drażby, Piotra Żemły, a także Remigiusza Sobocińskiego, Patryka Małeckiego i Gražvydasa Mikulėnasa, 
w internetowej aukcji na allegro koszulka urodzonego w Giżycku piłkarza Legii Warszawa
i Reprezentanta Polski Daniela Łukasika, z podpisami Roberta Lewandowskiego i całej reprezentacji! więcej info...


PROGRAM GIŻYCKIEGO WOŚP


8.30 odprawa wolontariuszy w sztabie GCK
9.00 - 20.00 zbiórka uliczna


9.30 - 14.00 Turniej Tenisa Stołowego w Gimnazjum nr 2


12.00 - 16.30 Mazurskie Centrum Sportów Lodowych! 
Wiele atrakcji na Krytym lodowisku przy ul. Królowej Jadwigi 7 d (obok SP7): konkursy z nagrodami, pokazy łyżwiarstwa figurowego, jazdy szybkiej i hokeja, warsztaty plastyczne, w których dzieci przygotują elementy potrzebne do stworzenia "Jurka Owsiaka po Giżycku" oraz "Wielkiego czerwonego serca Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy". Nie zabraknie wspólnych, rodzinnych zabaw na tafli. WSTĘP WOLNY! WSZYSTKIE ATRAKCJE i WYPOŻYCZENIE ŁYŻEW ZA DARMO! Wjazd na taflę wszystkich z akcentem WOŚP, czyli z czerwonym serduszkiem! szczegółowy program na lodowisku


13.00-16.00 scena muzyczna Giżyckiego Centrum Kultury zaprasza:
Zagra zespół T BOX akustycznie, Zuzanna Ryńska, Natalia Słowikowska, Katarzyna Pietranis, zespół Piwny Odcień Bluesa oraz Loetzen Blues Band. W programie również:
- licytacja gadżetów orkiestrowych,
- konkursy dla dzieci, młodzieży oraz całych rodzin, m.in. na najładniejsze papierowe serce, "słodkie zagadki" i quizy za pysznego pączka z serduszkiem,
- korowody i pląsy taneczne z wodzirejem w rytmie muzyki karnawałowej,
- "tańce – połamańce", czyli tańczyć każdy może - przyjdź, zatańcz i swoim uśmiechem wesprzyj Orkiestrę.
Zbuduj z nami orkiestrową latarnię morską (weź ze sobą kartonik np. po butach, udokoruj go "owsiakowym" symbolem i dołóż do wielu innych kartonów, z których będziemy tworzyć Latarnię - symbol tegorocznego 22. finału WOŚP). Zgromadzone kartony przeznaczymy na makulaturę, a pozyskane pieniądze powiększą pulę naszej zbiórki:)


17.00 – 19.00 scena taneczna GCK:
Wystąpią Młode wilki, Kolorowe Dropsy, Czysta Flava, Na WYŻSZYM Lewelu, pary taneczne z Klubu „Czar Par”


19.00 Zapraszamy na pozorowaną akcję ratunkową "Na Ratunek" przygotowaną przez Państwową Straż Pożarną i inne służby ratunkowe na placu Piłsudskiego.


20.00 Światełko do nieba - pl. Piłsudskiego


O "GIŻYCKIEJ ORKIESTRZE"

W niedzielę 12 stycznia na ulicach Giżycka oraz w gminie pojawi się 90 wolontariuszy z puszkami i serduszkami WOŚP. Od 9.00 do 20.00 młodzi giżycczanie będą zbierać datki na pomoc dzieciom i seniorom. W sali widowiskowej naszego Centrum Kultury odbędą się koncerty i licytacje, wiele atrakcji czeka też na giżyckim krytym lodowisku. Serdecznie zapraszamy!


Giżycki sztab tradycyjnie organizowany jest przez Giżyckie Centrum Kultury. Jego szefem jest dyrektor GCK Dorota Łabuz. Przez cały dzień trwać będzie zbiórka pieniędzy, które później rozliczone zostaną w sztabie Giżyckiego Centrum Kultury przy ul. Konarskiego 8. Kulminacyjny moment zaczyna się około godz. 15.00, kiedy są już wstępne wyniki zbiórki. Zazwyczaj do końca dnia znana jest suma zebranych pieniędzy, suma ta wzrasta jeszcze o około 20% po dokładnym rozliczeniu i zaksięgowaniu na koncie Fundacji. Od początku przy liczeniu pieniędzy giżycki sztab wspierają profesjonalni kasjerzy z Banku Pekao SA, mieszczącego się przy ul. Dąbrowskiego w Giżycku.


Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, zawsze w drugą niedzielę stycznia każdego roku. Całość akcji pokazywana jest w bezpośredniej transmisji przez Program 2 Telewizji Polskiej. Często bazą relacji telewizyjnych rozmieszczonych w całodziennej ramówce było również Giżycko. Każdego roku blisko 120 tysięcy wolontariuszy w całej Polsce i poza granicami naszego kraju, zbiera pieniądze, które później rozlicza w swoich sztabach. Jest to absolutny fenomen socjologiczny, ponieważ z sum, które wpływają na konto fundacji, widać, że wszyscy wolontariusze, obdarzeni naszym bezgranicznym zaufaniem, rozliczają się bardzo skrupulatnie z zebranych pieniędzy.


W Giżycku mieliśmy już różne miejsca realizacji FINAŁÓW WOŚP. Dwudziesta druga edycja będzie równie ciekawa. Scena Giżyckiego Centrum Kultury rusza o godz. 13.00, a na niej wspaniałe prezentacje wokalne i taneczne. Nie zabraknie licytacji "orkiestrowych" gadżetów, w tym piłkarskie gratki z autografami zawodników ekstraklasy, czy najlepsze pokonkursowe graffiti. Zbudujemy również telemost z lodowiskiem, na którym w niedzielę od godz. 12.00 czekają różne konkurencje sprawnościowe, a wszystko po to, by poprzez zabawę wspomóc Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Tradycyjnie Orkiestrze dedykowany jest też organizowany w Gimnazjum nr 2 Turniej Tenisa Stołowego.


Hasło tegorocznego Finału brzmi „NA RATUNEK” i w Giżycku  z inicjatywy szefowej giżyckiego sztabu WOŚP, wszystkie służby ratunkowe przygotowały symulowaną akcję ratunkową, która rozpocznie się o 19.00 na pl. Piłsudskiego. Na zakończenie o godz. 20.00 zapraszamy wszystkich do udziału w happeningu pt. "Światełko do Nieba" z pokazem sztucznych ogni. W tej jednej chwili w całej Polsce ludzie wysyłają w stronę nieba "Dobre Anioły", światełka w postaci zapalonej zapałki, świeczki, czy pochodni. W tej jednej chwili wierzymy w to, że jesteśmy bardzo widoczni!


Mamy nadzieję, że i w tym roku będzie nas wielu. Do zobaczenia:)

Koordynator  i organizator Finału WOŚP w Giżycku:
Giżyckie Centrum Kultury


Organizator WOŚPowej zabawy na lodowisku:
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Giżycku
Pełnomocnik Burmistrza ds. rodziny, dzieci i młodzieży


Współpraca:
Wydział Promocji Urzędu Miejskiego w Giżycku


www.wosp.org.pl

www.GIZYCKO.pl
kursnaGIZYCKO

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS