strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
sobota, 17 kwietnia 2021   pogoda

Aktualności

7 CUDÓW MAZUR

29 listopada 2011
dodał(a): UM Małgorzata Kulas-Szyrmer

O tym, że Mazury są cudowne dowiedział się już cały świat. Co jednak jest najpiękniejszego na samych Mazurach? Zapraszamy do udziału w nowym projekcie interaktywnym pt. „7 cudów Mazur”.

 

 

Projekt ma na celu pokazanie 7 najpiękniejszych miejsc na Mazurach. Może będzie to nieznane większości osób jedno z ponad 2700 jezior? Może to miasto w którym się urodziłeś, wychowałeś, albo miejsce w którym mieszkała kiedyś Twoja Rodzina? Może to miejsce gdzie co roku przyjeżdżasz na wakacje, ferie, weekend? Może to jakieś dla Ciebie miejsce magiczne z zabytkiem w tle? A może miejsce sentymentalne, gdzie poznałeś swoją żonę, spędziliście wspaniały czas we dwoje, lub stało się tam coś ważnego?


Na stronie www.7cudowMazur.pl  internauta może wskazać

od 1 do maksymalnie 7 takich miejsc

 

Wystarczy kliknąć w umieszczoną na stronie mapę i wpisać nazwę miejsca. Jeśli inny internauta zaznaczył takie miejsce system zapyta o to czy chcesz dodać i swój głos na to miejsce, jeśli nie wystarczy je wpisać. Dodatkowo użytkownik może umieścić swoje zdjęcie, aby zobrazować innym o jakie miejsce dokładnie chodzi, lub pochwalić się ciekawą fotografią zrobioną podczas podróży na Mazurach. Strona będzie także pokazywała ranking najczęściej wybieranych miejsc przez użytkownika pokazując 7 najpopularniejszych wyborów.


Aplikacja na portal Facebook

Można też pokazać wybrane miejsca swoim znajomym, używając specjalnej aplikacji na Facebooku. Wystarczy zaakceptować chęć skorzystania z aplikacji i tym samym przejść do formularza z głosowaniem na 7 cudów Mazur. Po wybraniu maksymalnie 7 miejsc, wszyscy znajomi użytkownika zobaczą, jakie miejsca na Mazurach są warte polecenia.


7cudówMazur.TV

Już wkrótce, na stronie 7cudowMazur.pl będzie można zobaczyć minireportaże z niektórych wybranych przez użytkowników miejsc.


Bezpłatna aplikacja na App Store

Jeśli posiadasz telefon iPhone lub iPad możesz pobrać bezpłatną aplikację na te urządzenia i gdy tylko będziesz na Mazurach kliknij a GPS sam naniesie namiar Twojego Cudu. Możesz dodać swoje własne zdjęcie tego miejsca i opisać je własnymi słowami.
 
Aplikacja „7 cudów Mazur” pozwala na mapie regionu oznaczyć własne cudowne miejsca, przeglądać ciekawe zakątki Mazur dodane przez innych użytkowników, a nawet wyznaczyć odległość i pomóc zaplanować wycieczkę.

 

Okno główne aplikacji

Dodaj swoje 7 cudów Mazur – umożliwia dodanie do 7 własnych cudów (miejsc) na mapie Mazur.
Dodaj moją lokalizację – pozwala dodać swoje aktualne położenie jako jeden z cudów Mazur.
Mapa z punktami – wyświetla mapę Mazur z wszystkimi dodanymi do tej pory miejscami.
Odległość od punktów – daje możliwość zmierzenia odległości do wybranego cudu Mazur od swojego aktualnego położenia.


Widok „Dodaj swoje 7 cudów Mazur”

Tutaj użytkownik ma możliwość dodania do 7 własnych cudów Mazur. Za pomocą przycisku Wybierz lokalizację można na mapie Mazur zaznaczyć wybrane miejsce. Jeśli w pobliżu znajdą się punkty dodane przez innych użytkowników, zostaną wyświetlone 3 najbliżej położone miejsca. Użytkownik może wybrać jedno spośród nich lub dodać nowy, własny punkt. Swój wybór można uzupełnić o stosowną nazwę i opis oraz własne zdjęcie.
Dalej, użytkownik może za pomocą przycisku Kolejny punkt przejść do dodawania następnego miejsca lub używając przycisku Finalizuj zatwierdzić wszystkie dodane punkty.


Widok „Dodaj moją lokalizację”

Za pomocą GPS, na mapie zostaje oznaczone aktualne położenie Użytkownika. Następnie istnieje możliwość dodania stosownej nazwy, opisu oraz dołączenie własnego zdjęcia. Po zatwierdzeniu wprowadzonych danych, aktualna lokalizacja zostanie dodana do mapy Mazur.


Widok „Mapa z punktami”

Użytkownik ma możliwość wyświetlenia na mapie Mazur wszystkich aktualnie dodanych punktów (przez wszystkich użytkowników). Ma możliwość zaznaczenia dowolnego z nich, a następnie obejrzenia szczegółowych informacji o wybranym miejscu.

Widok „Odległość od punktów”

Za pomocą GPS, na mapie zostaje oznaczone aktualne położenie Użytkownika (czerwona pinezka) oraz wszystkie punkty dodane przez innych użytkowników (niebieskie pinezki). Zaznaczenie dowolnego miejsca powoduje wyświetlenie aktualnej odległości Użytkownika od niego. Ponadto istnieje możliwość wyświetlenie szczegółowych informacji i danym miejscu.

 

 

informacja: mazurycudnatury.org

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS