strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
sobota, 4 lipca 2020   pogoda
media

Kalendarz imprez

Imprezy z dnia 1 sierpnia 2014

70. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego
2014.08.01
Pomnik żołnierzy AK i Sybiraków, Miejska Biblioteka Publiczna
Koncert Zespołu Wojtek Jankuniec Trio
2014.08.01
Oranżeria portowa Hotelu St. Bruno
Szanty Czarna Bandera
2014.08.01
Stanica Wodna Stranda

70. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

08 stycznia 2014
dodał(a): UM Gosia
Termin od:2014-08-01
Termin do:2014-08-01
Organizator:Urząd Miejski w Giżycku, Miejska Biblioteka Publiczna, 15BZ, Starostwo, Związki kombatanckie
Miejsce:Pomnik żołnierzy AK i Sybiraków, Miejska Biblioteka Publiczna
Www:www.gizycko.pl

70. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego


 


SZANOWNI PAŃSTWO!
1 sierpnia 2014 r. mija 70 lat od wybuchu Powstania Warszawskiego. W całej Polsce, również w Giżycku tego dnia o godz. 17.00 zatrzymają się samochody i piesi, odezwą się syreny alarmowe. Wszyscy pomyślmy o dzielnych Powstańcach i dramatycznych 63. dniach powstańczych walk o wolność i Ojczyznę. Powstanie Warszawskie nie było lokalnym bojem o stolicę, ale wspólną walką całego polskiego narodu o niepodległość kraju. Przyłączmy się do obchodów i pokażmy światu, że pamiętamy o tragicznych, ale jakże dla nas wszystkich ważnych wydarzeniach sprzed 70 lat.


Drodzy Mieszkańcy, Turyści, Goście, zatrzymajmy się o „Godzinie W” na chwilę i z szacunkiem oddajmy hołd uczestnikom Powstania Warszawskiego.

Z okazji 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała wystawę poświęconą wydarzeniom z sierpnia 1944 roku, którą można oglądać do końca miesiąca w siedzibie biblioteki przy ul. Mickiewicza 35. Tematy wystaw:  "1 VIII 1944 Pamiętamy" (Wypożyczalnia dla dorosłych), "Warszawa 1944 - 2014" (Czytelnia dla dorosłych), "Najmłodsi bohaterowie walczącej stolicy" (Czytelnia dla dzieci - Gazetka), " Dzieci i młodzież w Powstaniu Warszawskim" (Wypożyczalnia dla dzieci)


Serdecznie zapraszam również do wspólnego złożenia kwiatów pod pomnikiem poświęconym żołnierzom AK i Sybirakom w parku Rogera Goemaere’a przy ul. Moniuszki. Uroczystość z udziałem kompanii honorowej 15 Brygady Zmechanizowanej, władz samorządowych, związków kombatanckich oraz mieszkańców odbędzie się w piątek 1 sierpnia o godz. 12.00. Podczas uroczystości odczytany zostanie apel poległych ku czci uczestników Powstania Warszawskiego.


Burmistrz Giżycka – Jolanta Piotrowska


Oddajmy hołd tym, którzy walczyli o naszą wolność!

1 sierpnia 1944 roku był początkiem Powstania Warszawskiego, w którym wzięli udział żołnierze AK pochodzący niemal ze wszystkich regionów Polski. Powstanie Warszawskie było ostatnim w czasie drugiej wojny światowej tak dramatycznym aktem polskiej wojny o niepodległość. Żołnierze Armii Krajowej mieli świadomość, że na ulicach Warszawy toczy się walka nie tylko o stolicę, ale o całą Polskę. Powstanie było walką o niepodległość całego kraju i wolność wszystkich Polaków.


Oficjalna strona Muzeum Powstania Warszawskiego 

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS