XVIII Mazurski Międzynarodowy Festiwal Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców – Lato w Giżycku

XVIII Mazurski Międzynarodowy Festiwal Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców – Lato w Giżycku

22 - 26 sierpnia

hale sportowe MOSiR, COS-OPO, ZSKŚiA, boisko ZSKŚiA

 

22 sierpnia rozpoczyna się osiemnasta edycja Mazurskiego Festiwalu Piłki Ręcznej. Udział weźmie około 400 uczestników z 26 drużyn, więc ciągle jest to największa w kraju impreza dla młodzieży grającej w handball. Jest to jednak z powodu obostrzeń Festiwal mniejszy niż zwykle - uczestniczą tylko zawodniczki i zawodnicy w młodszych kategoriach wiekowych i zawody dalej niestety odbywają się bez udziału publiczności. Informacji o grach można szukać na facebooku - mts giżycko. Gospodynie wystąpią w kategorii juniorka młodsza, a w młodziczkach Kadra Warmii i Mazur (osiem giżyckich zawodniczek).

 

 

 

XVIII MAZURSKI FESTIWAL PIŁKI RĘCZNEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW GIŻYCKO 22 – 26 SIERPNIA 2021

KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY NR 2

  1. Termin i miejsce.
    Rozgrywki w dniach 23-26.08.2021 roku w następujących halach sportowych:
    a) hala MOSiR - Giżycko ul. 3-go Maja 21;
    b) hala ZSKŚiA - Giżycko ul. Smętka 7.

  2. Odprawa techniczna zespołów uczestniczących w turnieju:
    a) data: 22.08.2021 [niedziela] godz. 20.00
    b) miejsce: hala MOSiR; Giżycko ul. 3-go Maja 21

Podczas odprawy przyjmowane będą opłaty za udział w Festiwalu.

  1. Wyżywienie w miejscu zakwaterowania.

  2. Imprezy towarzyszące:

    1. a)  ognisko dla wszystkich uczestników:

      dnia 25.08.2021 [środa] - godz. 19.00 - teren COS OPO ul. Moniuszki 22;

    2. b)  spotkanie trenerów - podczas ogniska;

    3. c)  rejs statkiem dla wszystkich uczestników wg załączonego harmonogramu:

      24.8.2021 [wtorek] - 2 kursy (godz. 12.40 i 14.00) – zbiórka minimum 10 minut wcześniej,
      25.08.2021 [środa] - 2 kursy (godz. 12.40 i 14.00) – zbiórka minimum 10 minut wcześniej
      Rejs odbywa się po jeziorze Niegocin/Kisajno i trwa około 1 godziny [miejsce wejścia na statek podane zostanie podczas odprawy w niedzielę].

  3. Uczestnicy turnieju oraz system rozgrywek (skrócony):

    1. a)  DC (Juniorki młodsze – dziewczęta rocznik 2005/2006)

      • ➢  uczestniczy 5 drużyn (każdy z każdym, mecz i rewanż – każda drużyna rozegra 8 meczów);

      • ➢  czas gry – 2 x 20’;

    2. b)  DD (Młodziczki – dziewczęta rocznik 2007/2008)

      • ➢  uczestniczy 11 drużyn (2 grupy: 6 i 5 drużyn, w grupie każdy z każdym, półfinały i mecze o miejsca – każda drużyna rozegra ok. 7 meczów);

      • ➢  czas gry – 2 x 15’;

    3. c)  DE (Dzieci – dziewczęta rocznik 2009 i młodsi)

      • ➢  uczestniczy 5 drużyn (każdy z każdym, mecz i rewanż – każda drużyna rozegra 8 meczów);

      • ➢  czas gry – 2 x 15’;

    4. d)  MC+MD (Junior młodszy + Młodzik – chłopcy rocznik 2005/2006 + rocznik 2007/2008)

      • ➢  uczestniczy: 1 drużyna MC + 4 drużyny MD (każdy z każdym, mecz i rewanż – każda drużyna rozegra 8 meczów);

      • ➢  czas gry – 2 x 20’.

  4. Uwagi do przebiegu zawodów:

    1. a)  podczas Festiwalu obowiązują „Przepisy gry w piłkę ręczną”;

    2. b)  mecze rozgrywane są zgodnie z terminarzem – dopuszczalne spóźnienie wynosi 10 minut;

    3. c)  gospodarz zawodów wymieniony na pierwszym miejsce w terminarzu zajmuje lewą połowę boiska patrząc od

      strony stolika sędziowskiego oraz rozpoczyna mecz;

    4. d)  podczas meczu dopuszcza się możliwość wzięcia TYLKO 2 czasów dla drużyny;

    5. e)  możliwość skorzystania z usług firmy taksówkowej „RADIO TAXI” [tel. 19 621]:

      – koszt przejazdu 06,00 zł - na terenie miasta GIŻYCKO,
      - koszt przejazdu 10,00 zł - z miasta GIŻYCKO na „ALMATUR”, - koszt przejazdu 14,00 zł - z miasta GIŻYCKO do WILKAS.

7. W załączeniu przedstawiamy mapkę z zaznaczonymi ważnymi miejscami.

 

UCZESTNICY FESTIWALU

 

A. DC - Juniorki młodsze

  1. UKS Wyszków

  2. UKS Jaćwingowie Gołdap

  3. MTSGiżycko

  4. MKS Victoria Świebodzice

  5. MSPR Junak Włocławek

B. DD - Młodziczki

  1. SPRKępno

  2. UKS Jutrzenka Cegłów

  3. HCHusariaLubliniec

  4. UKS 23 Płock

  5. UKS Dwójka Nowy Sącz

  6. MKS Kęsowo

  7. UKS Wyszków

  8. Kadra Warmii i Mazur

  9. UKS Jedność Koszalin

  10. UKS Dwójka Małkinia Górna

  11. MKS Victoria Świebodzice

C. DE – Dzieci Dziewczynki

  1. UKS Kangur Siemiatycze

  2. UKS Jaćwingowie Gołdap

  3. UKSJednośćKoszalin

  4. UKS Olimpijczyk Kowalewo Pom.

  5. MSPR Junak Włocławek

D. MC + MD - Juniorzy młodsi + Młodzicy

  1. HCHusariaLubliniec–MC

  2. TSSiemiatycze

  3. HCHusariaLubliniec

  4. UKS Dwójka Nowy Sącz

  5. DAPToruń

 

XVIII_MAZURSKI_FESTIWAL_PIŁKI_RĘCZNEJ | KOMUNIKAT DO POBRANIA