Abonament parkingowy z GKM

Już od dzisiaj można nabyć karty abonamentowe obowiązujące w sezonowej strefie płatnego parkowania i płatnych parkingów na terenie Giżycka. Posiadacze Giżyckiej Karty Mieszkańca kupią abonament w preferencyjnej cenie.

 

Sezonowa Strefa Płatnego Parkowania i Płatnych Parkingów (SSPP i PP) została wprowadzona w ubiegłym roku i obowiązuje od początku maja do końca września w wyznaczonych miejscach na terenie miasta.

Wszystkim giżycczanom posiadającym Giżycką Kartę Mieszkańca przypominamy, że swoją kartę abonamentową mogą nabyć w cenie 20 zł za miesiąc. Aby móc skorzystać z tej zniżki należy przy zakupie okazać swoją GKM oraz dowód rejestracyjny pojazdu.

Jeśli nie posiadasz jeszcze miejskiej karty, pamiętaj, że czas oczekiwania na GKM może wydłużyć się nawet do miesiąca (z reguły są to ok. dwa tygodnie). W związku z tym, podobnie jak w roku ubiegłym, zachęcamy do wcześniejszego składania wniosków i nie odkładanie tego do czasu rozpoczęcia sezonu płatnego parkowania.

Wyjaśniając to obrazowo - składając wniosek o Giżycką Kartę Mieszkańca, będzie ją można odebrać za ok. dwa tygodnie i dopiero w momencie posiadania plastikowej karty, uda się zakupić abonament parkingowy w kwocie 20 zł za miesiąc.

 

Opłaty będą pobierane w strefach oznaczonych na mapie

SEZONOWA STREFA PŁATNEGO PARKOWANIA – oznaczona kolorem niebieskim na mapie - pobór opłat w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00. – 20.00.

MIEJSKIE PŁATNE PARKINGI – oznaczone kolorem czerwonym na mapie – pobór opłat 7 dni w tygodniu w godz. 8.00. - 20.00.

 

Karty abonamentowe można nabyć w Biurze SPP i PP

ul. Warszawska 7 (wejście od strony ul. Kętrzyńskiego)

Czynne w godz. 9.00-17.00, w dni robocze (począwszy od 26 kwietnia 2022 r.)

 

Więcej o płatnych parkingach https://gizycko.pl/platne-parkingi-od-1-maja-gdzie-kupic-abonament-/ oraz o Giżyckiej Karcie Mieszkańca https://gizycko.pl/gizycka-karta-mieszkanca/