strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
piątek, 27 listopada 2020   pogoda

Kalendarz imprez

Imprezy z dnia 22 września 2009

Akcja „Zbieramy krew dla Polski”
2009.09.22
ambulans PCK przed supermarketem Intermarché

Akcja „Zbieramy krew dla Polski”

16 września 2009
dodał(a): UM Gosia
Termin od:2009-09-22
Termin do:2009-09-22
Organizator:Grupa Muszkieterów, Polski Czerwony Krzyż
Miejsce:ambulans PCK przed supermarketem Intermarché
Telefon:061 665 12 09 Eliza Orepiuk
E-mail:eorepiuk@mousquetaires.com
Www:www.oddajkrew.pl

POLSKI CZERWONY KRZYŻ I GRUPA MUSZKIETERÓW
PODARUJĄ KREW POTRZEBUJĄCYM
 


Trwa druga edycja ogólnopolskiej
akcji „Zbieramy krew dla Polski”


We wtorek, 22 września, krew będą mogli oddać mieszkańcy Giżycka


W ramach ogólnopolskiej akcji „Zbieramy krew dla Polski”, organizowanej już po raz drugi przez Grupę Muszkieterów oraz Polski Czerwony Krzyż, odbędzie się we wtorek, 22 września przed supermarketem Intermarché w Giżycku akcja poboru krwi. Mieszkańcy Giżycka będą mogli oddać krew w godzinach 10.00 -15.00 w specjalnym ambulansie PCK, który stanie przed supermarketem  Intermarché przy ul. Królowej Jadwigi 14.  Osoby chętne do wzięcia udziału w akcji powinny być zdrowe i pełnoletnie oraz  powinny mieć przy sobie dowód osobisty.


Zbiórka krwi jest częścią kampanii zainicjowanej przez Grupę Muszkieterów jako „Konwój Muszkieterów Oddaj Krew – Uratuj Życie” i odbywającej się w tym roku  w obrębie 13 województw. Akcja rozpoczęła  się 3 kwietnia i potrwa do 17 października br. W tym okresie przy sklepach sieci Intermarché i Bricomarché będą pojawiać się ambulanse Polskiego Czerwonego Krzyża, w których wszyscy chętni będą mogli oddać krew.  W sumie organizatorzy przewidzieli przeprowadzenie 127  akcji i w 126 miastach Polski. W samym województwie warmińsko-mazurskim  organizatorzy przeprowadzą akcje w 5 miastach.  


Więcej o akcji będzie można dowiedzieć się
z plakatów, ulotek, Radia Muszkieterów działającego na terenie sklepów, newsletterów PCK „Troszczmy się” i „Przegląd Czerwonokrzyski” oraz stron internetowych: www.muszkieterowie.pl, www.intermarche.pl, www.bricomarche.pl, www.oddajkrew.pl .  


Podczas zbiórki krwi w Giżycku w ramach kampanii „Zbieramy krew dla Polski” krew oddało 66 osób, co pozwoliło zebrać 30 litrów krwi.
-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS