strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
środa, 28 października 2020   pogoda
media

Kalendarz imprez

Imprezy z dnia 30 września 2013

Akcja "Drzewko za makulaturę"

24 maja 2013
dodał(a): UM Gosia
Termin od:2013-09-30
Termin do:2013-09-30
Organizator:Mazurskie Centrum Edukacji Ekologicznej
Miejsce:Giżycko
Telefon:87 428 04 13
E-mail:fundacja@jeziora.com.pl
Www:www.jeziora.com.pl


Uwaga mieszkańcy Giżycka i okolic!
Rusza kolejna edycja Akcji „Drzewko za makulaturę”!
1 czerwca - 30 września 2013


Tegoroczna czwarta już edycja Akcji potrwa od 1 czerwca do 30 września. Przekazanie w tym terminie makulatury do punktu zbiórki surowców wtórnych będzie premiowane sadzonkami drzew i krzewów. Zachęcamy wszystkich do zbiórki makulatury, ponieważ zbierając gazety, czasopisma, zapisane zeszyty, kartki papieru itp. zmniejszmy ilość zalegających śmieci w koszach i na wysypiskach oraz chronimy lasy. Zatem zapraszamy do udziału w Akcji tych, którzy sortują i zbierają makulaturę od dawna jak również tych, którzy dopiero zaczynają. Zróbmy coś dobrego dla siebie i środowiska!


Akcja „Drzewko za makulaturę” na dobre zagościła w kalendarzu imprez edukacyjnych Mazurskiego Centrum Edukacji Ekologicznej działającego przy Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich w Giżycku. Dzięki współpracy z Nadleśnictwem Giżycko oraz lokalnymi samorządami udało się zorganizować już trzy edycje tego przedsięwzięcia. W ciągu trzech lat mieszkańcom Giżycka i najbliższych okolic udało się zebrać 117 ton makulatury.


Najlepszymi zbieraczami okazali się uczniowie szkół  i wychowankowie przedszkoli, którzy chętnie biorą udział w akcji „czyszcząc” skutecznie zakamarki domów, mieszkań, garaży i piwnic z „papierowego” tworzywa. Miejmy nadzieję, że trzy edycje akcji, które już za nami, to początek drogi do „zysku w odzysku”.


Regulamin Akcji „Drzewko za makulaturę” 2013


1.      Akcję organizują: Mazurskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Giżycku działające przy Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich i Nadleśnictwo Giżycko, przy wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej  w Olsztynie, Starostwa Powiatowego w Giżycku i Nadleśnictwa Giżycko.


2.      Celem przedsięwzięcia jest zachęcenie społeczeństwa do zbiórki surowców wtórnych
i segregacji odpadów w gospodarstwach domowych, jak również zwrócenie uwagi na potrzebę zachowania lasów i zieleni miejskiej.


3.      W Akcji mogą wziąć udział instytucje oraz osoby indywidualne z terenu miasta i gminy Giżycko, Ryn, Orzysz i Węgorzewo oraz z terenu gmin wiejskich: Kętrzyn, Kruklanki, Miłki, Stare Juchy i Wydminy.


4.      Aby wziąć udział w Akcji należy zebrać makulaturę i oddać ją do punktu zbiórki surowców wtórnych znajdującego się na terenie podanym w pkt. 3 regulaminu. Na pokwitowaniu wystawianym przez punkt zbiórki surowców wtórnych musi widnieć: data oddania makulatury, imię i nazwisko uczestnika (lub nazwa instytucji/firmy) oraz ilość oddanej makulatury podanej w kg.


5.      Akcja trwa od 1 czerwca do 30 września. Oznacza to, że przekazanie makulatury w tym terminie będzie premiowane sadzonkami drzew i krzewów.


6.      Dostępne sadzonki to:
liściaste: forsycja, budleja, pięciornik, tawuła (różne odmiany), jarząb
iglaste: sosna i świerk (odmiany niskie), jałowiec, żywotnik, cyprysik.


7.      Do dnia 30 września każdy uczestnik musi zgłosić do biura Fundacji (telefonicznie: u (87) 428 04 13, 428 04 90, faxem 428 04 91 lub mailem: fundacja@jeziora.com.pl) ilość oddanej makulatury, w celu zabezpieczenia odpowiedniej liczby sadzonek. Uczestnicy Akcji mogą zadeklarować chęć otrzymania określonej liczby sadzonek liściastych lub iglastych, ale bez wskazania na określone gatunki i odmiany.


8.      Za każde oddane 15 kg makulatury przysługuje wyłącznie jedna sadzonka drzewa lub krzewu ozdobnego.


9.      Uczestnicy indywidualni Akcji mogą otrzymać max. 15 sadzonek (oddając 225 kg makulatury), a instytucje i firmy max. 50 sadzonek (za 750 kg makulatury).


10.  Przekazanie sadzonek odbędzie się przy siedzibie Nadleśnictwa Giżycko mieszczącej się przy ul. Słowiańskiej 2 w Giżycku. Przekazanie sadzonek zaplanowano dwóch terminach.


Placówki oświatowe, firmy i instytucje będą mogły odebrać rośliny w dniu
11 października (iątek) w godz. 8.00 – 12.00.


Indywidualni uczestnicy w dniu 12 października (sobota) w godz. 9.00 – 15.00.


11.  Uwaga! Podane wyżej terminy i godziny są niezmienne i ostateczne. Organizatorzy Akcji nie przewidują innych terminów przekazania sadzonek. Rośliny będzie można odebrać wyłącznie po okazaniu oryginału pokwitowania wystawionego przez punkt zbiórki surowców wtórnych. Sadzonki może odebrać inna osoba w imieniu uczestnika Akcji, na podstawie okazanego pokwitowania z punktu surowców wtórnych.


Organizatorzy i sponsorzy Akcji:
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurski w Giżycku,
Mazurskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Giżycku, Nadleśnictwo Giżycko, Starostwo Powiatowe w Giżycku


GIŻYCKO oficjalna strona NA FACEBOOKU:) lubię to! https://www.facebook.com/pages/Gi%C5%BCycko-Mazury-Masuria-Masuren/311665570004
-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS