strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
niedziela, 25 sierpnia 2019   pogoda

Biuletyn Informacyjny Burmistrza 2009

AKTUALNOŚCI INWESTYCYJNE

19.01.2009

 

Drodzy Państwo! Ten rok będzie bardzo  obfity w przedsięwzięcia inwestycyjne. Czeka nas bardzo dużo pracy, ale mam nadzieję, iż jej efekty będą zadowalające i zmienią mocno oblicze naszego miasta. Wszelkie działania inwestycyjne, to nie tylko podjecie decyzji o ich realizacji i umieszczenie ich w planie budżetowym, ale również pracochłonne i czasochłonne tworzenie dokumentacji, czy też organizowanie przetargów. Będę się starała na bieżąco Państwa informować o tym, co akurat jest realizowane w kwestii kluczowych przedsięwzięć inwestycyjnych.

 

Jeśli chodzi o modernizację i budowę giżyckich ulic, ogłosiliśmy właśnie przetarg na realizację ulic: Wiśniowej i Kasztanowej. Mam nadzieję, iż procedury przetargowe zostaną przeprowadzone sprawnie oraz skutecznie i na wiosnę ruszą prace przy wymienionych ulicach. Z powodu warunków zimowych wstrzymane są na razie prace przy modernizacji ul. św. Brunona – ruszą znów, kiedy pozwoli aura. W lutym złożony zostanie też wniosek o dofinansowanie tej inwestycji ze środków unijnych.

 

Przygotowywana jest dokumentacja na przetarg dotyczący budowy sztucznego lodowiska, który zostanie ogłoszony w najbliższym czasie. Złożony został również wniosek konkursowy na dofinansowanie tej inwestycji kwotą 4 mln zł ze środków europejskich. W fazie dokumentacyjnej jest też budowa przejścia nad ul. Kolejową i torami na przedłużeniu śródmiejskiego pasażu. Latem ogłosimy przetarg na budowę tej kładki i liczymy, że jesienią rozpocznie się realizacja, która zostanie ukończona w przyszłym roku. Natomiast wniosek na dofinansowanie modernizacji giżyckiego molo jest aktualnie w trakcie zaawansowanej weryfikacji formalnej i merytorycznej w konkursie na środki unijne – do końca lutego będziemy już wiedzieli, czy uzyskamy dofinansowanie tej inwestycji.

 

Na 9,5 mln zł opiewa wniosek konkursowy o dofinansowanie inwestycji związanej z budową portu Ekomarina nad Niegocinem. W tej chwili już wiemy, że w tej kategorii jest to jedyny wniosek złożony do konkursu, co w przypadku formalnej jego poprawności gwarantuje nam przyznanie dotacji. Jeśli taki byłby finał starań, to wiosną ogłoszony ma być przetarg na wykonawstwo, a latem rozpoczęłaby się budowa portu.

 

Przewidywanych jest jeszcze wiele innych, pomniejszych inwestycji, takich jak np. budowa kolejnego boiska „Orlik”, czy rewitalizacja okolic parku przy ul. Warszawskiej, tzw. Manhattanu i obszaru targowiska wraz z otoczeniem. O stanie realizacji wszystkich tych przedsięwzięć będę sukcesywnie Państwa informowała.

 

Dzisiejszy dzień, wieńczący Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan, stanowi jednocześnie oficjalne rozpoczęcie Roku Millenijnego Świętego Brunona. Dziękuję serdecznie za  zaproszenia na wszelkie uroczystości, spotkania i imprezy, które odbyły się w mijającym tygodniu.

 

Burmistrz Giżycka – Jolanta Piotrowska

Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS