strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
sobota, 17 kwietnia 2021   pogoda

Aktualności

Alicja Klimaszewska w „Złotej Dziesiątce” konkursu Kobieta Sukcesu Warmii i Mazur 2010

16 lutego 2010
dodał(a): UM Małgorzata Kulas-Szyrmer

Alicja Klimaszewska w „Złotej Dziesiątce”
konkursu Kobieta Sukcesu Warmii i Mazur 2010

 

 

Alicja Klimaszewska, giżycczanka, Naczelnik Urzędu Skarbowego w Giżycku, społeczny Prezes Uczniowskiego Klubu Żeglarstwa Regatowego "NIEGOCIN", komandor Giżyckich Regat Żeglarskich „Rząd – Samorząd - Parlament", członek Rady Fundacji Skarbowości im. Jana Pawła II w Złotej Dziesiątce konkursu „Kobieta Sukcesu Warmii i Mazur 2010”!!

 

Jej kandydaturę złożyło Giżyckie Forum Kobiet, skupiające aktywne mieszkanki Giżycka i okolic. Złotą Dziesiątkę wybrało jury spośród 22 kandydatek z całego województwa warmińsko-mazurskiego. Panie, które w minionym roku zostały zauważone w ich środowiskach, wskazywały do tego tytułu regionalne media i organizacje społeczne.

 

Finał XII już edycji Wyborów Kobiety Sukcesu Warmii Mazur odbędzie się 7 marca w Olsztynie. Okazją jak zwykle będzie Międzynarodowy Dzień Kobiet 8 marca. To najlepsza sposobność, by mówić o sukcesach pań, które zaistniały w minionym roku w różnych dziedzinach: w kulturze, polityce, biznesie i działalności społecznej.

 

 „Złotą Dziesiątkę” i spośród niej Kobietę Sukcesu 2010 kapituła wyborów wyłoniła 15 lutego. Która z Pań została wybrana „Kobietą Sukcesu” dowiemy się  podczas uroczystej Gali Kobiet Sukcesu Warmii i Mazur 7 marca w Olsztynie.

 

Inicjatorką wyborów Kobiety Sukcesu i organizatorką Gali jest Ewa Domaradzka-Ziarek, dziennikarka Radia Olsztyn i prezeska olsztyńskiego oddziału Międzynarodowego Forum Kobiet, które patronuje imprezie.

 

warto zobaczyć:

www.kobietysukcesu.eu

 

 
Więcej o Alicji Klimaszewskiej…

 

Alicja Klimaszewska w „Złotej Dziesiątce” Kobiet Sukcesu Alicja Klimaszewska w „Złotej Dziesiątce” Kobiet Sukcesu Alicja Klimaszewska w „Złotej Dziesiątce” Kobiet Sukcesu Alicja Klimaszewska w „Złotej Dziesiątce” Kobiet Sukcesu Alicja Klimaszewska w „Złotej Dziesiątce” Kobiet Sukcesu Alicja Klimaszewska w „Złotej Dziesiątce” Kobiet Sukcesu Alicja Klimaszewska w „Złotej Dziesiątce” Kobiet Sukcesu Alicja Klimaszewska w „Złotej Dziesiątce” Kobiet Sukcesu Alicja Klimaszewska w „Złotej Dziesiątce” Kobiet Sukcesu Alicja Klimaszewska w „Złotej Dziesiątce” Kobiet Sukcesu Alicja Klimaszewska w „Złotej Dziesiątce” Kobiet Sukcesu Alicja Klimaszewska w „Złotej Dziesiątce” Kobiet Sukcesu Alicja Klimaszewska w „Złotej Dziesiątce” Kobiet Sukcesu Alicja Klimaszewska w „Złotej Dziesiątce” Kobiet Sukcesu Alicja Klimaszewska w „Złotej Dziesiątce” Kobiet Sukcesu

 

 

Zawodowo

 

"Od zawsze" zawodowo Alicja Klimaszewska związana jest z Urzędem Skarbowym w Giżycku (pierwsze zatrudnienie po studiach 18 lat temu), z wykształcenia prawnik, od ponad trzech lat pełni obowiązki Naczelnika Urzędu Skarbowego w Giżycku, gdzie obok zadań określonych statutem Urzędu podejmuje wiele inicjatyw mających na celu zmianę wizerunku giżyckiej administracji skarbowej, wśród których m.in.: Dni otwarte Urzędu podczas akcji rocznych rozliczeń, konkursy plastyczne dla dzieci przybliżające młodemu pokoleniu tematykę podatkową, akcja "Pitobusem po mazurskich gminach" ułatwiająca osobom starszym, chorym lub wychowującym dzieci składanie rocznych zeznań, ogólnie dostępne spotkania szkoleniowe m.in. na temat zmian w przepisach podatkowych.

 

Zainicjowała też w Urzędzie akcję "Skarbowy Konwój Świętego Mikołaja" - w ubiegłym roku już po raz czwarty przed Świętami Bożego Narodzenia z darów przekazanych przez pracowników giżyckiego Urzędu, paczki pełne słodyczy, owoców, żywności, ubrań, zabawek powędrowały do dzieci z Gminy Wydminy.

 

Uważnie słucha uwag przedsiębiorców - klientów naszego Urzędu i to sprawia, że np. poprzez zmiany organizacyjne usprawniona została obsługa interesantów - tak by była bardziej profesjonalna i wszechstronna. W sali obsługi otwarto kącik dla dzieci - by rodzice w spokoju mogli załatwić (często zawiłe) sprawy, przed urzędem przygotowano miejsca parkingowe wyłącznie dla naszych klientów.

 

To wprawdzie drobiazgi, ale to one spowodowały, że w ubiegłym roku już po raz czwarty Urząd Skarbowy w Giżycku został laureatem konkursu "Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy" organizowany przez BCC Business Center Club i Ministerstwo Finansów. Dowodzi to, że nie nowoczesna infrastruktura, ale wyłącznie ludzie, którzy tworzą zespół pracujący w Urzędzie, kształtują jego wizerunek.

 

Skarbowcy z Giżycka, ciężko pracują, ale lubią też odpoczywać i integrować się z innymi Urzędami z kraju. Alicja Klimaszewska zorganizowała więc  w Giżycku w czerwcu 2007 r. Regaty Sympatycznych Skarbowców - niezwykle miłą imprezę, w której uczestniczyło blisko dwustu pracowników skarbowości z Warmii i Mazur.

 

W maju 2008 r. Urząd Skarbowy w Giżycku był zaś gospodarzem Mistrzostw Polski Skarbowców. Uczestniczyła w nich rekordowa ilość zawodników - do Giżycka przyjechało wówczas ponad 1.600 pracowników Urzędów i Izb Skarbowych oraz Urzędów Kontroli Skarbowej z całego kraju. Rywalizowano w dziesięciu dyscyplinach sportowych. Dla organizatora było to olbrzymie wyzwanie logistyczne - nocne zwiedzanie Twierdzy Boyen, parada jednostek skarbowych na miejskim stadionie, rozgrywki sportowe w różnych obiektach na terenie całego miasta, podsumowanie Mistrzostw w amfiteatrze Twierdzy Boyen. Gości trzeba było też nakarmić i położyć gdzieś spać. Ale przede wszystkim należało sprawić, by uczestnicy Spartakiady wyjechali z Giżycka z dobrymi wrażeniami. I udało się, przy pomocy sztabu pracujących społecznie pracowników Urzędu, odbyła się fantastyczna impreza, która świetnie promowała nasze miasto oraz znakomicie wpisała się w historię Mistrzostw.

 

Patronem Mistrzostw jest Fundacja Skarbowości im. Jana Pawła II z siedzibą w Bydgoszczy, której głównym zadaniem jest pomoc pracownikom naszego resortu znajdującym się w trudnej sytuacji. Od ubiegłego roku zasiada w Radzie tej Fundacji.

 

 

Prywatnie

 

Alicja Klimaszewska jest rodowitą giżycczanką kochającą nasze mazurskie jeziora.

 

Jako Prezes (społeczny) Uczniowskiego Klubu Żeglarstwa Regatowego "NIEGOCIN", aktywnie uczestniczy w żeglarskim życiu Giżycka. Od kilku lat organizuje wyjazdy dzieci i młodzieży na regaty po całym kraju (i nie tylko) oraz współorganizuje duże cykliczne imprezy regatowe w Giżycku - Puchar Trzech Ryb w maju, Puchar Mazur w lipcu oraz Giżyckie Mistrzostwa Uczniowskich Klubów Sportowych we wrześniu.

 

Wspólnie z pracownikami Międzyszkolnej Bazy Sortów Wodnych oraz innymi rodzicami z klubu stara się, by regaty stały na wysokim poziomie, i z roku na rok liczba ich uczestników rośnie.

 

W sierpniu 2008 r. była Dyrektorem Żeglarskich Mistrzostw Polski Klas Nieolimpijskich. Była to bardzo prestiżowa impreza - o tytuły Mistrzów Polski na jez. Niegocin w Giżycku rywalizowali najlepsi żeglarze regatowi w kraju.

 

W 2008 i 2009 r. była komandorem Giżyckich Regat Żeglarskich "Rząd - Samorząd", które w roku ubiegłym odbyły się już po raz dziesiąty.  W tym sportowym pojedynku organizowanym przez samorząd miasta, gminy i powiatu giżyckiego, tradycyjnie udział biorą ekipy złożone z przedstawicieli rządu, poszczególnych ministerstw, a także samorządów różnych szczebli z wielu stron kraju. Tradycją tego przedsięwzięcia stał się osobisty udział w nim Premiera RP (dotychczas udział brali: Jerzy Buzek, Ludwik Dorn, Hanna Suchocka, Tadeusz Mazowiecki, Włodzimierz Cimoszewicz).

 

Od pięciu lat współorganizuje też Żeglarskie Bale Karnawałowe. To impreza na której bawią się żeglarze bierni i czynni, regatowi i plażowi - słowem wszyscy, którzy lubią wiatr i wodę. Bal połączony jest z akcją charytatywną, podczas której zbierane są fundusze na uzupełnienie braków w klubowym regatowym sprzęcie.

 

To wszystko nie przeszkadza jej być mamą dwóch synów, prowadzić otwarty dla wszystkich dom z kominkiem i psami - a w przypadku żony marynarza wymaga to zwykle więcej wysiłku:) 

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS