strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
niedziela, 28 lutego 2021   pogoda

Aktualności

Ankieta w ramach opracowywania Planu Gospodarki Niskoemisyjnej

27 lipca 2015
dodał(a): UM Małgorzata Kulas-Szyrmer

Drodzy Mieszkańcy!
Z przyjemnością informujemy, że Miasto Giżycko przystąpiło do opracowania Planu Gospodarki Niskoemisyjnej.

 

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej jest dokumentem strategicznym mającym na celu wskazanie możliwości zrównoważonego energetycznie i ekologicznie rozwoju gminy. Plan pozwoli określić kierunki działań zmierzających do osiągnięcia celów pakietu klimatyczno-energetycznego, którego głównymi założeniami są: zwiększanie udziału energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych, zwiększenie efektywności energetycznej oraz poprawa jakości powietrza w gminie.

 

Korzyści dla Mieszkańców i Miasta!

·         znaczące podniesienie szansy dla miasta i mieszkańców na pozyskiwanie dofinansowania ze środków krajowych i środków Unii Europejskiej, na m.in. takie działania jak: termomodernizacja budynków mieszkalnych i użyteczności publicznej, modernizacja i rozbudowa sieci drogowej, zmniejszenie energochłonności oświetlenia ulicznego i wiele innych.

·         realna poprawa stanu środowiska i jakości życia Mieszkańców.

 

Aby jak najlepiej rozpoznać potrzeby i możliwości Miasta konieczna jest inwentaryzacja źródeł ciepła, emisji gazów cieplarnianych i zużycia energii w budynkach mieszkalnych w mieście, poprzez wykonanie badania ankietowego.

 

W związku z tym zwracamy się z gorącą prośbą do Państwa o wypełnienie ankiety, w celu współuczestnictwa w tak ważnym dla nas wszystkich przedsięwzięciu! Ankietę prosimy wypełnić w terminie od 27 lipca do 21 sierpnia 2015 roku.

 

Ankietę można w sposób bardzo wygodny wypełnić przez Internet. Ankiety wypełnione internetowo trafiają do naszej bazy automatycznie. Wystarczy kliknąć tutaj:
- ankieta dla budynków mieszkalnych

-ankieta dla budynków i lokali wykorzystywanych przy działalności gospodarczej

 

Ponadto wydrukowane ankiety dostępne są w Urzędzie Miejskim w Giżycku w Punkcie Obsługi Klienta (parter pokój nr 7). Ankiety można także pobrać i wydrukować samodzielnie. Załączniki do pobrania:

Ankieta dla Mieszkańca (PDF i DOC)

Ankieta dla Przedsiębiorcy (PDF i DOC)

Wypełnione ankiety prosimy składać na jeden z następujących sposobów:

1.   Osobiście – w Urzędzie Miejskim w Giżycku w Punkcie Obsługi Klienta (parter pokój nr 7) czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 - 18.30. 

2.   Elektronicznie za pomocą poczty e-mail na adres: jagoda.nowicka@gizycko.pl

3.   Listownie za pomocą poczty na adres: Urząd Miejski w Giżycku

11-500 Giżycko, al. 1 Maja 14, z dopiskiem „Plan Gospodarki Niskoemisyjnej – Ankieta”

 

Dziękujemy Mieszkańcom za pomoc w przygotowaniu Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla naszego miasta!

 

Burmistrz Miasta - Wojciech Karol Iwaszkiewicz

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS