strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
niedziela, 5 lipca 2020   pogoda

Aktualności

APEL BURMISTRZA MIASTA

28 lipca 2009
dodał(a): UM Małgorzata Kulas-Szyrmer

APEL BURMISTRZA MIASTA

 

Szanowni Państwo,

 

w związku ze zbliżającą się 65. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego zwracam się do mieszkańców oraz przebywających w naszym mieście turystów z prośbą o upamiętnienie tych wydarzeń również w Giżycku.

 

Wystąpienie zbrojne zorganizowane w dniu 1 sierpnia 1944 roku nie było wyłącznie lokalnym bojem o Warszawę, lecz wspólną walką całego Narodu o Niepodległość Polski. Od strony militarnej powstanie było wymierzone przeciwko Niemcom, jednak jego strategicznym celem była próba ratowania suwerenności, przedwojennego kształtu granic, odtworzenie w stolicy Polski legalnych władz państwowych, będących naturalną kontynuacją władz przedwojennych. Powstanie Warszawskie było największą bitwą stoczoną przez wojsko polskie w czasie II wojny światowej. Dla kolejnych pokoleń Polaków stało się symbolem męstwa i determinacji w walce o niepodległość.

 

Dlatego też apeluję o upamiętnienie tych wydarzeń poprzez wstrzymanie 1 sierpnia o godzinie 17.00 na minutę ruchu ulicznego oraz wywieszenie w tym dniu flag narodowych na budynkach urzędów i instytucji samorządowych oraz państwowych.

                                                                                 

                                                        Dziękuję,

 

                                                                                        Jolanta Piotrowska

                                                                                                         /-/

                                                                                 Burmistrz Miasta Giżycka

 

 

 

1 SIERPNIA GODZ. 17.00 - WŁĄCZENIE SYREN ALARMOWYCH

 

Burmistrz Giżycka informuje, że dnia 1 sierpnia 2009 r. o godz. 17:00 zostanie przeprowadzony - zgodnie z Zarządzeniem Nr 147/09 Wojewody Warmińsko-Mazurskiego z dn. 15 lipca 2009 r. - trening Wojewódzkiego Systemu Wykrywania Skażeń i Alarmowania polegający na włączeniu wszystkich syren alarmowych na terenie województwa w sposób określony w załączniku do rozporządzenia Rady Ministrów z dn. 16 października 2006 r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i właściwości organów w tych sprawach (Dz. U. 2006.191.1415) - ogłoszenie alarmu powietrznego.

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS