strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
piątek, 26 lutego 2021   pogoda

Aktualności

APLIKACJA MOST OBROTOWY NA ANDROIDA GOTOWA!

20 sierpnia 2013
dodał(a): UM Małgorzata Kulas-Szyrmer

Aplikacja most obrotowy na Androida gotowa!   Stworzył ją i udostępnił  giżycczanin Maciej Czajkowski. Aplikacja trafiła właśnie do Google Play i dostępna jest już dla wszystkich za darmo:) 

 

Bezpłatną aplikację można znaleźć pod adresem:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.czajo.mostobrotowywgizycku

 

Od teraz na urządzeniu mobilnym, telefonie, czy tablecie mamy informację na bieżąco, czy most w danej chwili jest otwarty, czy zamknięty i ile czasu pozostało do otwarcia lub zamknięcia przejazdu dla ruchu kołowego przez zabytkowy XIX-wieczny most obrotowy w Giżycku, jedyny czynny z dwóch istniejących tego typu mostów w Europie.

 


 

Maciej Czajkowski pochodzi z Giżycka i  jest obecnie studentem informatyki na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.

 

"Pomysł na aplikację zrodził się, kiedy dojeżdżając codziennie do pracy zastanawiałem się czy mogę jechać mostem obrotowym, czy muszę kierować się na most kolejowy. Początkowo myślałem o napisaniu programu tylko i wyłącznie dla siebie, jednak jak się okazało również znajomi wykazali zainteresowanie moim pomysłem. Stąd też zamiar udostępnienia aplikacji w oficjalnym sklepie Google Play.

 

Programowaniem zajmuję się hobbystycznie (a raczej staram się pogłębiać to co mi przekazano na studiach), dlatego program zapewne posiada jakieś błędy, które postaram się w najbliższym czasie eliminować. Chciałbym dodać, że jest to mój pierwszy program napisany w Javie.

 

Zasada działania jest bardzo prosta: po uruchomieniu aplikacji następuje odczyt zegara telefonu, następnie godzina zamieniana jest na minuty i stąd obliczane są zbiory określające aktualny stan mostu. Sam algorytm nie jest idealny, ale co najważniejsze działa:)

 

W planach mam także dodanie opcji przełączającej się między ruchem kołowym i wodnym. Póki co, program pokazuje harmonogram dla ruchu kołowego. Życzę przyjemnego użytkowania i szerokości."  - Maciej Czajkowski.

 

GIZYCKO.PL gratuluje pomysłu i poleca APLIKACJĘ MOST OBROTOWY!

 

 

WWW.GIZYCKO.PL
GIŻYCKO oficjalna strona NA FACEBOOKU:) lubię to!
www.facebook.com/pages/Gi%C5%BCycko-Mazury-Masuria-Masuren/311665570004

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS