strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
niedziela, 25 sierpnia 2019   pogoda
media

Kalendarz imprez

Imprezy z dnia 4 kwietnia 2013

Apostolis Anthimos Trio - Jazz/Rock Fusion gitarzysty SBB

dodał(a): mat
Termin od:2013-04-04
Termin do:2013-04-04
Organizator:Caffe Crema
Miejsce:Caffe Crema
Telefon:87 732 91 19
E-mail:kontakt@caffecrema.pl
Www:caffecrema.pl

Apostolis Anthimos Trio - Jazz/Rock Fusion gitarzysty SBB


4 kwietnia 2013 (czwartek) godz. 19.30
Caffe Crema przy Pasażu Portowymbilety w cenie 30 zł


W programie koncertu jazzowa finezja miesza się z rockową energią, a solowe utwory artysty z repertuarem legendarnego SBB. Trio wystąpi w składzie: Apostolis Anthimos - gitara Marcin Pospieszalski - bas Frank Parker - perkusja


Anthimos Apostolis, urodzony w Polsce Grek, uznawany jest za jednego z najciekawszych instrumentalistów z pogranicza jazzu i rocka. Choć zaczynał jako gitarzysta, jest także interesującym perkusistą, pianistą oraz basistą. Od 1971 roku współtworzy legendarny zespół SBB, jedną z najważniejszych formacji w historii polskiego rocka. Od lat 80. pracuje z Tomaszem Stańko, zarówno podczas koncertów, jak i projektów płytowych (m.in. „C.O.C.X.”, „Lady Go”, „Chameleon”). Grał z zespołami Krzak i Osjan, przez wiele lat był w Grecji rozchwytywanym sidemanem – zwiedził cały świat jako perkusista George’a Dalarasa.


W 1994 roku zadebiutował jako solista albumem „Days We Can’t Forget”, do którego nagrania zaprosił Gil Goldstein, Matthew Garrison, Paul Wertico, Jim Beard oraz Sugar Blue. Prowadził zespół Theatro, a od ponad dekady gra z własnym trio – w polskiej oraz międzynarodowej odsłonie, gdzie wspomagają go Gary Husband i Mark Egan. Regularnie nagrywa i koncertuje na całym świecie – czy to z SBB, czy solo.


Obecnie Apostolis Anthimos występuje w kilku projektach, z których najważniejszym jest jego trio (Anthimos / Husband / Egan).

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS