strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
poniedziałek, 19 kwietnia 2021   pogoda

Kalendarz Burmistrza

Bartek Kubkowski Mistrzem Polski

12 lutego 2010
dodał(a): UM Małgorzata Kulas-Szyrmer

Bartłomiej Kubkowski razem ze swoim tatą  Tomaszem gościli  w piątek, 12 lutego 2010 r. u pani burmistrz Jolanty Piotrowskiej.

 

Bartek Kubkowski u burmistrz Giżycka 12.02.2010 Bartek Kubkowski u burmistrz Giżycka 12.02.2010 Bartek Kubkowski u burmistrz Giżycka 12.02.2010 Bartek Kubkowski u burmistrz Giżycka 12.02.2010 Bartek Kubkowski u burmistrz Giżycka 12.02.2010 Bartek Kubkowski u burmistrz Giżycka 12.02.2010 Bartek Kubkowski u burmistrz Giżycka 12.02.2010 Bartek Kubkowski u burmistrz Giżycka 12.02.2010 Bartek Kubkowski u burmistrz Giżycka 12.02.2010 Bartek Kubkowski na Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów 2010 Bartek Kubkowski na Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów 2010 Bartek Kubkowski na Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów 2010

 

 

Czterokrotny Mistrz Polski Juniorów reprezentujący Międzyszkolny Klub Sportowy „Medyk” w Giżycku zaprezentował medale z ostatnich zawodów. Na Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów 2010 w Katowicach pokonał rywali na czterech różnych dystansach. Tytuł Mistrza Polski Bartek  zdobył w pływaniu  na dystansie 400 m stylem zmiennym i dowolnym  oraz 200 i 100 m stylem zmiennym. Natomiast Tytuł Wicemistrza Polski uzyskał na dystansie 1500 m stylem dowolnym.

 

Za szczególne osiągnięcia i wybitne wyniki sportowe w pływaniu Bartek otrzymał od pani burmistrz stypendium sportowe. Jolanta Piotrowska pogratulowała młodemu giżycczaninowi wybitnych wyników oraz kolejnych sukcesów w karierze sportowej.  

 

Bartek stypendium sportowe otrzymywał również w roku ubiegłym, a za wysokie wyniki w roku 2008 otrzymał nagrodę Burmistrza, podobnie jak jego trener Piotr Gieczewski.

 

Podczas wizyty w ratuszu Bartek opowiedział o swojej przygodzie z pływaniem, która zaczęła się na lekcjach wychowania fizycznego, organizowanych na basenie w szkole podstawowej, a także o swoich ambitnych planach sportowych.  Jednym z najbliższych do zrealizowania celów  jest  zdobycie kolejnych złotych krążków podczas Wiosennych Zawodów Pływackich o Puchar Burmistrza Giżycka, które odbędą się w dniach 13-14 marca na giżyckiej pływalni.

 

 

12.02.2010
Asystent Burmistrza - Renata Jurgielewicz

 

 

Relacja z Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów 2010 w Katowicach

informacje i zdjęcia z zawodów: Tomasz Kubkowski

 

W dniach 22-24.01.10 r. na pływalni Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski w pływaniu. Do Mistrzostw Polski zgłosiło się 111 klubów, w sumie ponad 450 zawodników z całej Polski. Barwy Giżycka i klubu MKS Medyk bronił Bartłomiej KUBKOWSKI uczeń Gimnazjum nr 2.

 

Zawody trwały 3 dni. Bartek zabłysnął na tych zawodach zdobywając 4 tytuły Mistrza Polki oraz 1 tytuł Wicemistrza. Wystartował w 5 startach, ale żeby móc zdobywać medale trzeba przejść zwycięsko przez eliminacje. W piątek nasz zawodnik w porannych eliminacjach wystąpił na dystansie 400 metrów stylem zmiennym gdzie wynikiem 4.43.64 sek. z pierwszym  czasem awansował do finału.

 

W finale wystąpiło 6 najlepszych zawodników Polski w tym oczywiście Bartek, który podczas finału popłynął w sposób ''koncertowy'', wygrywając wyścig z czasem 4.40.46 sek. i wyprzedzając na mecie 2 zawodnika o prawie 2 sekundy. Po wyścigu Bartek nie krył radości, bowiem był to jego pierwszy tytuł Mistrza Polski!!!

 

Jeszcze wtedy nikt nie spodziewał się na co stać Bartka w czasie tych mistrzostw. To był dopiero początek. Kolejny dzień 23.01.10 r. (sobota), Bartek ma przed sobą 2 starty w eliminacjach na dystansach 400 metrów stylem dowolnym oraz 200 metrów stylem zmiennym.

 

W pierwszym swoim wyścigu kontrolując poczynania konkurentów, Bartek z czasem 4.12.80 sek. z trzecim czasem awansuje do finału. Po krótkiej przerwie po raz kolejny staje na słupku do wyścigu na 200 metrów stylem zmiennym i kolejne eliminacje wygrywa z czasem 2.13.47 sek., wchodząc w ten sposób do finału. Popołudniowe finały były bardzo ciekawe, na ustach wielu trenerów i zawodników było słychać nazwisko tylko naszego zawodnika, każdy czekał na finał 400 metrów stylem dowolnym.

 

Przed wyścigiem prezentacja najlepszych tylko dodała pikanterii temu wyścigowi. Nasz zawodnik wystartował i walka tym razem trwała do samego końca. Bartek wyszedł z niej zwycięsko z czasem 4.05.68 sek. I zdobył kolejny tytuł Mistrza Polski.

 

Po krótkiej radości trzeba było przygotować się do kolejnego finału, tym razem na dystansie 200 metrów stylem zmiennym. Dochodzi do kolejnego startu, w którym Bartek tym razem od samego początku narzuca nieprawdopodobne tempo i deklasuje swoich przeciwników na mecie z czasem 4.40.46 sek. Zdobywa kolejny tytuł Mistrza Polski!!!

 

Te wyścigi sprawiły, że Bartka zaczęto nazywać multimedalistą tych mistrzostw. Trzeci, a zarazem ostatni dzień mistrzostw nasz zawodnik startuje w 2 startach 100 metrów stylem zmiennym oraz 1500 metrów stylem dowolnym. Po zdobyciu 3 tytułów Mistrza Polski Bartek podchodzi do kolejnych eliminacji z kolejnymi nadziejami. W wyścigu eliminacyjnym na dystansie 100 metrów stylem zmiennym z czasem 1.02.36 sek. awansuje do finału. Do kolejnego startu na dystansie 1500 metrów stylem dowolnym, startuje po wielkim wysiłku jaki włożył wcześniej, a pomimo to okazało się, że zdołał wywalczyć jeszcze tytuł wicemistrza Polski z czasem 16.26.90 sek.

 

To kolejny tytuł Bartka, a na koniec startuje w finale 100 metrów stylem zmiennym. Co można napisać o tym wyścigu, tyle że Bartek ze wspaniałym czasem1.00.84 sek. po raz kolejny zdobywa tytuł Mistrza Polski. W klasyfikacji medalowej pomimo, że barw klubowych bronił tylko Bartek, klub MKS Medyk Giżycko uplasował się na 3 miejscu!!!

 

Zawody w Katowicach na długo zostaną w pamięci Bartka, bo przed mistrzostwami o tych wyczynach mogliśmy tylko pomarzyć. Bartek tego dokonał, za co należą mu się słowa uznania. Trenerem naszego mistrza jest Piotr Gieczewski. Dzięki jego poświęceniu, wytrwałości i koncepcji treningu, osiągnięcia te były możliwe.

 

MKS Medyk Giżycko z prezesem Andrzejem Krejczym, cały czas poszukuje sponsorów, którzy mogliby wspomóc finanse klubu. Obecnie bowiem wyjazdy na zawody są głównie na barkach rodziców.

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS