strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
wtorek, 7 lipca 2020   pogoda

Organizacje pozarządowe aktualności

Barwy Wolontariatu

24 września 2012
dodał(a): UM Ewelina

Szanowni Państwo,

 

     Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w konkursie „Barwy wolontariatu”.

Jest to dwunasta edycja konkursu, którego realizację zainaugurowaliśmy w Międzynarodowym Roku Wolontariatu 2001. Nosił on wówczas tytuł „Wolontariat – nowe spojrzenie na pracę społeczną”. Od tego czasu działalność wolontariuszy bardzo rozwinęła się zarówno w obszarach potocznie utożsamianych z tego typu zachowaniem, tj. pomocy społecznej, ekologii, oświaty czy służby zdrowia, jak i pojawiają się nowe, dotychczas mało dostępne dla wolontariuszy dziedziny – kultura, sport, działalność administracyjna, wolontariat pracowniczy, e-wolontariat, usługi specjalistyczne np. porady prawne czy tłumaczenia.  Różnorodność obszarów społecznych, w których pracują wolontariusze, pojawiające się nowe role i funkcje, które mogą pełnić sprawiają, że wolontariat w naszym kraju staje się szalenie barwny. Fakt ten zainspirował nas, aby właśnie w ten sposób - Barwy wolontariatu zatytułować kierowany do Państwa konkurs. Wielobarwność wolontariatu i jego ponadczasowy charakter docenił również Parlament Europejski ogłaszając rok 2011: Europejskim Rokiem Wolontariatu. Tegoroczny konkursu jest niejako symbolicznym połączeniem tych wydarzeń i potwierdzeniem tezy, że: Wolontariat nigdy nie przemija i zawsze jest czas oraz potrzeba pomocy drugiemu człowiekowi a także bycia aktywnym obywatelem w swoim środowisku lokalnym jak i na arenie międzynarodowej.

 

     W trosce o dalszy rozwój wolontariatu w naszym kraju oraz chcąc uhonorować tych, którzy zdecydowali się włączyć w działalność wolontarystyczną, Centra Wolontariatu skupione w Sieci Centrów Wolontariatu w Polsce organizują kolejną edycję konkursu pt.

BARWY WOLONTARIATU

 

      Jesteśmy pewni, że konkurs stworzy możliwość do zaprezentowania ciekawych sylwetek wolontariuszy, wyjątkowych akcji wolontarystycznych, podzielenia się swoimi refleksjami na temat tej formy działalności. Promocja działań wolontarystycznych służyć powinna utrwalaniu jej znaczenia we współczesnym

świecie, przyczynić się do zwiększania społecznych motywacji do działań na rzecz innych, włączania się w proces tworzenia, a tym samym decydowania o otaczającej nas rzeczywistości. Serdecznie zapraszamy wszystkich wolontariuszy, instytucje organizujące pracę wolontariuszy, osoby i placówki korzystające z ich pomocy do wzięcia udziału w konkursie.

 

 

Pliki do pobrania:

Barwy wolontariatu - [plik]

Formularz zgłoszeniowy - [plik]

 

 

www.wolontariat.org.pl/konkurs

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS