strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
sobota, 28 listopada 2020   pogoda

Biuletyn Informacyjny Burmistrza 2008

BASEN MOŻE BYĆ MIEJSKI

Drodzy Państwo! Szykują się zmiany własnościowe, dotyczące jednego ze znaczących giżyckich obiektów sportowo-rekreacyjnych. Dotychczas giżycki basen kryty, pozostawał w zarządzie Szkoły Policealnej i był finansowany przez samorząd województwa warmińsko-mazurskiego. Z budżetu miasta płaciliśmy rocznie ok. 190 tys. zł za możliwość realizowania na basenie zajęć z nauki pływania uczniów klas drugich i trzecich giżyckich podstawówek oraz klas sportowych. Obecnie sytuacja ta może ulec prawdopodobnie diametralnej zmianie.

 

Samorząd wojewódzki zwrócił się do nas oraz do starostwa z propozycją nieodpłatnego przekazania szkoły medycznej wraz z basenem. Samorząd powiatowy wyraził zainteresowanie przejęciem i dalszym finansowaniem szkoły, natomiast nie chce obciążać swojego budżetu utrzymaniem basenu.  W tej sytuacji zastanawiamy się nad przejęciem obiektu basenowego i przekazaniem go w komunalny zarząd MOSiR-u. Zleciłam ekspertyzę techniczną obiektu, która została wykonana i wynika z niej, że budynek jest w dobrym stanie i przez wiele lat może jeszcze pełnić swoją funkcję, oczywiście, przy systematycznej realizacji okresowych remontów. Obecnie przeprowadzamy analizę kosztów, jakie miasto ponosiłoby z tytułu utrzymania basenu. Podstawowym kryterium, które w tym wypadku zostaje przyjęte, jest funkcja basenu, jako elementu miejskiego kompleksu sportowo-rekreacyjnego (stadion, hale sportowe, basen i przyszłe kryte lodowisko), który ma służyć mieszkańcom i nie musi przynosić zysków finansowych. Na najbliższej sesji Rady Miejskiej przedłożę pod rozwagę naszych radnych, projekt uchwały o przejęciu giżyckiego basenu. Sesja odbędzie się w czwartek 17 kwietnia o godz. 16:00. Wszystkich zainteresowanych zapraszam do sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego.

 

Gorące podziękowania za zorganizowanie XXV Mistrzostw Polski Strażaków w Piłce Siatkowej, które odbyły się w ubiegłym tygodniu w Giżycku, składam naszym strażakom. Giżyckim emerytom serdecznie dziękuję za przygotowanie obchodów Światowego Dnia Inwalidy. Dziękuję również za liczne zaproszenia na wszelkie inne uroczystości, spotkania i imprezy, które odbyły się w ubiegłym tygodniu w naszym mieście.

 

Burmistrz Giżycka – Jolanta Piotrowska

Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS