strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
piątek, 5 czerwca 2020   pogoda
media

Kalendarz imprez

Imprezy z dnia 23 sierpnia 2014

Wystawa fotografii WŁODZIMIERZA PUCHALSKIEGO "Wyspa Kormoranów"
2014.08.05
Świetlica wiejska w Dobie
Bezpłatne badania mammograficzne "Rak. To się leczy!
2014.08.23
plac Piłsudskiego
Mazurski Festiwal Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców
2014.08.23
Giżycko hale sportowe
KONCERTY RED LIPS i HEY Radio "Złote Przeboje na wakacjach"
2014.08.23
plac Piłsudskiego
MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA POLSKI JACHTÓW KABINOWYCH
2014.08.22
jez. Niegocin Port Ekomarina Giżycko
Szanty Załoga Dr. Bryga
2014.08.23
Stanica Wodna Stranda

Bezpłatne badania mammograficzne "Rak. To się leczy!

19 sierpnia 2014
dodał(a): UM Gosia
Termin od:2014-08-23
Termin do:2014-08-23
Organizator:ING Życie, Radio Złote Przeboje
Miejsce:plac Piłsudskiego
E-mail:kontakt@rak.tosieleczy.pl
Www:www.rak.tosieleczy.pl


Bezpłatne badania mammograficzne
dla mieszkanek Giżycka i okolic


23 sierpnia 2014 (sobota) pl. Piłsudskiego


23 sierpnia  mieszkanki Giżycka i okolic będą mogły wykonać bezpłatne badania mammograficzne. Specjalny mammobus pojawi się w miasteczku zdrowia organizowanym w ramach kampanii „Rak. To się leczy!”
podczas pikniku „Złote Przeboje na wakacjach”

BADANIA KIEROWANE SĄ DO KOBIET 35+


Jedną z zasad profilaktyki nowotworowej są systematyczne badania. Morfologia, badanie moczu, USG wymagają niewielkiego wysiłku, a pozwolą wykryć ewentualną chorobę we wczesnym stadium. Kobiety powinny również pamiętać o regularnej cytologii oraz mammografii. To ostatnie badanie będzie można bezpłatnie wykonać w najbliższą sobotę, w miasteczku zdrowia będącym częścią pikniku „Złote Przeboje na wakacjach” w Giżycku. Specjaliści będą czekali na chętnych w mammobusie ufundowanym przez ING Życie.


Ideą kampanii „Rak. To się leczy!” jest zachęcanie do badań profilaktycznych i zdrowego stylu życia. Stąd pomysł na wyjście do ludzi i zorganizowanie miasteczka zdrowia podczas rodzinnego pikniku. Wierzymy, że stworzenie możliwości porozmawiania z lekarzem w sprzyjających warunkach, niekojarzących się ze szpitalem spowoduje, że wiele osób zdecyduje się na badania – mówi Alicja Zakrzewska, rzecznik kampanii "Rak. To się leczy!".


ING Życie od ponad roku angażuje się w akcje mające na celu promowanie profilaktyki nowotworowej, zwłaszcza takie, które w pozytywny sposób zachęcają Polaków do dbania o własne zdrowie i życie. Pikniki Radia Złote Przeboje łączą zabawę z edukacją w dziedzinie nowotworów i profilaktyki – mówi Marta Pokutycka-Mądrala, rzecznik prasowy ING Życie.


Wczesna diagnostyka jest szczególnie ważna w przypadku raka. Należy mieć świadomość, że niektóre nowotwory rozwijają się przez długi czas bezobjawowo, a jedyną drogą do wczesnej diagnozy są regularne badania kontrolne. Kampania „Rak. To się leczy!” ma na celu zachęcenie do podjęcia aktywnych działań zmniejszających ryzyko zachorowania na nowotwory, w tym systematycznych badań profilaktycznych.

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS