strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
piątek, 7 sierpnia 2020   pogoda

Aktualności

Bezpłatny wyjazd firm branży metalowej do Alytusa na Litwie

16 czerwca 2010
dodał(a): UM Małgorzata Kulas-Szyrmer

Wyjazd firm branży metalowej na spotkania kooperacyjne do Alytusa

 

W dniach 22-23.06.2010 r. organizowany jest wyjazd firm działających w branży obróbki metali z woj. podlaskiego oraz powiatu giżyckiego i ełckiego na seminarium technologiczne do Alytusa na Litwie.

 

W czasie seminarium, odbędą się prezentacje ofert handlowych oraz usług kooperacyjnych przedsiębiorstw działających na pograniczu polsko-litewskim. Przedstawione zostaną najnowsze technologie stosowane w branży obróbki metali. Spotkanie służyć będzie również konsolidacji firm w branży, omówione zostaną zagadnienia związane z tworzeniem inicjatyw klastrowych i grup kooperacyjnych oraz możliwości promocji firm skupionych w tych grupach.

 

Seminarium organizowane jest w ramach projektu „E-kooperacja – innowacyjne klastry” koordynowanym przez  Centrum Promocji Podlasia i Centrum Konsultacyjne Przedsiębiorczości z Alytusa.

 

W ramach realizacji projektu:

·         powstanie internetowa baza danych polskich i litewskich  przedsiębiorstw branży metalowej z ofertami współpracy handlowej i kooperacyjnej w języku polskim, litewskim i angielskim;

·          zostanie utworzona platforma współpracy działających inicjatyw klastrowych po obu stronach granicy, odbędzie się również drugie seminarium technologiczne  we wrześniu w Białymstoku.

·         powstanie strategia rozwoju inicjatyw klastrowych i grup kooperacyjnych działających w branży obróbki metali  w obszarze transgranicznym, będzie to dokument niezbędny do opracowania projektów dla rozwoju grupy w  oczekiwanych przez przedsiębiorstwa kierunkach i pozyskiwaniu na nie środków finansowych)


Zapraszamy do udziału w projekcie oraz wyjeździe na Litwę  firmy z naszego regionu. Dzięki dofinansowaniu udział w projekcie jest bezpłatny.

 

Bliższe informacje:

 www.cpp.bialystok.pl  lub biurze projektu w Suwałkach przy ul. Kościuszki 62;
tel./fax  87 565 14 59,  j.poulakowski@cpp.bialystok.pl

 

Projekt jest wdrażany w ramach Celu 3: Europejska Współpraca Terytorialna Program Współpracy  Transgranicznej "Litwa-Polska". Program jest współfinansowany
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa.

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS