strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
poniedziałek, 1 czerwca 2020   pogoda

Aktualności

BOJEROWE MISTRZOSTWA EUROPY KLASY DN Relacja 12 marca

12 marca 2013
dodał(a): UM Małgorzata Kulas-Szyrmer

BOJEROWE MISTRZOSTWA EUROPY KLASY DN
12.03.2013

 

W nocy w Giżycku jeszcze dopadało śniegu i regaty musza być przeniesione w inne miejsce. Nawet przy silnym wietrze, jaki jest zapowiadany na piątek, regaty nie mogłyby się odbyć gdyż zaspy śniegowe osiągają już powyżej 30-tu centymetrów. Zawodnicy już spakowali bojery i czekają na ostateczną decyzję, dokąd zostaną przeniesione mistrzostwa.

 

Bojerowe Mistrzostwa Europy klasy DN
Port Ekomarina Giżycko 12 marca 2013, fot. Jerzy Henke

 

Jedynym akwenem, który jeszcze daje szanse dalszego rozgrywania regat jest Zalew Siemianówka, tuż przy granicy z Białorusią. Dwie osoby z komitetu technicznego pojechały sprawdzić tam warunki do żeglugi. Raport będzie dzisiaj około 17.00. Po sprawdzeniu akwenów w Estonii i Szwecji okazało się, że nie ma tam warunków do rozgrywania regat. 

 

Bojerowe Mistrzostwa Europy klasy DN
Port Ekomarina Giżycko 12 marca 2013, fot. Jerzy Henke

 

Jeśli raport z Siemianówki będzie negatywny mistrzostwa zostaną zakończone i dziś nastąpi rozdanie nagród. Jeśli natomiast, na co wszyscy mają nadzieję, raport będzie pozytywny dziś odbędzie się w hotelu w Giżycku przyjęcie i jutro rano nastąpi przejazd do Siemianówki. Prognozy wiatrowe na środę przewidują bardzo słaby wiatr nie dający możliwości rozgrywania regat na Siemianówce i dlatego też  jutrzejszy dzień byłby i tak stracony.

 

Wielu Polaków i nie tylko ucieszyło się, że w Szwecji nie ma odpowiednich warunków. Przejazd do Szwecji to duże problemy logistyczne, gdyż zapewne nie wszyscy zawodnicy mogliby zmieścić się na jeden prom i bardzo duże dodatkowe koszty.

 

Z powodu ewentualnego, wcześniejszego zakończenia regat najmniej martwią się Polacy gdyż wtedy złoty i srebrny medal przypada Polakom i grupowo Polacy zdobywają pierwsze miejsce.

 

Jerzy Henke Komandor Polska Flota Bojerowa

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS