strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
niedziela, 18 sierpnia 2019   pogoda

Aktualności

BOJEROWE MISTRZOSTWA EUROPY KLASY DN W GIŻYCKU NA JEZ. NIEGOCIN

09 marca 2013
dodał(a): UM Małgorzata Kulas-Szyrmer

BOJEROWE MISTRZOSTWA EUROPY KLASY DN
W GIŻYCKU NA JEZ. NIEGOCIN!

 

GIŻYCKO 10-15 marca 2013 JEZIORO NIEGOCIN
Baza regat: Port Ekomarina Giżycko

 

Przed Bojerowymi Mistrzostwami Europy klasy DN
Port Ekomarina Giżycko 9 marca 2013, fot. Jerzy Henke

 

Bojerowe Mistrzostwa Europy klasy DN rozegrane zostaną w Giżycku na jeziorze Niegocin 10-15 marca 2013. Bazą regat będzie Port Ekomarina Giżycko. Uroczyste otwarcie mistrzostw odbędzie w niedzielę 10 marca 2013r. o godz. 16.30 w porcie Ekomarina Giżycko z udziałem zawodników, organizatorów regat oraz włodarzy miasta. Na otwarcie przygotowano również pokaz sztucznych ogni. Pierwsze biegi zaplanowano w poniedziałek 11 marca o godz. 10.00. Ostatni bieg ma się odbyć w piątek o 14.00.

 

Przed Bojerowymi Mistrzostwami Europy klasy DN
Port Ekomarina Giżycko 9 marca 2013, fot. Jerzy Henke

 

Na liście startowej jest dotychczas 160 zawodników z 15 krajów: Norwegii, Finlandii, Łotwy, Estonii, Szwajcarii, Białorusi, Czech, Holandii, Wielkiej Brytanii, Danii, Szwecji, Polski, Austrii, Węgier oraz Rosji. Z Polski zgłosiło się 22 zawodników. Jest oczywiście cała polska czołówka na czele z aktualnym mistrzem świata Tomkiem Zakrzewskim. "(...) Niestety występ Roberta Graczyka, aktualnego V-ce Mistrza Świata stoi pod znakiem zapytania. Robert uległ wypadkowi w czasie Mistrzostw Szwecji gdy czeski zawodnik wjechał w niego przy dużej prędkości. Robert ma rękę w gipsie i nie jest pewne, czy zdecyduje się startować (...)" - Jerzy Henke Komandor Polska Flota Bojerowa.

 

Przed Bojerowymi Mistrzostwami Europy klasy DN
Port Ekomarina Giżycko 9 marca 2013, fot. Jerzy Henke

 

"(...) Zgodnie z zasadami europejskiej organizacji bojerowej, gdy zawody są przenoszone do innego kraju niż kraj organizatora, zawodnicy tego kraju mogą zgłosić się jeszcze na regaty płacąc normalne, a nie karne wpisowe. Dzięki temu nasza ekipa na pewno zwiększy się jeszcze o kilku zawodników.(...)".

 

Port Ekomarina Giżycko fot. UM Giżycko

 

Zawody zostały przeniesione przez organizatorów ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne ze Skandynawii do Polski.”(…) Ku naszej olbrzymiej radości Bojerowe Mistrzostwa Europy zostaną rozegrane w Polsce w dniach 11-15.03.2013. Co prawda w Szwecji też panują dobre warunki lodowe, ale tam na przyszły tydzień są zapowiadane dość słabe wiatry. Finlandia, która jest organizatorem tych mistrzostw nie ma aktualnie akwenów, na których można by się ścigać na bojerach. Wszędzie leży u nich jeszcze gruba warstwa śniegu." - Jerzy Henke Komandor Polska Flota Bojerowa.

 

Kontakt w sprawie regat:

Dariusz Klimaszewski Kierownik Portu Ekomarina Giżycko
tel. 608 524 092 klimaszewski@mosirgizycko.pl

 

 

WWW.GIZYCKO.PL

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS