strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
niedziela, 6 grudnia 2020   pogoda

Biuletyn Informacyjny Burmistrza 2008

BOŻE NARODZENIE 2008

Drodzy Państwo!

W związku ze zbliżającym się Świętem Narodzenia Pańskiego,

życzę wszystkim mieszkańcom Giżycka

wiele zdrowia i świątecznych radości.

Niechaj Gwiazda Betlejemska rozświetli serca wszystkich Giżycczan, aby znalazła się w nich odwaga, energia i prawość,

kierująca myślami oraz czynami przez cały rok i zawsze.

Niech te Święta będą utkane z samej miłości wśród giżyckich rodzin, a osoby samotne niechaj też poczują się jak w rodzinie,

otoczone naszą wspólną, ludzką serdecznością.

Szczęść Boże!

 

W niedługiej, poświątecznej perspektywie, oczekuje nas wyjątkowy i szczególnie pracowity rok. Giżycko jest gospodarzem obchodów millenium męczeńskiej śmierci św. Brunona, który jest patronem naszego miasta. Główne uroczystości millenijne będą się odbywały w czerwcu 2009 r. Na pewno w tym czasie odwiedzi Giżycko duża ilość pielgrzymów i szczególnych gości. Musimy być dobrze przygotowani do obchodów, nie tylko od strony organizacji samych uroczystości, ale również pod względem infrastrukturalnym – bazy, która obsłuży wzmożony ruch pielgrzymkowo-turystyczny w naszym mieście. Wyjątkowa rola symboliczna świętego patrona Giżycka, który był arcybiskupem misyjnym i świętym męczennikiem nie podzielonego jeszcze przez schizmę oraz reformację chrześcijaństwa, zobowiązuje nas do wzmożonej pracy organizacyjnej, która wyniesie giżyckie święto do rangi europejskiej.

 

Przyszły rok zapowiada się też zupełnie wyjątkowo w Giżycku pod względem inwestycyjnym. W osiemnastoletniej historii giżyckiej samorządności nie było jeszcze sytuacji, w której roczne wydatki budżetowe sięgały blisko 100 mln zł. Olbrzymia większość tych środków przeznaczona jest na realizację kluczowych dla miasta inwestycji, które – mam wielką nadzieję – uda się w przyszłym roku rozpocząć i z powodzeniem realizować (jak również dokończyć te, które już zaczęliśmy). Jeśli wszystko się powiedzie, nasze miasto u schyłku pierwszej dekady XXI stulecia będzie miało z czego być dumne.

 

Serdecznie dziękuję za zaproszenia na wszelkie świąteczne spotkania opłatkowe, a także inne uroczystości i imprezy odbywające się w okresie przedświątecznym. Szczególne gratulacje kieruję w stronę Komendy Wojewódzkiej i Powiatowej Straży Pożarnej: udało się wreszcie zakupić za kwotę prawie 1 mln zł podnośnik do ratowania ludzi z wyższych pięter.

 

Jeszcze raz powracając do serdecznych życzeń zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia, ośmielam się zwrócić Państwa uwagę na sprawy bezpieczeństwa, szczególnie jeśli chodzi o odpalanie rac i petard, co już się zaczyna nierzadko odbywać, mimo, iż Nowy Rok dopiero przed nami.

 

Burmistrz Giżycka – Jolanta Piotrowska

Pozostałe artykuły

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS