strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
środa, 21 sierpnia 2019   pogoda

Biuletyn Informacyjny Burmistrza 2015

BUDŻET OBYWATELSKI 2016

"BIULETYN INFORMACYJNY URZĘDU MIEJSKIEGO"
treść biuletynu informacyjnego .pdf

15.10.2015

 

Drodzy Mieszkańcy, wiemy już jakie projekty zyskały największe uznanie i będą realizowane w przyszłym roku w ramach Budżetu Obywatelskiego dzięki zebraniu największej liczby głosów giżycczan. W głosowaniu udział wzięły 3604 osoby, oddano ponad 3468 głosów (nieważnych kart było 136) i przyznano łącznie 83716 punktów w podziale na 11 projektów. Wyjątkowe poparcie otrzymały dwa pomysły, które zebrały ponad 19 000 i 11 000 punktów. W poniedziałek odbyło się posiedzenie Zespołu ds. Budżetu Obywatelskiego i oficjalne zatwierdzenie wyników. Budżet obywatelski na 2016 rok to kwota 350 tys. zł, po 70 tys. zł na działania w zakresie sportu, kultury, edukacji, ekologii, a także infrastruktury, architektury i urbanistyki. A zatem w 2016 roku dzięki głosom poparcia mieszkańców Giżycka i zaangażowaniu autorów projektów, zrealizujemy następujące przedsięwzięcia:

·         Edukacja „REMONT DUŻEJ SALI GIMNASTYCZNEJ W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 7 IM. JANUSZA KORCZAKA W GIŻYCKU – I ETAP” (wykonanie I etapu prac polegających na uzupełnieniu i malowaniu wewnętrznych tynków oraz odnowieniu drewnianej podłogi w dużej sali gimnastycznej, wymagającej gruntowego remontu).

·         Ekologia „ZEGAR MOSTU” (zaprojektowanie, wykonanie i podłączenie zegara odliczającego czas do zmiany sygnalizacji świetlnej na moście obrotowym).

·         Ekologia „MIEJSKIE KOTY TEŻ CHCĄ JEŚĆ” (zakup 1 tony karmy dla wolno żyjących kotów. Rozdzielenie karmy pomiędzy społecznych opiekunów kotów proporcjonalnie do liczby zgłoszonych przez nich zwierząt).

·         Ekologia „AKWARIUM EKOLOGICZNE” (akwarium ekologiczne w Ekomarinie, edukujące mieszkańców, turystów o zachowaniu czystości jezior mazurskich. Projekt 2-metrowego akwarium z wodą wypełnionego na dnie śmieciami pozostawionymi przez człowieka).

·         Infrastruktura, architektura i urbanistyka „WYKONANIE PROJEKTU ULICY SADOWEJ W GIŻYCKU” (wykonanie projektu utwardzenia drogi (asfalt/kostka) na ul. Sadowej, wraz z chodnikiem i oświetleniem).

·         Sport „GIŻYCKO – ŻEGLUJĘ FAIR” (zakup nowych żagli dla dzieci, młodzieży z Giżyckiej Grupy Regatowej uprawiającej żeglarstwo w klasach Optimist, Laser, Techno (40 sztuk) i obrandowanie ich hasłem promującym nasze miasto oraz zasady sportowej walki fair play).

Wyniki głosowania i kwoty projektów ZOBACZ...

 

To trzecia już edycja budżetu obywatelskiego w Giżycku. W lipcu tego roku mieszkańcy miasta składali swoje propozycje, w sierpniu odbywały się lokalne spotkania, a we wrześniu trwało głosowanie. Głosować mógł każdy mieszkaniec Giżycka, który ukończył 16 lat. Cieszymy się, że giżycczanie angażują się w tworzenie budżetu obywatelskiego, mają ciekawe pomysły i chcą zrobić coś pożytecznego dla lokalnej społeczności.

 

Do 15 października można wziąć jeszcze udział w konsultacjach dotyczących Rocznego programu współpracy z organizacjami pozarządowymi na 2016 rok. Członkowie organizacji pozarządowych i podmiotów prowadzących działalność pożytku publicznego, mogą wyrazić swoje zdanie i opinie na temat planowanych przez miasto działań na przyszły rok. Projekt programu i formularz konsultacji dostępny jest na stronie gizycko.pl w zakładce Organizacje pozarządowe oraz Aktualności.

 

Zachęcamy również do wzięcia udziału w obchodach Dnia Różowej Wstążeczki pod hasłem  "Nasze zdrowie jest w naszych rękach", organizowanych już po raz dziewiąty przez Giżyckie Stowarzyszenie "Amazonek". W sobotę 17 października w sali konferencyjnej Biłas & Synowie przy Pasażu Portowym od godz. 16.00 będzie można skorzystać z profesjonalnych badań,  bezpłatnego pomiaru glukozy we krwi oraz ciśnienia tętniczego, a o godz. 16.30 odbędzie się prelekcja na temat profilaktyki raka piersi, występ Chóru „Cantabile” i koncert Violi Brzezińskiej. Serdecznie zapraszamy nie tylko Panie!

 

W niedzielę 18 października zapraszamy natomiast do Ekomariny, gdzie o godz. 19.00 odbędzie się musical „Kochanie bez granic”. Widowisko z udziałem utalentowanej młodzieży zrealizowało Stowarzyszenie Wspierania Edukacji Artystycznej Dzieci i Młodzieży Sukces.

 

Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Burmistrz Giżycka 

i pracownicy Urzędu Miejskiego

Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS