strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
piątek, 23 kwietnia 2021   pogoda

Biuletyn Informacyjny Burmistrza 2008

DOBRA AURA DLA INWESTYCJI

Drodzy Państwo! Dobra wiadomość nadeszła z Olsztyna. W ramach tzw. Kontraktu Wojewódzkiego uzyskaliśmy refundację budowy ul. Szkolnej na Wilanowie. Całość inwestycji pochłonęła kwotę 1 mln 200 tys. zł, z czego zrefundowana zostanie znaczna część, bowiem aż 1 mln 17 tys. 384 zł. Do bardzo dobrych wieści należy też zaliczyć informację o uruchomieniu rządowego programu modernizacji dróg lokalnych, z którego natychmiast zamierzamy skorzystać i już w bieżącym miesiącu skierować do tego programu pierwszy wniosek.

 

W związku z powyższą możliwością, na najbliższej sesji Rady Miejskiej, która odbędzie się w czwartek 13 listopada, zaproponuję przeznaczenie 900 tys. zł na przebudowę dwóch ulic gruntowych na Wilanowie: ul. Kasztanowej i ul. Wiśniowej. Owe 900 tys. zł stanowiłoby ok. 50% kosztów planowanej inwestycji – liczę na uzyskanie 50% dofinansowania przedsięwzięcia z programu rządowego. Dlaczego na pierwszy ogień idą właśnie te ulice? Spełniają wymogi programu: są traktami gruntowymi i posiadają dokumentację techniczną, więc istnieje możliwość ubiegania się o dofinansowanie. Jeśli wszystko powiedzie się zgodnie z planem, to na Wilanowie zostanie zrealizowany cały kompleks uliczny, tworzący dogodną sieć komunikacyjną, łączącą tę dzielnicę z resztą miasta.

 

W zaawansowanym stadium jest budowa kompleksu sportowego przy Gimnazjum Nr 2. Oprócz niepełnowymiarowego boiska, pokrytego sztuczną murawą, powstanie tam też plac do innych gier (np. do tenisa) ze sztuczną, twardą nawierzchnią, zaplecze z szatniami i dyżurką opiekuna obiektu, który będzie pełnił rolę animatora sportu. Całość będzie dogodnie oświetlona. Na ten cel planujemy wydatkowanie ok. 1 mln 650 tys. zł, z czego 666 tys. zł będzie pochodziło z dotacji rządowej i samorządu województwa.

 

W toku jest również budowa ul. św. Brunona i modernizacja wzgórza z ustawionym ku czci świętego krzyżem. W związku z tymi pracami mam prośbę o odłożenie na razie tradycyjnych spacerów w tę okolicę, aby nie przeszkadzać wykonawcom robót. Po ich zakończeniu, a liczę, że utrzyma się sprzyjająca wykonawcom aura, otworzy się na pewno przed nami całkiem nowa jakość wypoczynku na tym terenie.

 

Dziękuję za zaproszenia na wszystkie uroczystości, spotkania i imprezy, które odbyły się w ostatnim tygodniu w Giżycku. Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców miasta do wzięcia czynnego udziału w obchodach Święta 11 Listopada oraz w uroczystej akademii, która odbędzie się w GCK 12 listopada – zostaną na niej wręczone doroczne Nagrody Burmistrza w dziedzinie kultury i sportu (szczegółowy program).

 

Burmistrz Giżycka – Jolanta Piotrowska

Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS