strona startowa ulubione
wybierz język wersja językowa plwersja językowa enwersja językowa dewersja językowa ruwersja językowa frwersja językowa lt
dla niepelnosprawnych - informacje
środa, 28 października 2020   pogoda

Przedsiębiorcy aktualności

Dofinansowanie dla przedsiębiorstw na systemy zarządzania środowiskowego ISO 14 001 i EMAS oraz certyfikowanych eko-znaków

17 marca 2011
dodał(a): UM Małgorzata Kulas-Szyrmer

W terminie od 11 do 27 kwietnia 2011 r. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej będzie przyjmować wnioski o dofinansowanie projektów w ramach Działania 4.1 Wsparcie systemów zarządzania środowiskowego, Programu Infrastruktura i Środowisko. 

 

Miejsce składania wniosków:  Kancelaria Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, ul. Konstruktorska 3A, 02-673 Warszawa.

 

Kto może składać wnioski: 

Małe, średnie i duże przedsiębiorstwa za wyłączeniem przedsiębiorstw wymienionych w art. 35 ust. 3 pkt. b) w rozporządzeniu Rady (WE) Nr 1198/2006 z dnia 27 lipca 2006 r. w sprawie Europejskiego Funduszu Rybackiego (EFR) oraz przedsiębiorstw objętych rozporządzeniem Rady (WE) nr 1698/2005 z dnia 20 września 2005 r. w sprawie wsparcia rozwoju obszarów wiejskich przez Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (EFRROW).

 

Na co można otrzymać dofinansowanie: przedsięwzięcia nieinwestycyjne związane z wprowadzeniem w przedsiębiorstwie systemu zarządzania środowiskowego ISO 14 001 i systemu EMAS oraz certyfikowanych eko-znaków przyznawanych w oparciu o ekologiczne kryteria atestacji. 

Wprowadzenie takiego systemu zarządzania środowiskowego gwarantować będzie zastosowanie się do norm ochrony środowiska oraz wprowadzenie organizacji minimalizującej negatywne oddziaływania na środowisko przy racjonalnym wykorzystaniu zasobów naturalnych.

 

Dofinansowanie udzielane będzie na zakończone rzeczowo projekty tj. w wyniku których wnioskodawca uzyskał certyfikat/został zarejestrowany w systemie.

Przykładowe typy projektów:

·         wykonanie audytu niezbędnego dla uzyskania certyfikatu/dokonania rejestracji,

·         uzyskanie certyfikatu/dokonanie rejestracji,

·         doradztwo związane z uzyskaniem certyfikatu/dokonania rejestracji.

 

Maksymalna kwota dofinansowania projektu: 400 000 złotych

 

Pliki do pobrania:

Regulamin, Wniosek o dofinansowanie, Instrukcja do wniosku, Oświadczenia: http://pois.nfosigw.gov.pl/iv-priorytet-po-iis/ogloszenia-o-naborze-/iv-runda-aplikacyjna-do-dzialania-41-11042011-27042011/

 

 

Źródło: www.pois.gov.pl

-
Gizycko.pl - Urząd Miejski w Giżycku. Wszelkie prawa zastrzeżone (c) 2007.
RSS